Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canun Basic Dog Sport vs....

Canun Basic Dog Sport vs. Brit Premium Large Adult? Ki mivel etet, kinek mi jött be?

Figyelt kérdés

Ugye felelős gazdiként minden táprendelésnél bogarászom az oldalakat (falatozoo meg zoofast) hogy van-e elérhető áron valami jobb táp. Néhány hónapja ráakadtam a Canun tápcsalád Basic Dog Sport termékére, próbaképp rendeltem is 20kg-t. Előtte Joserával etettem, annak is jó volt az ár-érték aránya, de a 2 nagytestű kutyám közül az egyik az ideális 30kg helyett megragadt tőle kb. 20kg-on. A másik kutya kb a fémvödröt is megeszi és semmi baja, tehát az érzékenyhez optimalizálom az etetést.

Hogy ne nagyon kelljen keresgélnetek, az összetevők:

Canun:

Nyers fehérje: 32%

Nyers zsír: 14%

Nyersrost: 2%

Nyershamu: 11.5%

Nedvesség: 10%

Kalcium: 3%

Foszfor: 1.7%

Nátrium: 0.3%

Brit:

nyersfehérje 26 %, nyers zsír 14 %, nedvességtartalom 10 %, nyers hamu 6,5 %, nyers rostok 2,2 %, kalcium 1,5 % foszfor 1,1 %


Azt még hozzátenném, hogy a Brit kb 515Ft/Kg-os áron van, míg a Canun 450Ft/kg.


Tudom, hogy mindenki oda meg vissza van a Brit termékekért, de analitikai összetevők alapján nekem egyelőre a Canun jobbnak tűnik, arról nem is beszélve, hogy napi 2x van széklet tőle, most az érzékeny kutyám 25kg-n (1 havi napi 1x-i etetés mellett). Arról nem beszélve, hogy 2 nagytestű etetésénél az a +5kg ami a csomagban jön nem elhanyagolhanyagolható és a Britben is ugyanúgy van gabona...



#kutyatáp #sport #brit #Large Breed
2015. okt. 27. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ezek közül csa ka brit-et ismerem. Nem tűnik lényegesnek a különbség, ami mégis, az meg a canun javára írható. Próbáld az olcsóbbat akkor továbbra is, hátha bejön hosszútávon, pláne, ha figyelni kell a költenivalóra és mint írod, az érzékenyebb kutyus is gyarapodott tőle és az emésztése is rendben van. Én magam gabona-mentes táppal etetek, sokáig próbálkoztam, mire meglett az igazi. Próbáltam anno barfozni, bár sokaknak hihetetlenül hangzik, nem bírta a kutyám. Hetek múlva is rókázott, minden féle fokozatosság és rutinos segítő tanácsai melett is, így maradt a prémium táp. Egészséges, gyönyörűek a fogai és a szőre, jó kondiban van. Amúgy német vizsla, 24 kg és Acanával etetem, jelenleg a ranchlands egy ideje a befutó. Találtam még egy jót, amit imád, az orijentől, de az már tényleg horror összeg,úgy vagyok vele, a jelenlegiben is minden benne van.
2015. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

38 kilós 17 hónapos német juhászom van, Brit prémiummal etetem, még kb. 2 éves koráig juniorral. Nekünk bevált, épp az alacsonyabb fehérje-tartalom miatt ajánlotta az állatorvos, mert nagyon gyorsan nőtt a kutyám, és az ízületi problémákat kivédendően. Egyetlen negatívuma, hogy a gyárilag előírt mennyiség majdnem kétszerese kell, mert másképp nagyon sovány a kutya. Még így is inkább kevesebb a súlya, de az állatorvos és a tenyésztő is ezt mondta, hogy tartsuk kicsit soványan, az ízületek miatt.

De ha szerinted a másik jobb, add azt. Ja, és a junior kb. 680 Ft.

2015. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak a kutyádnak, amelyik nem képes elérni most az ideális súlyát, ez a táp sem tuti, hogy bejön. Nem csak az számít, mennyi a fehérje tartalom, hanem a benne lévő zsír is . Ha ennyire eltérő a két kutyád emésztése, célravezetőbb kétféle tápot etetni.
2015. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos a kölyökkoráról nem tudok sokat mondani a nyomibbnak, nem nálam nőtt fel, én csak úgy kaptam, tudjátok, hogy problémás meg már nem kell stb. Nyilván lehetőségeim alapján a legjobbat akarom mind a két kutyának, de azért na, sokat bírnak zabálni és nem mindegy havi szinten mennyi marad mire. A kicsit a kölyökkorának maradékában azért etettem Joserával mert akkor az volt jó. Most 2és fél éves és még mindig sehol nem tart az ideális súlyához képest, a doki ajánlotta de ugye nem hízott tőle egy idő után így váltani kellett.


Próbáltam utána rögtön a Britet. Annak ugyan az lett az eredménye, nem hízott a kutya, meg a kaki tetején ilyen nyálkás-hurutos takony lett.


Most jött a Canun, ez bevált egyelőre. Nyálka időnként előfordul de csak ha pl. kap rá konzervet vagy tepertőt.


Utolsó válaszoló: Azért etetem ugyanazzal a táppal őket mert egyrészt: a fiatalabb kutya nagyon jó indikátora annak, hogy mi lehet normális minőség - tudod, ha neki jó, a másiknak sem árthat (főleg, hogy annak meg éppen mindegy), meg másrészt mert az idősebb meg már tényleg idősödik és csak jót tesz neki. Max kicsit dagibb mint szokott lenni, de jön a tél, ráfér egy pár deka :)

2015. okt. 27. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én minden hétvégén főzök egy fazék húst rizzsel, azt kapja, hétközben táp. Hetente kb. háromszor egy-egy bögre aludttejjel öntöm le a reggeli tápot (napi kétszer etetek), hetente kap egy egész tojást , és hetente egy darab cupákot. Félévente pedig egy zöldkagyló-kúra, az ízületei miatt. Szép fényes a szőre is. Kicsit vékonyan van tartva, de ezt javasolta a tenyésztő és az állatorvos is. Mondjuk, elég sokat van mozgatva is, mivel munkakutya.
2015. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!