Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után?

Ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt ivartalanítattam a 6 éves kan kutyámat.

Mivel kan kutyám nem volt, mire kell figyelnem, honnan tudom hogy fáj neki, és nem csak viszket?

Ma ugrál, totyorog, le-leül, felpattan. Egy szóval nyugtalan.

Kaptunk Lukács krémet, és gallért.

Félek hogy ha rájön hogy húzza magát a földön, kiszakítja a sebet.

Mit tehetek, hogy könnyebb legyen neki?

(Doki szerint láza nincs,és a kedve is jó, eszik-iszik)


2015. okt. 28. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nem fogja kitépni a sebet.Használd a krémet amit az orvos adott és rendbe fog jönni.(minden kutya így reagál teljesen természetes a viselkedése)
2015. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja bocsi lemaradt az természetes hogy ez fáj neki ,hiszen ez egy műtét.
2015. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót nem adott a doki?
2015. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyet a műtét után.

Ma gyulladásgátlót kapott.

2015. okt. 28. 21:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk kell 7 napon át szedni fájdalomcsillapítót bár inkább akkor ha fáj. Plusz nyugtatót, hogy ne hebrencskedjen (elég heves kutya). Sztem kérj te is nyugtatót, ugrálni ne hagyd, azzal kiszakadhat a seb. Vigyázz sétálásnál hoyg ne legyen sáros vagy koszos a sebe, plusz ugye nem nyalogathatja, varratszedéig legyen gallér rajta, mert ha elfertőződik, az veszélyes tud lenni. Naponta
2015. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* Naponta töröld át betadinos vizes vattával, aztán töröld szárazra, majd utána hámosító kenőccsel körömvirág krém vagy neogranormon.
2015. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Amíg nincs se nyugtatónk, se semmink mivel segítsek neki? Betadine az van, de perpillanat csak tetézné a helyzetet.

Nem tudom hogy fáj-e neki (valamelyest biztos), viszket-e vagy a gallér is idegeli.

Meg nem ismerem hogy mire mit reagál, 1 hónapja fogadtam örökbe.

2015. okt. 28. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Mivel kaptál kék kenőcsöt, csak azt használd. Magadtól ne adj semmiféle fájdalomcsillapítót. Ha valamiben bizonytalan vagy, egy telefon az orvosnak sokat segít.

Ahogy telnek a napok, bizonyára megszokja a helyzetet.

2015. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem is terveztem csak úhy adni. A dokit pedig már bem értem el, kenőcsöt már kapott.

Napi 2 alkalommal kell.


De szegénykém mint aki megkergült.

Sajnálom őt, illetve dokival csak holnap tudok beszélni.

2015. okt. 28. 22:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Először is nyugi! Ha érzi rajtad a feszültséget, az nem tesz jót neki. Én anno nem tudtam rá gallért tenni, inkább 3 éjszakán át virrasztottam és rászóltam, ha piszkálta. A Kék Lukács krém nagyon jó, mi anno azzal kentünk és gyorsan begyógyult. Valószínű a gallér is zavarja, fektesd jó meleg, puha helyre, és türelem. Hamar túl lesztek rajta, hiszen kan. Én úgy csináltam, hogy betadinnal lefertőtlenítettem, utána Kék kenőccsel bekentem jó vastagon.
2015. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!