Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Magyar kutyafajtát gáz tartani?

Figyelt kérdés
Hihetetlen ami manapság megy. Én nagy kutya fan vagyok sok kutyás ismerősöm van. Azok az ismerőseim akik pásztorkutyát tartanak szò szerint csak külföldit tart (kangal,káj,kau). Anyám testvérének van egy gyönyörű közèp ázsiaija.szeretne venni még egyet (nagy udvarba elfèr) mutattam neki képeket a kuvaszròl, tetszett is neki de mikor mondtam hogy ez egy ősi magyar kutyafajta kiröhögött.. aztmondta. Na akkor tuti nem vesznek ők ilyet. Magyarország egy szar. Hát akkor mit várjon az ember a kutyáktol amiket egy magyar ember tenyészthetett ki. Nagy kutya barát ő is csak nem ertem miért kell lenézni egy fajtát azèrt mert Magyar. Oké, tényleg egy lúzer országunk van. De erről egy kutya se tehet.. ès ez csak a pásztor kutyás része. Barátnőmék családi kutyust vettek a minap. Én nekik is mutattam vizslákról fotókat meg puliròl. Ugy voltam vele hogy egy Magyar tartson màr magyar kutyát. Erre mi volt a válasz? Dehogy kell. Nézzetek valami másfajtát. Aztàn pár napja vettek egy bullterriert. Nem èrtem mièrt nem veszik az emberek a Magyar kutyákat. Jó oké, mondom èn. Nekem se magyar fajta van. Nekem a dobermann a favorit. Ti ehez mit szóltok?
2015. okt. 30. 01:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Hogy legyen szó akármilyen fajtáról, elég rossz a hírünk "tenyésztés" címen, nemzetközileg. Rengeteg a szaporító sajnos.


Aztán az érme másik fele, hogy nem kis sikereket is értünk el jó pár kiállításon, és fajta mentésben és honosításban.


A nemzetközi statisztikák azt mutatják, hogy a magyar fajtákat egyre jobban szeretik külföldön...például amerikaiak felfedezték maguknak a mudikat, munkára. Ami itt éppen a vérvonal kihalás szélén van...


Majd az lesz vicces, amikor mondjuk 15 év múlva a magyar mudit akar venni, mert hogy ös honos, és hozathatja be USA-ból :D



Ez sajnos vica-versa. A magyarok kijárnak külföldi kiállításra a korrupció miatt, a környező országokba. A környező országokból meg jönnek ide, ugyanazon okból :D

2015. okt. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első, én már most azon gondolkozom, hogy külföldről veszek mudit. Na nem az USA-ból, de akkor is. Szóval elég optimista vagy. xD

Amúgy én azért találkoztam lenézéssel, mert hogy az én mudim nem menő fajta (német juhász stb), meg keveréknek nézték mindig és elég csúnya beszólűsokat kaptam sétálás közben... Azt viszont szerintem te is beláthatod, hogy kutyát nem azért kell venni, mert x országból származik. 15 évig fog vele élni, és amikor megkeseríti az életét, mert nem illenek össze, akkor nem fogja boldogítani, hogy de legalább magyar...

2015. okt. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem magyarkodásból, de nekem pulim van. Nem is kívánhatnék magamnak okosabb, érzékenyebb, viccesebb, imádnivaló kis szeretgombócot :)
2015. okt. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

2;

Aha, Kis mudis :D

Itt Bp 2. kerületben van egy mudi tenyésztő ismerősöm pont...éppen panaszkodik, hogy 60e egy kölyök kutya, nem éri meg, de közben viszi terelni, dolgozni...

Van közelebb is mudi ;)

2015. okt. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Nekem volt komondorom és csak nagyon elhivatott embernek ajánlom, mert rettenetesen melós a szőre.

A kuvasznak rossz a híre akik tenyésztik pedig nem nagyon melóznak rajta, hogy változtassanak ezen...

Aki meg házörzőt akar, az nem fog pulit, mudit meg ilyeneket venni.

2015. okt. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos minden kutyának van valami stiklije.


Csivava - idegbeteg harapós

Amstaff - harcikutyapitbull emberölő, stb.

