Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! A kutyám beleivott a...

S. O. S! A kutyám beleivott a mosogatószeres vízbe, ráadásul nem is keveset. Lesz tőle valami baja?

Figyelt kérdés

2015. okt. 29. 18:39
1 2
 1/14 szamo77db ***** válasza:
Használni nem fog neki, az biztos. De mért nem vigyáztál a kutyádra jobban?
2015. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fekvőbeteg vagyok, és itt volt velem, aztán hirtelen elszaladt és megtalálta a vödröt, amiben a vegyszeres víz volt...
2015. okt. 29. 18:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én ezért nem hagyok elő semmi olyan dolgot, ami veszélyt jelenthet a kutyáimra. Szerintem ha higított mosogatószeres víz volt, max hasmenése lesz de ha bármi gyanúsat látsz rajta, hívj állatorvost.
2015. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja! :)
2015. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, mivel méreg, nem lehet tudni, hogy milyen mennyiséget kapott, annyit,hogy átmegy rajta, vagy esetleg komolyabb baja is lehet, én mérgezésként kezelném.

Azonnal meghánytatnám (mármint ezt orvos tudja..), plusz addig is széntablettát adj neki, mert akkor nem szívódik fel a méreg, hanem megköti!

Ártani nem fog ártani!

Legyen sok friss víz mellette, és ha van lehetőség hogy le tudjátok vinni, akkor vigyétek le még most is (vagy kiengedni a kertbe..). Reggel orvost felhívni, mindenféleképpen nézzen rá, esetleg székletmintát is lehet vinni neki.


Lehet, hogy túlzás, de nekem ezek hiányoztak, a székletét kidobtuk, mert pont a rendelő előtt piszkolt, és eszembe sem jutott, nem tudtuk, ki és miért és mivel mérgezte meg, csak hogy nekiment a székeknek, és hányt sárgásat, nem látott, nem akart enni, ilyesmi. (reggel semmi baja nem volt). Nem hánytatta meg az orvos és nem kapott széntablettát sem, csak infúziót meg mérgezés elleni injekciót, de az 50-50% hogy hat-e vagy sem.


És lehet, ha ezt a 3 dolgot betartjuk (hánytatás, széntabletta, székletvizsgálat a méreg fajtájáról), akkor még most is velünk lenne. Így utolsó 10 napjában kapott sok szenvedést, pont mikor több időnk lett volna rá, mert lement a nagydömping a munkahelyen..

2015. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A mosogatószer, amivel a poharadat, meg a kanaladat mosogatod nem tartalmazhat mérget. Ha túl sokat ivott belőle, akkor lehet hasmenése, egyébként nem valószínű, hogy komoly baja esne. Hánytatást túlzásnak tartom, pláne ennyi idő után, a széntabletta jó ötlet, ha van otthon.

A székletmintán meg csak mosolygok, az állatorvos nem fogja megállapítani a kutyakakából, hogy mennyi Jar, vagy Pur volt a mosogatólében.

2015. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
max hányaás, hasmenés. 2-3 nap alatt ki fogja heverni.
2015. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem is azt írtam, hogy azt állapítja meg a székletből, hogy mennyi Jart ivott meg. Egy mérgezésnél fontos lehet,hogy fagyálló vagy patkányméreg vagy más. Mert nem mindegy, hogy mivel kezelik!

Plusz láthat esetleg VÉRT is, ha túlzottan sok Jar-t ivott meg.

Lehet túlzás, de engem inkább nevessen ki az orvos, mint sem hogy megint temetnem kelljen :) De kinek ez, kinek az..

2015. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De tudja a kérdező, hogy mit ivott a kutyája, ezt egyrészt már nem kell kideríteni, másrészt meg a székletből nem is biztos, hogy lehet, mert megemészti az állat. Meg úgy találomra, az összes mérgező anyagra bevizsgálni valamit horribilis összeg, egy mezei állatorvosnak nincs ehhez felszereltsége.
2015. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából olyan vegyszeres vízbe ivott bele, amivel korábban ablakot töröltünk.
2015. okt. 29. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!