Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyafajt...

Ismertek olyan kutyafajt amelyik nem hullatja a szőrét?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok és nagyon szeretnék egy kisebb kutyát a lakásba. Van olyan kutya, amelyiknek nem hullik a szőre vagy csak nagyon keveset hullat?

2015. okt. 31. 10:18
 1/8 anonim válasza:
36%

Mindegyik hullajtja bizonyos idoszakokban (vedlesi idoszak)

Csak a mesztelen kutya nem de azzal sok a problema es dragak is. Ajanlom hogy egy kispltestu kimondottan szobaba ajanlott kutyuskat valassz:)

2015. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Megmondom, uszkár. Van egész pici méretben is.
2015. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Bolognese
2015. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha hetente 1-2 alkalommal átkeféled a kutyád szőrét, nem lesz vele semmilyen baj. A kínai kopaszt én sem ajánlom, viszont az uszkárt sem, mert az egy dolog, hogy neked vannak elvárásaid, de az a kérdés, te mit tudsz nyújtani a kutyának.
2015. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Bichon Frise,Bichon Havanese,Bolognese,Uszkár,Yorkshire terrier,Bedlington terrier


hirtelen ennyi jutott eszembe.


Nekik nagyon minimális,nekem Bichonjaim vannak, sötét ruhákon látszik a szőr.De amúgy több hajszálat találok mint kutyaszőrt.


Viszont ezeknek a fajtáknak rendszeres ápolást igényel a szőrük.


2-3 naponta alaposan átkefélni őket,tükrös kefével.

1,5-2 havonta fürdetni.


Illetve kozmetikába a bichonokat elég évi 3x

uszkár,yorki,bedlington őket 2-3 havonta el kell vinni.


Persze attól függ,ti mennyire tudjátok ápolni a szőrét.

2015. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Én az ilyen terrier féléket nem ajánlanám egy 13 éves gyereknek. Az uszkár nem olyan akarnok, nem ugatógép és tényleg nem hullik a szőre, akkor sem, ha nem kefélgetik állandóan. Az pedig nem igaz, hogy ha egy szőrhullató kutyát hetente átkefélsz, nem lesz szőrös a lakás, mert szőrös lesz.
2015. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Uszkár. Szerencsére, valahogy kikerült az érdeklődési körből, mint lakáskutya. Pedig okos, játékos, a cirkuszokban régen uszikkal dolgoztak. van színválasztási, méret választási lehetőség is a fajtánál. A most olyannyira kedvelt szobakutyákat is vinni kell kozmetikushoz, hiszen általában nem növesztik meg a szőrüket.

Nincs uszkárom, és a nagytestűeket kedvelem , ha valaki úgy vélné, uszkár fan vagyok :))

2015. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2015. okt. 31. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!