Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a nyers etetésben nem...

Ha a nyers etetésben nem vagyok 100%-os akkor 2 hét nyers-2 hét táp gondot okozna?

Figyelt kérdés

Sajnos hosszú távon nem tudok nyersen etetni,mert nincs hová tennem,viszont szeretnék így etetni,mert mikor sikerült több hónapon keresztül akkor sok pozitív dolgot tapasztaltam.



De egyrészt kicsit félek,hogy nem tudok elég változatosan húst adni nekik,erre felé inkább csirkét lehet venni,azt se a legolcsóbban. Meg,hogy tényleg minden vitamin,ásványi anyag meglegyen a szervezetükben.


Ezért gondoltam erre a két hét nyers-két hét tápos etetésre. Így kapnak ezt is azt is. Nekik sem unalmas.Így tudom,hogy megkapnak mindent ami a szervezetüknek kell.


Természetesen jó minőségű tápot kapnának.



Szerintetek ez így oké?

Vagy inkább etessek csak táppal,mert ennek a 2hét így 2hét úgy-nak nincs értelme?


2015. okt. 30. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább csináld úgy, hogy 3-4 napig nyers, 3-4 napig táp. Ilyen módon etetőket ismerek, nekik működik. Két hét szerintem túl sok, hogy ha rááll az emésztőrendszere az egyik félére, akkor ne boruljon fel esetlegesen a váltáskor.


Amúgy nem tudom, a tápban mégis mi lenne meg, ami hiányozna nekik? Egy vagon szénhidrát, gabona alapú? Mert én ha nyers etetés mellett aggódnék, hogy nem-e hiányzik valami a szervezetükből, akkor is inkább egy vitamin-ásványianyag táplálékkiegészítőt keresnék megfelelőt, mintsem a tápot preferáljam.

2015. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem. Nagyon nem oké.

A táp és a hús egész más emésztést igényel. Pl: Ha át akarsz állni tápról nyersre azt szokták mondani, hogy egy napig ne adj neki enni, míg teljesen kiürül, majd nyers, de akkor csak az. És fordítva is. Szerintem a kettő folyamatos váltogatása nem olyan jó ötlet.

Nyers etetéssel is be lehet vinni minden szükséges tápanyagot (sőt...), csak jól kell csinálni. Leírást nem nehéz hozzá nézni a neten. Hajrá :)

2015. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen,értem. De oda írtam,hogy nincs helyem sem,illetve nincs lehetőségem sem annyi,hogy hosszútávon nyersen etessek!Mivel utána néztem alaposan írják,hogy sokáig nem jó egyféle hússal etetni pl csirkével,hanem vegyek kacsát,marhát,bárányt,nyulat és miegyebet. Csak éppen én ezeket max vagyonokért tudnék venni! Még a csirke sem a legolcsóbb,de azt még tudok szerezni,jó árban.


Nincs mélyhűtőm csak ami a családnak van amibe max 2 kg húst tudok el rakni a két kistestű kutyámnak és ennyi.

Szóval nem tehetem azt,hogy rendelek 10-20 kg-ot ebből is abból.Nem tudom hová tenni!


Ezért gondoltam arra,hogy így tápot is kapnak,nyerset is.


Idős kutyám kap Lavet senior vitamint,minden nap.

2015. okt. 30. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk van külön hűtő a kutyakajának. Egy ősrégi zanussi Lehel. Azokat a kisebb fajtákat használtan már 8000Ft körül meg lehet venni, és belefér kb 10-15kg hús. Szerintem a a legpraktikusabb.
2015. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy tervezed. majd a kutyán látni fogod, megfelel-e neki így, vagy sem ez az etetési forma.
2015. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is vegyesen etetek, de a Naturavetal, táppal csinálom felváltva. Ez egy hidegen sajtolt hús, állítólag az emésztési ideje ugyanannyi mint a nyers húsnak. Én is úgy csinálom ahogy az első mondta, nyerssel csak 3-4 napig etetek, utána megint táp. Lehet, hogy ezt a tápot lehetne keverni egy étkezésen belül a nyerssel, de én nem keverem.

Mi kb. 1 hónapja kezdtük ezt a tápot, eddig minden rendben így, továbbra is figyelem a székletét, és mindent.

2015. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Ennek a tápnak meg utána nézek.

2015. okt. 31. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!