Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi tartása lakásban?

Mudi tartása lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: a párommal be szeretnénk fogadni egy 1,5 éves mudit, sajnos a gazdájának (ismerős) nem áll módjában tovább nevelni, így arra jutottunk, hogy hozzánk jöhetne.:)


Lefárasztás, mozgatás meglenne, itt a Hajógyári-sziget, alapból is szinte minden nap sétálunk/futunk, tehát ezzel a részével nincs probléma, bevesszük őt is a buliba, meg kicsit megemeljük a séta adagot az igényeihez mérten.


Ami aggaszt, az az, hogy minden második héten úgy dolgozunk, hogy a hétköznapokon kb. 2 órát egyedül lenne. A szüleink kutyái kinn vannak tartva, így tapasztalatunk a lakásban egyedül hagyott kutyákról nincs, és itt szoktak elég hozzáértő válaszok is lenni, azért fordulunk hozzátok.:)


A másik téma az ugatás... Tudom, terelőkutya, lételeme a jelzés, de mennyire van rá esély, hogy ezt minimálisra tudnánk korlátozni? A kora is aggaszt kicsit, bár afelől még bírnánk vele, úgy gondolom.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. nov. 2. 19:13
 1/5 gom ***** válasza:
100%
Szerintem ez így jó.Valakinek a kutyusa többet van egyedül és kibírja.Az ugatásra nincs ötletem.
2015. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2 órát simán kibír. Előtte jól meg kell mozgatni, futtatni és akkor aludni fog abban a 2 órában :)

A kora ne aggasszon, még épp hogy felnőtt.

A mudi okos kutya, nevelni kell, és nem lesz vele gond.

2015. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem nincs mudim, viszont a szomszédunkban van egy és nagyon idegesítő és zavaró az ugatása... bár az nincs megnevelve gondolom azért ilyen... úgyhogy szerintem jól neveljétek meg ha nem akartok a szomszédokkal kitolni ;)
2015. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 2. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 óra egyedül??? A legtöbb ember tanul és dolgozik kb 8 órát és mégis jól elvannak az ebek. Nem kell ebből ekkora drámát csinálni. A legtöbb modern mudis meg bent tartja a kutyáját. Ha megfelelően mozgatod és neveled, nem lesz semmi baja.
2015. nov. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!