Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez egy közepes vagy magas...

Ez egy közepes vagy magas energiaszintű kutya?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból kérdezem. :D

A kutyám valami terrier keverék.

Napi szinten kb. 3 órát sétálunk, zsúfolt városi környezetben és meg se kottyan neki, kifáradni csak akkor fárad ki igazán ha 2 órát erdős/ligetes környezetben sétálunk, kicsit labdázik közben póráz nélkül, majd közvetlenül utána kutyafuttatón mondjuk kötelet húz egy amstaffal vagy birkózik fél óráig. Ilyenkor a futtatón is visszafogott, nem pofátlan, csendes.


Ha egyből a futtatóra megyünk kutyázni (kb. 30 perc oda az út), akkor teljesen meg van őrülve, pörög, cseszteti a többieket és RENGETEGET ugat, hogy fussanak vele.


Feladatokat bármikor lelkesen csinál.


Itthon viszont nagyon nyugis, már-már lusta, heverészik, néha kimegy (ill. kimenne) ugatni az ajtóhoz, ha zörög a szomszéd. Játszani mindig szívesen játszik.



2015. okt. 31. 22:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy ha erdős részre megyünk, ott ugye nagyrészt pórázon van és laza pórázos, majdnem láb melletti sétát kérek tőle, amire eléggé koncentrálnia kell :)
2015. okt. 31. 22:36
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Több mozgás kell neki.
2015. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt.
2015. okt. 31. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Napi programom a kutyámmal: 2óra séta, amiben van tanítás is, tehát agyilag is kiakasztom, plusz séta, visszafele sokszor lassú futás és gyors futás felváltva, plusz normál lépés,lassú lépés, ezenkívül felássa az egész sétálót:D



Délután játék, úgy 1 óra hossza mondjuk, este séta ugyanaz mint reggel, kicsit most már rövidebb.

De heti 5 ilyen nap után elvittük jó nagy túrára, és este képes volt futkározni még a labdájával:D Mondjuk aludt éjszaka mint a bunda, de látszólag ébrenlétekor fitt volt:D

2015. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magas.
2015. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átlagos-magas. Nem extra. Mert ha extra magas lenne, ennyitől sem fáradna el.
2015. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A terrierekhez képest teljesen normális, semmi extra. Nekünk is terrierünk van, és a tenyésztő azt mondta, hogy ha békén hagyod is elvan, nem bújik ki a bőréből a futhatnékjától, de például én szoktam vele lovagolni ilyen 4-5 órákat, hétvégenként esetenként fél napokat, és ha félóránként megitatom, boldogan fut mellettem végig.
2015. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, 4-es vagyok, látszik hogy már álmos voltam:D:D

Szóval azt akartam mondani, hogy szerintem magas energiaszintű, bár a terrierekre amúgy is jellemző, hogy magas az energiaszintük:D (Ezért is hibás az a feltesvés hogy Jack Russel meg Foxi jó bérházba kevés mozgással)

És azt akartam leírni, hogy én mennyit mozgok vele, és meg sem érzi:D

2015. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Én is úgy gondolom, hogy olyan átlagos terrier mozgásigény, de átlag kutyához mérve inkább magas :D


Vicces amúgy, mert tacskó-jack russel-bullterrier kuytuléknak tűnik, nagy fej, hosszú test, rövid zömök lábak...Ki nem nézi belőle senki, hogy ilyen energikus kutya :D

2015. nov. 5. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!