Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt megteheti a tenyésztő?

Ezt megteheti a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Vettünk egy kutyát cirka több, mint 500.000 Ft-ért. Családi házban élünk, a kutyát ennek ellenére bent tartjuk, és naponta többször visszük ki sétálni.(Főleg én, mert még tanulok, és mikor lovagolni megyek a lovammal a kutyust is viszem.) Saját fekvőhelye van, egy kartonnyi játéka, és minőségi, többféle táppal etetjük + szín vadhús. Viszont tegnap a tenyésztő "váratlan látogatást" tett nálunk. A családom vendégségbe volt, én lovaglásból tértem vissza, a tenyésztő pedig fel volt háborodva, hogy egy "büdös, dög" lóval sétáltatom a kutyát. Ezek után követelte, hogy bemehessen a házunkba. Nem engedtem be, a szüleim tudta nélkül, kértem, hogy jöjjön vissza máskor, erre megfenyegetett, hogy visszaveszi a kutyust. Megteheti?
2015. okt. 29. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg. Jól pofán is vertem volna! Adott valami papírt a kutya vételekor?
2015. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni, de érdekelnek a válaszok.
2015. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen kutyusról van szó?
2015. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Akarom mondani vásárlásakor
2015. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Alapból nem teheti meg. Kérdés, hogy milyen szerződést írtatok alá?
2015. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi áll az adásvételi szerződésben? Elvileg, ha nem megfelelő körülmények közt tartjátok a kutyát, és ezt a bíróság előtt is tudja bizonyítani, akkor veheti vissza, illetve ha megszegitek a szerződésben leírtakat.
2015. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdés mi van a szerződésben.

Megnézni megnézheti, de aztsem csak úgy..

2015. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A vevővel kötött szerződés szerint akkor van joga visszavenni a kutyát ha nem megfelelő körülmények között tartjuk.


A kutyáról napi szinten küldünk neki videót, képeket. Az eset történtekor is végignézhette a kutyát, hogy nincs e baja...

2015. okt. 29. 11:54
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Minden nap videót? Na tudod mikor!!!
2015. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kb 5 másodperces videót.
2015. okt. 29. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!