Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Samoyed kutyus?

Samoyed kutyus?

Figyelt kérdés

Párommal februárban kapunk egy samoyed kutyust, törzskönyves lesz egy kennelből lesz, szerződéssel együtt!

Érdekelne, hogy akinek van/volt ilyen kutyusa. Tud esetleg adni tanácsokat a kutyushoz. Nyílván mások lesznek ,de attól még hát ha :)

köszönöm szépen



2015. nov. 3. 10:32
 1/5 bollocks ***** válasza:
A tenyésztőjét kérdezd, ő ismeri a legjobban a kutya felmenőit, így a várható tulajdonságait is.
2015. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen tudom :) de gondoltam hát ha valaki még tud tippeket adni :)
2015. nov. 3. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt a környéken van egy szamojéd szuka, akit ismerek, illetve több is, de a többieket csak látásból ismerem. Nagyjából szófogadó, domináns, de nem agresszívan. Hajlamos a parkban a gazdi dolgait bevédeni, ha arra jön valaki. De ez nagyon nem mond el sokmindent, mert minden kutya más.
2015. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyik kennelből lesz? Én is szami keresésben vagyok, esetleg privátban meg tudnád írni?
2015. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Mi is szamikat tenyésztünk.(Igaz jó pár éve nem volt kölyök, mivel megöregedtek a kutyáink, a fiatal pedig 2,5 éves, a napokban visszük fedeztetni, és reméljük tetszeni fog neki a hercege^^)


Készülj fel rá, hogy igen önfejűek, akaratosak és szeretnek ugatni, ber ez utóbbit én kifejezetten szeretem, főleg mikor éjjel farkasosan vonítanak, elfelejteti az emberrel a betondzsungelt :). Emellett pedig kedves, szeretnivaló, szelíd kutyusok, valószínű egy betörőt is összenyalnának, imádják az emberek közelségét, legszívesebben sosem mozdulnának el a gazdi mellől.

Más kutyával sosem agresszívek, viszont a kutyámat már harapta meg palotapincsi(mert azokat persze folyton póráz nélkül kell sétáltatni), vérzett is az orra, én meg teljesen sokkban voltam, hogy mit tegyek ilyenkor.. A kutyám pedig ügyet se vetve rá ment volna vissza a kutyához barátkozni.(Itt felkaptam és elvittem onnan). Szóval ennyire barátságos kutyák.

(Itt megemlíteném, hogy a macskákkal is jól kijönnek, sőt a hízelgést eltanulták a cicáinktól és úgy döncölködnek mint ők, már csak a dorombolás hiányzik.^^)


Nevelni is lehet, főleg ha kölyök korában elkezded:

Az idősebb kutyánk nálunk született, kiskorától kezdve nevelve volt, nagyon szófogadó, póráz nélkül is láb mellett jön, kiállításon a másik kutyát ő húzta utánunk a gurulós ketreccel és már-már gondolatolvasó is.:D Egyszóval makacsok, de taníthatóak, a mi kutyáink egy kicsit agilityztek is, kutyasuliban. Maguktól követték a többi kutyát a kutyamászókákon és akadályokon.


A szőrüket illik átfésülgetni időnként, fontos, hogy még kölyök korban hozzá szoktasd, különben egy rémálom lesz, ha erre kerül a sor, vedléskor napi szinten át kell fésülni, de a vedlő szőr könnyen kijön, akár kézzel is(ergó minden csupa szőr lesz:D). A samoyed bundájának nincs szaga, úgyhogy a fürdetést nem kell túlzásba vinni.


A kutyatápot is fontos megemlíteni, fontos, hogy jó minőségű táppal etesd, nem muszáj a legdrágábbal, fontos, hogy nézd meg az összetételt mivel sok megfizethető táp is van ami szinte olyan minőségű mint egy royal canin. Ilyeneket leginkább online shoppokból( www.falatozoo.hu / www.tapfutar.hu) rendelhetsz. Megéri, mert nagy kiszerelés, és a minőségi kajákból kevesebbet is kell adni, szóval sokkal gazdaságosabban jössz ki a végére.


Remélem tudtam segíteni, sok boldogságot a kutyushoz!^^

2015. nov. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!