Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van youtube-on egy videó,...

Van youtube-on egy videó, amiben egy rotweiler vezényszóra vicsorog, ezt vajon hogyan lehetne betanítani?

Figyelt kérdés

Alap dolgok, hogy ülni feküdni, figyelni, jönni, azonnal abbahagyni amit éppen csinál és jönni ezek mennek meg úgy maguktól érthetődőek voltak mindig mivel rotik közt nőttem fel, de, hogy parancsszóra hangot adjon, erre ötletem nincs, hogy lehetne rávenni, egyáltalán hogy értethetném meg vele mit akarok... Tegnap próbálkoztam, a vége az lett, hogy szerencsétlen kutya azt hitte meghülyültem :DD

Pedig itt a környékünkön ez egy nagyon hasznos képesség lenne.



2015. okt. 28. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem ugyanúgy, mint az ugatást. SZóval ha a kutya ugat, jutalmazod, majd vezényszóhoz kötöd... az a baj, hogy a vicsorgás veszélyes, hiszen a kutya nem véletlenül vicsorog, azaz fejezi ki támadó szándékát. Én inkább ugatást tanítanék, az könnyebb és kevésbé veszélyes. Hátránya viszont, hogy lehet, hogy a kutya parancs nélkül is ugat - ugyanez a vicsorgásnál.
2015. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi megtanítottuk a puli keverék kutyánkat vicsorogni.

Így, hogy Bobi gyere, hrrr. Mármint vicsorgunk rá és hörgünk hozzá, mintha mi is kutyák lennénk :D

Akkor ő is elkezdi, de közben csóválja a farkát, hozzá morog, meg pacsit ad és felhúzza ő is a szájt, úgy vicsorog. Az volt, hogy mikor így egyszer vicsorgott, akkor megdögönyöztük, aztán vicsorogtunk mi is és megint a kutya is, aztán megint megdögönyöztük jó erősen.

De nem mindig lehet rávenni erre a vicsorgásra, csak amikor van hozzá kedve. És akkor fel lehet pörgetni teljesen, aztán ugrál össze-vissza, morog, meg minden.

Máskor, ha fáradtabb, vagy nincs kedve játszani, akkor hiába vicsorgunk rá. Tehát kell hozzá, hogy épp egy ilyen pörgősebb állapotban legyen. Csak az volt gáz, mikor anyámnak csinálta, pedig anyám csak rámosolygott, aztán megijedt, amikor a kutya vissza vicsorgott :D

2015. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát én is ezt próbáltam, négykézlábra álltam vicsorogtam meg morogtam az orra előtt, a szeme majd kigúvadtak, furán forgatta a fejét, aztán szaladt az asszonyhoz tudatni vele, hogy velem valami nagyon nincs rendben :D aranyos volt nagyon :D
2015. okt. 28. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hajszárítóval tanítottam. A szégyelld magad trükköt is azzal tudtam megtanítani, hogy a szemébe, fülébe fújtam. Itt az orrába fújtam. Mivel a kívánt viselkedésre azonnal ment a klikk-kaja, így a kutya -elég jó idegrendszere révén- szerette és élvezte ezt is.

Van ismerősöm, aki az utánzást használta, gyakorlatilag vicsorgott, a kutya pedig leutánozta. Csak persze a kutyának voltak már ebben alapjai, értette az utánzásos tanítást, így se agresszíven, sem elkerülő viselkedéssel nem válaszolt.

És tudok olyanról is, aki hozzám hasonlóan szintén modellezéssel tanított, csak kellemetlen szagú folyadékot, mosogatószert használva, amire a kutya akaratlanul is vicsorgott.

2015. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is jobb az ugatás :) Ilyenkor nekem még vicsorogni is szokott:'D Persze ezt sem volt könnyű megtanítani... ha érdekel akkor írj.
2016. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!