Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusként mennyire...

Kutyakozmetikusként mennyire lehet jól keresni?

Figyelt kérdés
Régóta játszom a gondolattal, hogy el szeretnék végezni egy képzést. Tudom, az elején biztosan nehéz, hiszen ki kell alakulnia egy vendégkörnek meg minden. Van pár ismerősöm, aki kozmetikus, fodrász, műkörmös, stb és elég jól keresnek, én is szívesen csinálnám, csak nekem nincs túl jó beszélőkém az emberekkel, illetve sokkal jobban érdekel a kutyák szépítése, kiállításra kozmetikázása, stb. Szalonban (nem saját) el lehet helyezkedni? Esetleg otthon is csinálni? Akinek van tapasztalata kérem írjon!
2015. okt. 28. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak ismerősökről tudok nyilatkozni, nem tapasztalatból, de remélem segíthetek vele valamit. Hogy mennyire keres jól? Attól függ!

Kisvárosokban, ahol én is élek egy alig 25kg-os kutyának a fürdetését, nyírását, szárítását meg minden egyéb ilyen dolgát megcsinálják 3000Ft-ért. Ettől többet is el lehet kérni nagyvárosokban, ahol van rá kereslet, ott egyértelműen magasabb az az alap ár, ahonnan ez a történet indul. De sajnos ahol túl sok van belőle, nehezebb is a dolog.

Itthon a legnépszerűbb kutyakozmetikus az állatorvosi rendelő asszisztense és emellett dolgozik. Az elején mindenképp kell egy másik állást vállalnod mellé (lehet még jóval tovább is, mert a hölgyhöz egy hónapra előre kell bejelentkezni annyi vendég van és még is két munkahelyen dolgozik), és érdemes olyan helyen ahol eleve vannak kutyák! A patika erre tökéletes.

Volt kifejezetten kutyakozmetika is, de hamar bezárt, mert az olcsóbb, otthon vagy rendelőben dolgozó embereket keresték föl a gazdik.

2015. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!