Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám pórázra oktatását...

Allein kérdése:

A kutyám pórázra oktatását próbálgatom, de nem nagyon tudom, hogyan fogjak hozzá. Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Foltos nevező 4 hónapos németjuhász kutyám, igencsak hozzászokott a családi ház okozta szabadsághoz, ezért nem igen volt szükség a szobatisztaság betanítására és legfőképpen a PÓRÁZRA. Mivel úgy gondolom, 4 hónaposan van már olyan érett, hogy lassan elvigyem sétálni, elkezdtem szoktatni őt, de nem nagyon akaródzik neki. Természetesen étellel, vezényszavakkal is csalogattam őt, csak az a baj, nem tudom, hogy lenne a leghatásosabb.


Valakinek esetleg valami tipp? Tapasztalat? Mit tegyek és mit ne? Mivel könnyíthetem meg számára és számomra is egyaránt? Minden ötlet érdekel! :)


16/L



2015. okt. 28. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2015. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. okt. 28. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem is kölyökkutyám van, 5 hónapos, csak én már azóta szoktattam pórázhoz, mióta hozzánk került, kezdetben nagyon elszánt voltam és minden nap vittem sétálni, sajnos aztán 1 hónapig nem, így mi is majdhogynem most kezdjük elölről.:/

A nyakörvet hagyja magára tenni? Nekem szerencsém volt, észre sem vette, hogy felkerült, nem zavarta sohasem, ezzel nem volt gond. Aztán megmutattam neki a pórázt, megszaglászta, és megpróbáltam rárakni, először persze rágcsálta, és amikor rajta volt, akkor is a szájában fogta a végét, és úgy szaladgált a kertben. Ezt játszottuk pár napig, egyszerűen a kertben még kajával sem tudtam csalogatni, nem volt hajlandó jönni.

Aztán pár nap után kipróbáltam azt, hogy közvetlenül a kapu előtt rakom rá, és itt viszont már nem rágcsálta, először félt kijönni a megszokott biztonságos udvarból, de a kíváncsiság győzött:)

Érdekes, hogy utcán egyáltalán nem foglalkozott azzal, hogy rajta van-e, csak menni akart előre, felfedezni mindent. Az volt a célom, hogy ne féljen semmitől az utcán, csak menjen, aztán majd folyamatosan leszoktatom a húzásról is, tehát most ezzel küzdök.

Próbáld meg hogy a kapu előtt teszed rá a pórázt, aztán egyszer úgyis megunja, hogy rágcsálja, és ki akar majd menni, várd meg míg lenyugszik, aztán szépen lassan mehettek, ha kicsit félne először, csalogasd mondjuk virslivel, annak nagy illata van, gyorsan le tudja nyelni,(de nekem pl. nem volt szükségem kajára, tényleg mindenhez oda akart menni, nem kellett csalogatni), vidd minél változatosabb helyekre, bár kezdetben elég, ha csak csendesebb környéken, esetleg valami mezőn vagytok, ahol a behívást is gyakorolhatod. Majd később szépen lassan hordd emberek és kutyák közé, szokja az autókat, bicikliket.

Bármennyire is nem úgy tűnik, nemsokára már igényelni fogja a több km-es utakat, rohangászást más kutyákkal, ha egyszer rájön milyen jó dolog is kertkapun kívül lenni:) Ha van kérdésed, írj nyugodtan, sok sikert!:)

2015. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pusisz ***** válasza:
100%

A fentebb belinkelt cikk jó, csak az nincs leírva, ha húz a pórázon akkor mi van..

Két kutyával küzdöttem már. Egy németjuhász és egy bullmasztiff. Mindkettőnél bejött a fordulásos módszer. Ha azt hiszi tudja merre mentek, elindul előre és húz. Ekkor sarkon fordulsz, és kicsit rántva a pórázon elindulsz a másik irányba, ha leelőz, ismét. Ez nálam 5-6 méteren belül volt. TE döntöd el mikor merre mentek. Lassan megérti és figyelni fog Rád. Ha megállsz, szólni sem kell neki, megáll és néz Rád..

2015. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyik választ, sokat segítettetek! :) 2. kommentelő, nagyon tanulságos volt, köszönöm! Édesanyám azt mondta, hogy ne vigyem ki utcára, de én is azon a véleményen vagyok, hogy ott igenis hatékonyabb lenne, mert az nem az ő saját kis tere tele az illatával. Megy mindenkihez a zöld! :)
2015. okt. 29. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:

A 2.válaszoló vagyok:)

Szerintem mindenképp vidd ki a kertből, szinte biztos, hogy kint nem fogja érdekelni a póráz, és mint egy egészséges kiskutyát, majd érdekli minden.

A húzás viszont ha majd felmerülne, azzal kapcsolatban nekem most nem működik semmi, nagyon húz, ha megállok, néz rám, aztán indulunk újra, rögtön húz, bár még csak 1 séta alkalmával próbáltam, de a ház előtt álldogáltunk...

A fordulás sem jött be, mivel itt meg elkezdett ugrándozni, és zavarta a póráz a folyamatos forgásban, bár az enyém kisebb lesz mint egy németjuhász, de most sem kényelmes már visszatartani.

Egyébként ha van egy játék kötele mondjuk azt is viheted magaddal ki, és ha a szájában van és fogod a másik végét ezt játéknak veszi, de észrevétlenül is haladni fogtok, ezt is kipróbálhatod, a lényeg, hogy jó dolgokhoz kösse az utcát:)

2015. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre még a kajánál tartunk, majd holnap viszem "terepre". :) De már most nagy a javulás, kezd rájönni, hogy ha nem fekszik, hanem jön mellettem, kap kaját. :D Kívánj sok sikert a holnaphoz! :)
2015. okt. 29. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:

A pórázt nem próbálta rágcsálni, hanem csak annyi, hogy nem akar sétálni? És hova viszed holnap, rögtön a városba, vagy valami mezőszerűségre?:)

Mindenesetre sok sikert, szerintem kint nem lesz szükséged kajára se, annyi sok felfedezni való lesz!:)

2015. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De, próbálta, de egyelőre olyan póráza van, ami nem textil vagy szövet, hanem lánc, szóval nem tudja szétrágni. :) És mi a város szélén lakunk, szóval a belvárosba egyelőre nem terveztem vinni, csak ide a környékre, vagy pedig a mögöttünk lévő mezőre. :)
2015. okt. 29. 15:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Aha értem, mi is pontosan ugyanígy vagyunk, hogy a város szélén élünk, 2 napja hordom itt erdős, mezős, parkos részre kb 50 perctől is kifárad egyelőre.:) Meg ha szerencséd van, találsz majd valami nyugodt földutat, ott hamar megtanul majd húzás nélkül menni, nem keltetek furcsa látványt, hogy méterenként megálltok:D
2015. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!