Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés SOS!...

Szobatisztaságra nevelés SOS! Tippek, tanácsok? (Bichon Bolognese kölyök)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szűk 2 hete került hozzánk egy bolognese kölyök, aki most 10 hetes, és a világért nem hajlandó a kutyapelenkára végezni a dolgát.


Tippeket kérnék a szobatisztaságra nevelésre!


Tudom, hogy evés / játék után kivinni, stb., de még nincs meg minden oltása, így egyelőre még egy jó időre muszáj lenne pelusra szoktatni, de nem megy. Gyakran miközben játszunk vele, közben ejti el a pisit, csak úgy, futkározás közben, mire észrevesszük, hogy most nem csak leült, hanem pisilősen leült, már végzett. Ilyenkor mindig azonnal rárakjuk a pelenkára, megszidjuk egy kicsit (erőteljesebb hangsúllyal közöljük vele, hogy nem szabad), majd egy kb. 5 percig nem játszunk tovább vele. Aztán persze megint, hisz tudjuk, hogy utána már nem is emlékszik a pisilése tényére :) Hallottunk helyhez szoktató cseppekről, de az sem használt. Kakilni még csak-csak, odajár, illetve a pelenkát raktuk oda, ahova a leggyakrabban járni szokott, de azért az sem jellemző. Sajnos szinte még soha nem kaptuk azon, hogy magától használja, még ha néha-néha oda is megy véletlenül, nem tudjuk megjutalmazni, hisz csak jóval később vesszük észre. Volt, hogy láttam, hogy elkezdene pisilni, felkaptam, a pelenkára vittem, és 3 (!) órán át őriztük, hogy ott csinálja, de nem volt hajlandó oda pisilni, abban a fél percben, amint kiszaladtunk vmiért a szobából, azonnal elvégezte a dolgát, természetesen nem oda, ahova kellett volna...


Tippeket, tanácsokat kérnék! Egy tündéri kiskutyus, ez az egy probléma van vele! :)



2015. okt. 29. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes kutyától ne várd el, hogy szobatiszta legyen. Ez anatómia. 3 hónaposan Te sem tudtad tartani a pisit gondolom...A kölyök kutya sem tudja....

Türelmesnek kell lenni.


Volt már pár kutyám, tapasztalataim szerint a szidással sokra nem mész, mert nem érti :D

Én soha nem szoktattam pelenkára kutyát...mert onnan is le kell szoktatnod később...és dupla energiádba kerül...


Ha pisil , dobd ki az ajtó elé. Szaglásszon. Szokja a gang, fű, folyosó illatát. Addig amit bepisilt, fel kell törölni, el kell tüntetni a szagot...

Aztán rájön majd magától, miért van annyit kint, és azt a pillanatot kell elkapni , mikor a "kidobott helyre" piszkít, és nagyon megdicsérni, és azonnal jutifalat ;)


Nem szidunk, csak a jót pozitívan megerősítjük ;)

2015. okt. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

10 hetes, még baba. Ilyenkor egy pár hétig sajnos nincs más, mint az állandó takarítás.

Én a helyedben nem szoktatnám pelusra (még ha menne is), mert azzal nem szobatiszta lesz, hanem azt tanulja meg, hogy a lakásban kell vécéznie. Lehet, hogy baromi nehéz lesz leszoktatni.

10 hetesen most kapja a 3. oltást, kettő már tuti van neki. Nyugodtan kiviheted kb. 2 óránként pórázon, más kutyához ne engedd oda, és ne engedd, hogy bármit felegyen a földről. Nem lesz semmi baja. Csak ez az egyetlen célravezető út a mielőbbi szobatisztasághoz, de így is hónapok fognak még eltelni, mire megbízhatóan szobatiszta lesz. Bent ne szidjátok, csak gyorsan takarítsatok fel, a pelust felejtsétek el. Ha kint produkál, akkor viszont nagyon nagy dicséret, örömködés.

