Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim verekednek, mit...

Kutyáim verekednek, mit tegyek, hogy ez ne forduljon elő többé?

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy 3 kutyám van. Francia bulldog 6 éves (ivartalanított szuka), boxer 5 éves (másfél hónapja ivartalanított szuka), staffi keverék 6 hónapos kan. Eddig nem volt különösebb gond,a boxer, és a kis keverék sokat játszottak. A kicsi már 2,5 hónaposan elkezdett "kapitánykodni", de a boxer akkor még helyre tudta tenni. Mostanában, ahogy nő a kicsi egyre több az összemorgás köztük. Ma reggel sajnos odáig fajult, hogy kb. 15 percig tépték egymást, és nem tudtam őket szétszedni. Rettenetes volt, azt hittem valamelyik megöli a másikat, és csak akkor hagyják abba. Mindkét kutya nyakán, fején, és fülén vannak sebek.

Most elkülönítettem őket, de nem szeretném ha így kellene élniük. Olyan sok helyen látom, hogy sok kutya egy helyen (egymáson!) békésen alszik, az enyémek meg ezt csinálják. Miért van ez? A kicsi át akarja venni a falkavezér szerepet? Szerintem azt a boxer nem fogja hagyni. Oké, hogy szuka kutya, de hatalmas erő van benne. Ő 32 kiló, a kicsi kb. 7-8 kilóval kevesebb.

Meg aztán azért is lep meg a dolog, mert elvileg szuka, és kan nem igazán szokott verekedni. Vagy rosszul tudom? Esetleg a nemrég történt ivartalanítás is szerepet játszik a dologban?

Mit tehetnék, hogy a két kutya békében éljen egymás mellett? Kérjem szakember segítségét, vagy a kutyasuli megoldás lehet?


2015. nov. 3. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Neked kell lenni a falkavezérnek, nem a boxernek! Már akkor kell leállítanod a támadó kutyát, amikor a szándékot meglátod rajta, hogy neki fog menni a másiknak. Addig ne hátrálj meg, amíg a kezdeményező nem adja meg magát. De elsőre csodát ne várj. Ezt meg fogja próbálni többször is. Ha meg már összeugrottak, mindkettőt oldalra próbáld húzni,ne vissza,mert azzal csak felerősíted. Vagy öntsd nyakon őket egy vödör vízzel.
2015. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hiába öntöttem le őket vízzel, semmi sem használt. Mindkettő önkívületi állapotban volt. Akkor váltak szét, mikor az autóban mint az őrült elkezdtem nyomni a dudát.

Határozottan nem én vagyok a falkavezér, hanem a párom, ő jobban tudja őket kezelni. Így ha ő nincs itthon, attól tartok, hogy én nem fogom tudni kezelni ezt a helyzetet. Ezért aztán jó lenne tudni hogyan lehet ezt megelőzni.

Normális az, hogy a 6 hónapos kicsi simán nekimegy a nagynak? Hiszen még csak nem is ivarérett, vagy ez nem számít?

A boxer azóta viselkedik furán, mióta ivartalanítva van. A kicsi ha melléfekszik (mindenféle hátsó szándék nélkül) elkezd vicsorogni. Legtöbbször ilyenkor nem történik semmi, látja, hogy a kicsi csak aludni akar, és abbahagyja. De van amikor a kicsinek ez nem tetszik, ilyenkor feláll, és pózol. Na ma egy ilyen pózolásból tört ki a balhé.

2015. nov. 3. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Abból lett a balhé, hogy a kicsi pózolt? A boxer folytatta? Egyébként az jó ötlet volt, hogy a dudát mondtad, de tudok jobbat, amit előre el kell készíts. Vegyél egy fél literes nagyobb szájú flakont (mint pl az ice teás flakonok). Tegyél bele 1/3-ig kisebb-nagyobb kavicsokat. És ha ilyen van, akkor vágd oda melléjük a földre, nagyon nagyot tud szólni! Vagy ha még nem kezdtek el egymásnak esni, csak látod, hogy az egyik már kezdi a szemétkedést, akkor egy határozott fel-le mozdulattal rázd meg a flakont! Ne rázogasd, hanem nagyon gyorsan fel-le egyszer, és attól ha nem is ijed meg, akkor is kizökkelted! És ha már odanézett, akkor valószínű el tudod terelni onnan! Ez legyen a kezed ügyében, vagy az udvaron is egy, meg a lakásban is, nem tudom, kinti-bentiek-e. De ha pl olyan a helyzet, hogy nincs ott, akkor egy edény fedele is hatalmasat tud szólni, ha azt elejted a földre! És utána meg tiltasz! Nekem a 7 hós nem ivarérett kan németjuhászom is dominál, de nem verekszik. Persze én már az elején rászólok, ha látom, hogy teszi a fejét másnak. Szóval nem ivarérés kérdése. Utána csak rosszabb lesz, ha nem akadályozod meg! Sok sikert!
2015. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked is fölöttük kell állnod. Kell, hogy tiszteljenek. És még most kéne a kicsit is helyreraknod. De ezt így levélben elég nehéz. Nagyon fontos lenne, hogy már az első jeleknél rögtön közbelépj. Fülek állása, faroktartás,tekintet,ezekből mind olvasni lehet. Mennyire szocializáltak más kutyákkal?
2015. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor nem tudsz csak rájuk figyelni, addig szájkosár mindegyikre, így a verekedés kizárva. És sürgősen kutyasuli.
2015. nov. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A staffira figfyelj a legjobban, neki benne van a vérében ugye, szóval őt nagyon meg kell szocializálni, nem csak a két kutyával, hanem minden kutyával, mert később még baj is lehet belőle.

főleg, hogy ugye ha egyszer elkezdi, és "belemelegszik", akkor nem igazán áll le, azért voltak harci kutyák, mert addig küzdöttek egymással, amíg az egyik meg nem halt/vagy a gazda le nem állította őket.


Kutyasuli mindenképpen, és házhoz is hívjátok ki. Mondjuk elvileg a staff kan, a többi szuka, szóval a kannal be kéne hódolnia a szukának, kivéve ha nem érzi rajtuk hogy szukák..

2015. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!