Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyákat menhelyr...

Hogy lehet a kutyákat menhelyre ADNI? Hát komolyan mondom. Ha megtehetném akkor minden kutyust örökbe fogadnék. Úgy hogy aki teheti fogadjon be kutyákat mert náluk nagyszerűbb lény nem létezik.

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 19:40
 1/2 macdln ***** válasza:

Számomra a cicák ilyenek. Ez nem jelenti azt, hogy a kutyákat nem szeretem, van is egy hosszú szőrű tacsim, igaz keverék, de szeretem :) Soha nem adnám menhelyre. Én sem értem ezt. Ha valaki kiskutyát vállal (vagy bármilyen más állatot), tudnia kell, hogy mivel jár a felnevelése és, hogy olykor akadhatnak gondok is. Viszont azért, mert egyszer bekakilt vagy szétrágott egy cipőt....nem értem, hogy miért kellene ezért rögtön megszabadulni tőle. Egy kis baleset bármikor előfordulhat, ezt tudnia kéne mindenkinek. Az állatok is érző lények, úgy, mint mi emberek és azzal, hogy valaki egy cicát, egy kutyát vagy bármilyen más állatot vesz vagy örökbe fogad, egyúttal egy életre felelősséget is vállal érte. A kutyimon kívül van még három cicusom is, anyukámnak is van egy kutyája (német juhász keverék) és hamarosan lesz egy cicája is. Egyik húgomnak is szintén van egy cicája. Jövőre lesz még egy kutyánk, ő "közös" lesz. :) Nagyon várjuk már. :)

Szóval engem is érdekelnének a további válaszok. Hogy visz rá a lélek valakit, hogy egy állatot, akiért felelősséget vállalt, menhelyre vigyen, ahol szinte 100 %, hogy megölik?

2015. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a menhelyeken nem ölik meg a kutyákat.

Azok a gyepmesteri telepek, de ott is csak végszükség esetén altatnak (életveszélyes kutyákat, vagy akkor, ha teljes helyhiány van, mert nekik kötelességük befogadnia az odavitt kutyákat).

Egyébként én sem értem az ilyen embereket, akik képesek leadni az addigi társukat, akár cicát, akár kutyát.

2015. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!