Roti,Dobi, Argentin dog, stb mind harcikutya

Kuvasz - megbolondul pár év után


Az emberi hülyeség határtalan. Úgy látom a leírásodból, hogy sikerült venniük egy szaporított ki tudja milyen idegrendszerű bullterriert..közben fogalmuk sincs, hogy milyet vegyenek.

(én már gyerekkorban tudtam, hogy melyik a kedvenc kutyafajtám, és 15 éve ugyanazt tudom felhozni kedvencnek, pedig jó sok fajtával ismerkedtem meg)


Szerintem nem gáz magyar fajtát tartani, én is szeretnék majd bár nincs köztük a 2 kedvencem, de ettől függetlenül pont amiatt, mert magyarok, szeretnék hűséges maradni ezzel az országhoz (nem a politikusokhoz, nem a cigányokhoz, hanem AZ ORSZÁGHOZ).

Nyilván sok ember még abban a hitben van például a kuvasszal, hogy egy idő után megbolondul. Közben csak rá kell keresni neten, mi a valóság..:)


De ez ugyan olyan, mint mikor papolsz valakinek, hogy elvesztette szeretett kedvencét, mert szaporítós volt...és pár nap múlva újra szaporítós kutyát vásárol, nem tanulva az előző esetből, még csak az előző kutya halála el sem gondolkoztatta..

2015. okt. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

"tetszett is neki de mikor mondtam hogy ez egy ősi magyar kutyafajta kiröhögött.. aztmondta. Na akkor tuti nem vesznek ők ilyet. Magyarország egy szar. Hát akkor mit várjon az ember a kutyáktol amiket egy magyar ember tenyészthetett ki."


Na, pont az ilyen felfogású emberek miatt tart ott az ország ahol. Mégis hogy kéne jobbnak lennie az országnak, ha sokan így gondolkodnak?

2015. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem gáz.

Tény, hogy az emberek nagy része nem is ismeri a magyar fajtákat. Még a nevüket sem tudja felsorolni, nemhogy azt, hogy milyen jellemvonásai vannak az adott fajtának.

Ízlésekkel pedig nem szabad vitatkozni. Ha valakinek külföldi fajta tetszik vagy egyszerűen csak megy a divat után, az ő dolga.

Sajnos a legtöbb magyar fajta a kihalás szélén emiatt, 100-200 egyed születik évente. A vizsla és a puli ami jó helyzetben van, hiszen idehaza és külföldön is népszerű.


Nekem két magyar fajtám is van (komondor, agár), járok/jártam fajtanépszerűsítőkre is, ahol elmondtam a jellemzőiket. Ami sokakat elriaszt, azok a tévhitek.


A ma 6.26-os volt komondoros gazdit pedig nem igazán értem a komondor szőr rettenetesen nagy melója miatt. :) Szerintem sokkal egyszerűbb karban tartani, mint bármilyen más hosszú szőrű fajtát. A komondor "nem vedlik", nem kell fésülgetni és kb. 6-8 havonta kell egyszer a bundájához nyúlni, ami kb. 2 óra meló. Vagy lehet folyamatosan csinálni, mindig napi 1-2 perc, miközben simogatja az ember. Vagy akár le is lehet nyírni és még kevesebb a gond.

2015. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Azért vicces, hogy mindenkire rá akarod erőltetni a magyar fajtákat, de neked se az van...így kicsit hiteltelen vagy :D

Én imádom a vizslákat, de nm tartanék, mert nem tudnám kielégíteni az igényeit. Helyette befogadtam egy öreg, beteg kutyàt, aki nem kellett senkinek, de nálam jó élete lehet, amíg él. Ő màr nem akar rohangálni, csak mamisan battyog, és nézi a rohangáló fiatalokat.

2015. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Én imádom az összeset, de sajnos helyhiány végett nem engedhettem meg magamnak a leggyönyörűbbet, egy komondort. Megfogadtam évekkel ezelőtt, hogyha olyan helyzetbe kerülök, lesz itthon egy komondorom.

Semmi gáz nincs a magyar fajtákban, sőt. Én igenis becsülöm azt, aki ősmagyar kutyát vesz magához. Mindig megcsodálom, ha látok egyet-egyet a Duna parton.

2015. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!