Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor támogassuk a...

Most akkor támogassuk a menhelyeket vagy ne?

Figyelt kérdés

Én, mint általános ember, nem sokat járok ki menhelyekre, nagy ritkán elmegyek segíteni, de alapvetően zsúfolt életet élek. Persze, utalgatok, mivel azt a legkönnyebb, és ahhoz nem kell idő, csak pénz. Na, nem azt mondom, hogy milliókat, de valahogy egy kevés mindig csurran cseppen.

Hogy miként válogatom, hogy hova küldöm, többtől függ. Függ a kedvemtől, hogy melyik kutyát sajnálom a legjobban, vagy hol vannak a legtöbben, igazából mindig máshova küldöm azt a pár ezret.

Viszont egyre több és több menhely "bukik le", miszerint is nem vezetik jól a menhelyet, röviden tömören felelőtlenek, lopnak, csalnak, hazudnak.

Volt olyan esemény is, amit nyomon követtem facebookon, és biztos vagyok benne, hogy némelyiknél a "résztvevők" nem hazudnak. Már akit így jobban ismerek.


Mindig újra bízni kezdek, mikor látok egy szép történetet, de már kezdem azt hinni, hogy mind mind hazugság.


Én értem, hogy nem minden állat menthető meg, de volt olyan eset, hogy egy 15 kg-os szuka kutya, aki megfialt, a kölykeit próbálta védeni, ezért harapott, támadott. A menhely, kb. 3-4 emberrel nem tudta megfékezni, és állítólag a szállítódobozt szétszedte, a kocsit szétszedte, őrült ámokfutásba kezdett a kutya, és emiatt gyorsan meg kellett ölni egy altatóinjekcióval, mert "menthetetlen volt".


Nos, ez még hihető is lenne, ha nem lettem volna félig részese az egésznek, mikor is saját szememmel láttam, hogy az a kutya, mikor nem a menhely dolgozói mentek érte, hanem még állatbarátok etették, mindenkivel kedves volt, de annyira félt, hogy összepisilte magát.

Most mi a jó eget lehet csinálni egy ilyen kutyával, hogy agresszív legyen. De még nem is ez a lényeg, hanem hogy az a 3-4 elvileg tapasztalt menhelyi vezető-dolgozó hogy a jó életbe nem tud megállítani egy 15kg-os szobacirkáló kutyát???


Teljesen fel vagyok háborodva, hogy az ember segíteni akar az állatokon, de közben nem lehet már senkire se hallgatni, hogy kinek adományozzon.

És lehet, hogy a fent említett menhely megmentett több ezer kutyát, de ha indokolatlanul (nem volt beteg, idős, sokkos, stb) megöl egy állatot, szerintem az "mindent visz"...


2015. okt. 30. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek veled!

Esetleg azt tudod még tenni, hogy inkább olyan menhelyeknek adományozol, akik nem pénzt, hanem eledelt, takarókat kérnek. Az elküldeni akart pénzből megveszed, és azt viszed be.

Persze ez sem garancia, hogy az ott dolgozó nem a saját kutyájának viszi haza, de ezzel talán kevesebben élnek vissza.

2015. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ideje már rájöttem, hogy alapítványokat nem támogatok, hanem ha egy mód van rá, akkor természetben próbálok segíteni, akkor célba ér és nem megy el ilyen-olyan kamu költségekre. Amikor éppen van időd és mész valahova segíteni, akkor vegyél azon a pénzen, mondjuk eledelt nekik és viszed magaddal. így biztos lehetsz benne, hogy oda kerül, ahova szántad.
2015. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sok menhelyen kicsi az állatokra és személyzetre költhető pénz, rengeteg az állat, kicsi a személyzet. Az olyen helyeken az dolgozik, aki elvállalja annyi pénzért. Néha megdöbbentő a hozzá nem értés. Ugyan akkor vannak néhány 10 kutyás viszonylag gazdag menhelyek, ahol a személyzett képzett, az állatok jólátottak.
2015. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy némely menhelyen sokkal több a lelkesedés, mint a szakértelem. De megdöbbentően. Így utólag nagyon örülök neki, hogy olyan helyen dolgozhattam, ahol hozzáértők voltak, nem csak lelkes amatőrök, mert így rengeteget tanulhattam, és sok kutyának tudtunk minőségibb segítséget nyújtani. De sok helyen elkélne némi szakmai továbbképzés, ha lenne ilyen.


Pénz szempontjából meg azt mondom, hogy a kis vidéki menhelyeket érdemes inkább támogatni, ők általában tényleg szarban vannak. A nagyok, akik ki tudják fizetni az óriásplakátos kampányt, gyakorlatilag mind zsebre is tesznek egy csomó lóvét (nálunk pl. a kuratórium vitte a pénzt, meg úgy általában a felsővezetés, és emiatt a kutyák bizony szívtak, eleve kevesebbet tudtunk elhelyezni, meg hát néha nem, vagy rosszul valósultak meg olyan dolgok, amik pl. javítottak volna a közérzetükön, vagy az egészségük megőrzését célozták volna - egyszer még a domestos használatát is megkísérelték megtiltani, pedig az aztán tényleg nem egy összeg az éves sokmillióhoz képest, amit benyeltek, egyik kuratóriumi tagnak se kellett volna éppen zsíros kenyeret ennie csak azért, mert mi rendesen takarítunk).

Szóval én azt mondom, hogy nagyoknak inkább ne, mert csak egy igen kis része jut vissza az állatokhoz. De ha biztosra akarsz menni, akkor inkább tárgyi adományokat adsz mindenkinek, azt azért valószínűleg nem hordják haza a fejesek. Ha nem tudod elvinni, az se baj, vannak gyűjtőpontok a városban (a Hangya Közösséget érdemes felkeresni facebookon), vagy éppen te is lehetsz ilyen gyűjtőpont, ha olyan helyen laksz/dolgozol, ahol ezt meg tudod oldani.


Bár nem is értem, hogy benned miért merül fel ez a kérdés, ha vannak megbízható ismerőseid, akik ebbe belelátnak. Egyszerűen megkérdezed őket, és oda utalsz, ahova szerintük tényleg szükséges.

2015. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb amit tehetsz hogy elmész a menhelyekre és tápot illetve felszerelést viszel az állatoknak nem pedig pénzt. A tápokat biztosan a kutya macska fogja megenni. A pénz ki tudja hol folyik el.
2015. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!