Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso lakásba?

Cane corso lakásba?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam már erről a fajta kutyusról és nagyon tetszik. Elsőre azt gondoltam, hogy egy ilyen kutya csak kertes házba való, viszont olvastam több helyen is , hogy valaki lakásban tartja. Nekünk egy viszonylag nagy 5 szobás lakásunk van és egy nap 2x-er 1 órát tudnám sétáltatni. Rosszul érezné magát ilyen körülmények között?( mert azt semmiképpen nem szeretném) A válaszokat előre is köszönöm:)
2015. okt. 26. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Ne!!!!
2015. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A lakással nincs baj, a két sétával igen. Te hogy éreznéd magad, ha csak napi kétszer jutnál ki vécére? Három séta a minimum, úgy elosztva, hogy egyszer se kelljen túl sokat kibírnia a kutyának.

Plusz ugye kérdés, hogy mit takar nálad az, hogy tetszik a fajta? Ismered is a természetét, a temperamentumát? Elbírnál vele? Ismered az igényeit, tudod, hogy nem valószínű, hogy elég lenne neki a sétálgatás, mint napi program?

2015. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Neeeeeeee!
2015. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a gond nem azzal van, hogy napi kettő, vagy három séta lenne, hanem az, hogy a kutyának nem elég a séta. Pusztán a sétával nem vezeti le a ösztöneiből fakadó energiákat. Dolgozni kell vele, agyilag és ösztön szinten is le kell fárasztani, ehhez programok, foglalkozások (pl: tanítás, sport, őrzővédő...stb) kellenek.

Ha ez megvan, akkor a lakással nincs semmi gond. Ha ez nincs meg, akkor egy kertes házban sem lenne jobb neki.

2015. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Amúgy a lakással nincs gond. A cane corso amúgy is nagyon családcentrikus, legszívesebben egész nap a gazdival lenne. Megsínyli a kevés törődést. Nekem cane corso-rottweiler keverékem van,ő is ilyen. Nem lehet csak úgy kirakni és sokat kell vele foglalkozni. De ezért is vannak kutyáim. Imádok velük lenni.
2015. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem a lakás a baj, hanem hogy az életmódotok nem alkalmas egy cane corso-nak. Napi 2-szer egy óra séta gyakorlatilag bármelyik kutyának kevés lenne. Vele gyakorlatilag napi 5-6 órát kéne aktívan foglalkozni, tanítani, dolgoztatni, mozgatni, fegyelmezni, hogy működjön. Ha az megvan, akkor már kb. mindegy, hogy lakás vagy kert.
2015. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Ennyi séta egy kistestűnek is édes kevés nem,hogy egy CC-nek.


Napi 3 séta amiből kettő lehet rövidebb kb 20-20 perc,de egy sétának legalább 1,5-2 órásnak kell lennie a 3 közül,nyilván te választod ki a napi 3ból melyik legyen hosszabb,amiben benne van a lefárasztás bottal,játékkal,fajtársaival való bandázás,rohangálás.Szellemi lefárasztás stb.


Ha ezt nem tudjátok megadni,akkor hogy nem,hogy egy Cane Corso,de még egy kistestű sem való neked,sajnos.


Alapvetően nincs gond a lakásban tartással,rengetegen tartanak lakásban nagy testű,de ha nincs kielégítve az igénye akkor rombolni,ugatni fog, feszült lesz,ami agresszióhoz vezet.Melles egy kölyök amíg nem szobatiszta 6x-7x is le kell vinni egy nap!Ha szobatiszta akkor a napi 3.

2015. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!