Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza szeretném kapni a...

Banyus :) kérdése:

Vissza szeretném kapni a kutyámat, ami rotweiller. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni ha külön mentem az élettársamtól 6 hónapja,és ott maradt nálla a kutyám ami egy rotweiller?? ,sajnos haza nem hozhattam mivel nem olyanok voltak a körülményeim,látogatni a kutyámat nem látogattam mivel nem akartam vitát másokkal.most rendeződött minden körülöttem és el akarom hozni de nem adják ide,be oltatták(mivel én buta ott hagytam a könyvet)és magán tulajdonuknak nézik.én nem adtam nekik,mit csináljak?

2015. nov. 2. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A chip és az oltási könyv kinek a nevén van? Ha a tiéden, odamész állatvédőkkel, zsarukkal, akármivel, és vissza kell adniuk.
2015. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy nincs nállam,ott maradt mikor el költöztem.de akié volt elsőnek a kutya,az a könyv meg parir amivel lemondott a kutyáról az ok meg vannak.az is jo?azzal is el bírom haza hozni?
2015. nov. 2. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a chip a te nevedre szól, azzal igazolhatod a tulajdonjogodat.
2015. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos amikor ott laktam nem volt be csippeltetve.de szerintem azt is meg csináltatták az állatorvossal. :'(
2015. nov. 2. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor ezt buktad. Azé a kutya, akinek a nevén a chip van (ami már régóta kötelező).

Próbáld felajánlani nekik esetleg, hogy megvásárolod tőlük, és az eddigi költségeket (chip, oltások, tartás) kifizeted. Hátha így belemennek.

2015. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam de nem adják.esetleg a régi könyvel és a lemondó nyilatkozattal ami ki jelenti hogy a kutya az én tulajdonom avval el lehet hozni?
2015. nov. 2. 21:45
 7/12 bollocks ***** válasza:
45%
Nem, mivel chip hiányában nem tudod igazolni, hogy arról a kutyáról van szó. Szívás, de megérdemled.
2015. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy elhagytad a kutyát és nem is érdeklődtél felőle, valamint korábban nem chippeltetted - ami régóta kötelező, és anélkül nem is oltják, tehát az oltásokat se adattad be neki -, és ezt az új gazdái pótolták, így nincs mire hivatkoznod. Ha elkóborolt volna és befogják, akkor is két hétig keresik a régi gazdát, ha azalatt nem jelentkezik a kutyáért és nem tudja igazolni hogy az övé, akkor örökbe fogadható.
2015. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt buktad.

Téged semmilyen jogon nem illet meg a kutya. A chip már benne van,gondolom az ő nevükön. Szóval semmi bizonyíték nincs.


Gondolom rossz lehetett a szakítás,de erre előbb kellett volna gondolni.Ha annyira fontos lett volna a kutya szerintem akkor megtetted volna a lépéseket.


Én legalábbis tuti első körben a kutyát is vittem volna magammal,max utána a ruháimat,cuccaimat.

2015. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bemész a rendőrségre, elmondod a panaszod, bemutatod az iratokat (lemondó nyilatkozat stb.), és teszel egy feljelentést. Jó esélyed van,hogy visszakapd a kutyát, én is voltam ilyen helyzetben,csak az érme másik oldalán. Nem írtunk szerződést, mikor ehoztam a kutyát, és hiába én chipeltettem be, az nem bizonyít tulajdonjogot, majdnem megütöttem a bokám. Szóval hajrá.
2015. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!