Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt vettem észre hogy M. O-n...

Azt vettem észre hogy M. O-n a nyers etetők nem sok hússal etetnek. Csontos húsokat adnak a kutyáknak. Ugye?

Figyelt kérdés
Külföldön nyilván a pénz miatt minőségi kajával etetnek, de itthon sok húst nem kapnak a kutyák. Nézd : https://www.youtube.com/watch?v=1QnG1BV3B-E igy kellene etetni igazából. Szinhus :D Na az nem olcsó...

2015. okt. 27. 23:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ezek a 6 hetesek többet kapnak mint a m.o-s kutyák, és kölyökkorban több étkezés van. https://www.youtube.com/watch?v=PHSwB1rZdng
2015. okt. 28. 00:03
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha a kutya végterméke megfelelő attól hogy nem kap színhúst, mert olyan a csontos amin sok a megmaradt zsír,hús (lehet ez pl extra húsos farhát) akkor tök felesleges adni külön színhúst. Így sokkal egyszerűbb.


Ellenben az én kutyám naponta fél kg színhúst kap a csontos mellé.

2015. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

A macskának adunk összevágott marhaszívet, a kutyák farhátat kapnak, tápot, csirkeszárnyat, és ilyesmiket.

A csirkemellet, és a finomabb húsokat mi esszük meg, de azért én szoktam adni nekik a saját kajámból is egy keveset, bármilyen húst eszek. Annyira azért nem kell félteni a kutyusokat, kicsit el vannak hízva így is.


Én adnék nekik mindennap ilyen nagy húsokat csont nélkül, de akkor fogköves lesz. Nem? Meg ennék szusit mindennap, de arra nincs pénzem. Nálunk nem olyan a fizetés, mint külföldön.


Egy német nyugdíjas rokonunk például milliókat költ el nyaralásra. Egy évben 3x-5x nyaralnak a férjével luxus körülmények közt. Ezzel szemben én meg életemben 2x voltam külföldön, azt is ilyen közelebbi helyeken, Olaszország, meg Horvátország, mert azt még ki tudtam fizetni. Magyarországon belül nem voltam nyaralni már 2 éve. Azért van ez is, mert alapvető szükségletekre megy el a pénz. Pl csöpög a csap a konyhába és nem tudok venni másikat, alátettem inkább egy tálat. Tehát érted, ez a különbség az életszínvonalban, hogy ők nem problémáznak ilyen alapvető dolgokon. Én meg örülök, ha el tudok menni fogászatra, vagy akármi.

2015. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te nem olvastad a facebook-on a nyers etetők csoportját. Olyan menük vannak összeállítva (hús, csontos hús, belsőség, zöldség megfelelő arányban), hogy meg fogsz lepődni ha meglátod.
2015. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak színhússal etetni nem egészséges egy kutyát. Csontos és belsőség is kell.

A kölyköket pedig Magyarországon is naponta többször etetik.

2015. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A kálcium és foszfor arány nagyon fontos.
2015. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kettő írta le a lényeget. Lehet, hogy jobban néz ki ha tele van színhússal a tál, de attól még nem jobb.

Magyarországon több ezren etetnek nyersen, szóval nem tudom honnan vetted ezt az általánosítást.

Vannak olcsón színhúsok és belsőségek, csak meg kell találni. Gondolom aki nyersre áll át először felméri a terepet, hogy mit, hol, mennyiért tudna beszerezni, megteheti vagy megéri neki nyersezni.

Én 300 Ft alatti kg áron szerzek be mindent, a színhúst is.

2015. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nem tudom, hol vetted észre, de nem így van. Nem is lehet így, mert a sok csonttól a kutyának székrekedése lesz, meg port kakál, meg hát a csont nem hús, tehát nem lehet vele ugyanazt a hatást elérni, mint hússal.

Nyilván nem borjúcombbal etet az ember kutyát, de mindenféle nyesedéket, szívet, egyéb húsnak minősülő belsőséget simán lehet kapni emberi áron.

2015. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

20 kg körüli kutyáim mai reggelije:

Idősebbik: fél csirkemell (nagyobbik fele, csont nélküli), két bőrös csirkenyak, evőkanálnyi zöldségmix.

Fiatalabbik: fél csirkemell (kisebbik fele, csont nélküli), két bőrös csirkenyak, kis kecske nyesedék, evőkanál zöldségmix.

Macska: most diétán van, egy darabka csirkemell+Immunovet.


Az állatok köszönik, több húst esznek, mint mi, még ha a csontosat nem is számítom bele. :D

2015. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
# 7/9 hát nagyon kiváncsi vagyok honnan szerzed olyan olcsón a húst :) Többire most nincs időm válaszolni.
2015. okt. 28. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!