Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez így neki vagy nem?

Jó ez így neki vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves németjuhász kutyám.Szoktunk hobby szinten agilytizni és bár nem ugy megy mint egy bordel collie de egész ügyes.A barátnőm azt mondta,hogy ugratgatok vele meg stb. tönkre teszem és idösebb korába (bár már most sem fiatal) nem fog tudni járni.Ez így igaz? Egyébként a kutya motiválható jutalom falatt cserébe bármit megtesz (persze amit megtud)

#agility #IKutya
2015. okt. 26. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
csináltass röntgent a könyökéről, csípőjéről, gerincéről. Ott látja az orvos, van-e már meszesedés, vagy sem.
2015. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2015. okt. 26. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha túlterheled, vagy nem melegíted be mozgás előtt, vagy ha esélyes diszpláziára vagy bármire, esetleg túlsúlyos, akkor igen, árthat. Érdemes tényleg egy röntgent csináltatni dokival, hogy megnézze, minden rendben van-e, és megbeszélni vele, hogy mennyire terhelhető.
2015. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,értem.. Nem rég volt dokinál (oltás) elvileg mindent át nézet és rendben volt.. Nem ugrunk 600m -ert alacsonakat amiket én is simán átlépek elötte fogocskázunk,sétálunk.Nem tulsúlyos szerintem.
2015. okt. 26. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért szoktak röntgent csináltatni, mert ugye szemre nem látni, ha gond lesz :)

Ha nem német juhász lenne, azt mondanám, hogy hobbiszintű agilityhez meg alacsony ugrásokhoz felesleges ezzel szarakodni, de mivel diszpláziával alaposan terhelt fajta, én biztos megnézetném, ha amúgy a fülemen folyna ki a pénz. De lehet, hogy anélkül is, mert olcsóbb most egy röntgen, mint pár év múlva ráállni az állandó fájdalomcsillapítózásra. Szóval ha nem is vagytok olyan jól eleresztve anyagilag, én azért a helyedben elkezdenék gyűjtögetni.

2015. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem akkor elkezdek gyüjtögetni és legközelebb amikor visszük ivartalanítani akkor szólok az orvosnap a röngen miatt is :) de addig is hanyagolom ezt az ugrást és inkább a parancs szavakat gyagorolgatjuk


Köszi

2015. okt. 26. 22:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!