2015. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pelenkát nagyon gyorsan hajítsd ki. Az egész csomaggal! Teljesen felesleges, mert megszokja, és akkor majd felnőttkorában ott fogjátok szagolni a lakásban a kolbászt?! :D

Hiába nincs oltás, ki kell szaladgálni vele. Keresel egy szép tiszta, füves részt, és ott addig járkálsz vele, amíg meg nem történik a csoda; ekkor hatalmas ováció, öröm és bódottá. Egy kutyának semmi természetes nincs a pelusban: nincs rajta semmi olyan szag, ami kakálásra késztetné.

Ilyen pici korban a 2 óránként való lerohangálás alapfeltétel, mert ha pelenkázol vele, a büdös életben nem tanulja meg, hogy az utcán pottyintson.

2015. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szidást meg egy ekkorka kutya amúgy sem érti. Ott végzi a dolgát, ahol éri az inger. Ha nem sikerül leérni vele, nincs szidás, csak csendes takarítás. Jó 5-6 hónapos koráig ezt fogod csinálni, tessék megszokni.

Amikor nekem voltak kölykök a kutyáim, olyan sokszor én az életben nem mostam fel, mint akkor... :D

2015. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon is jól érti a szidást, mert utána mindig szégyelli is magát rendesen, azt is tudja, hogy nem szabad a kőre pisilnie, ebben biztos vagyok, látni rajta. Csak azt nem tudja, hogy hova kéne.

És az sem igaz, hogy oda csinál, ahol elkapja az inger, mert mint mondtam fenn, volt, amikor 3 óráig képes volt tartani, illetve éjszaka gondosan megválogatott helyekre piszkít...

És amíg az emlékeztető oltásokat nem kapja meg, addig nem mehet ki, ez köztudott. Én legalábbis nem fogok megkockáztatni semmilyen olyan kórt, ami aztán elviheti...

És egyébként is, szobakutya lévén biztosan lesz olyan, hogy éjszaka rájön az üríthetnék, tudnia kell, hogy bent hol van az a hely, ahol elvégezheti a dolgát.

2015. okt. 30. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ha te úgyis tudsz mindent, akkor miért kérsz tanácsot?

Hidd el, nem érti, miért szidod le. 10 hetes! Kisbaba! Nem, nem szégyelli magát, ilyen nincs. Nem ember, hanem kutya. Egyszerűen érzi a hangsúlyból, hogy haragszol rá (fogalma sincs, miért) és fél. Ezt látod te annak, hogy "szégyelli magát". Egyébként sem érdemes azért leszidni, amiről nem tehet, még ha össze is köti a szidást az ürítéssel, ezzel max. azt éred el, hogy elbújik minél jobban pisilni-kakilni, esetleg elkezdi egy idő után eltüntetni a végterméket (megeszi), hogy ne legyen leszidva.

Egészséges felnőtt szobakutya pedig kibírja éjjel, nem kell pelenka neki. Sem akkor, sem most.

2015. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Áhh...csendben , magamba fordulva sikítok... :D

Egy: a kutya, amikor "kiszokik", nem érti, hogy egy pisiért vagy kakiért miért élvez el mindenki, hogy de jó fej vagy :D

Bakker, ez neki ugyanúgy természetes, mint az, hogy a lakásban végezte el! Csak annyi a különbség, hogy le lett víve...1,5 óránként. Neki aztán teljesen mindegy, hogy kövön, füvön, pamut törölközőn végzi el a dolgát. Kell neki, csinálja. Nem tudja tartogatni :D


De ahogy a szidást sem érti, azt sem fogja, hogy miért kurjongat mindenki, amikor oda kakkant a fűre. ÉS miért kap juti falatot.

4 hónapos koráig egy közepes-nagy testű kutya nem lesz tiszta.


Vannak apró termetű kutyáim is, sajnos ők soha életükben. Egyszerű a magyarázat:


Kicsi kutya, kis hugy hólyag :P

2015. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 eve5 ***** válasza:
Szia. Nekem is be pisilt a kutyám és úgy szoktattam meg hogy minden órában ki löktem az udvarra. Mikor bejött rá egy óra hosszára megént ki tettem. És mostmár meg ki kérözik. Most 21 hetes bolognese :)
2016. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!