Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vasárnap lesz 2 hónapos a...

Vasárnap lesz 2 hónapos a kislány, törpe uszkár kutyusunk. Mindenki mást ajánl és mond. Most akkor kutyakonzervet egyen naponta 4-szer, vagy csak kölyök Pedigree kutyatápot, ami kinnt van hagyva neki, hogy amikor akar, egyen belőle?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

A konzervben nagyrészt csak víz van. Amiben több a hús az meg nagyon drága. Emellett túl lágy lesz tőle a kaka.

A legjobb a kiskutyának ha tápot eszik naponta ahányszor kell. De a Pedigree rossz táp! Ha van lehetőség akkor vegyetek márkásat (Eukanuba, Royal canin, Hill's, Iams, Biomill, Pro plan stb), vagy legalább egy közepeset (Dog chow, Happy dog, Acana, Orijen, Belcando stb)

Semmilyen ételt nem szabad a kutya előtt hagyni, főként nevelési célzatból, de a gyomrának is jobb ha egy kis rendszer van. Etetési időben egy fél órát legyen előtte, és utána el kell rakni a következő etetésig! Meg kell tanulnia, hogy a kaja tőletek jön és akkor eszik amikor annak itt van az ideje. Emellett ha nevelni akarod akkor könnyebb motiválni, mert ha mindig előtte lenne akkor nem lenne éhes. Nassoltatni sem szabad, mert meghízhat és eluralkodhat rajtatok. Csak akkor adjatok neki nassot amikor ti akartok és ne amikor ő kéri

2010. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Soha ne hagyd ki neki a tápot mert átveszi a falka vezérséget. A farkasfalkába is akinek mindig van kajája az az alfa pár. Ha otthagyta azonnal vedd el előle, így megtanulja, hogy csak akkor hagyja ott amikor jóllakott. Ha csak 2 szemet eszik, akkor is, ne félj nem fog éhezni, mert a következő étkezésnél úgy is kap enni.

A másik az, hogy konzervet ne adjál neki, 80%-a víz, nincs benne valódi hús, és semmi olyasmi amiből megkaphatná a kutya a számára elengedhetetlen tápanyagokat. A Harmadik pedig az, hogy a pedigree sem egy ász, hiába verik olyan nagy dobra. Hulladék húsból készül, és semmi rost, fehérje nincs benne. Ha nincs pénzed prémium (Acana, Royal Cannin) tápokra adj neki Happy Dogot vagy Dog Chow-t (az én kutyám is ezt kapja) vgay más középkategóriás kutyatápot. :))

Remélem segíthettem. :)

2010. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem van egy 1,5éves uszkárom...1-2 hónapos volt amikor hozzám került,én Royal Caninnal ettetem reggel amikor felkeltem meg este amikor haza értem:) Pár héttel később zacskós(Pedigree) nekünk nagyon bejön a száraztáp mellé. Mostmár Royal Canin poodle felnőttet kap. De a zacskós kaját is kapja meg persze kap ajándékokat kutya csokit csontokat fogszuvasodás ellen ilyesmi és nagyon szép fehérek a fogai:)


A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:42


Érdekes én kint hagytam neki a szárazat és mégis tudja hol van a "helye" ki a falkavezér.:)

4-5hónapos korában póráz nélkül jött mellettem,amikor tudta hogy mehet akkor elment tőlem 30-40 lépést és ahogy hivtam egyből ott volt.Akármit is csinált.A jétékból is kitudtam hivni pedig azt hittem lehetetlen lesz:) Az útestnél magától megáll,eleinte mindig felkaptam,mert egy főúton kellett átmenni ez egy lakótelep. de mindent együtt véve nagyon okos,értelmes kutya lett belőle..

2010. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
[link] itt egy kép róla ha érdekel valakit,ezőző válaszoló
2010. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ:)
2010. márc. 18. 19:32
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon édes a kutyusod!!!:)
2010. márc. 18. 19:53
 7/12 Akiteki ***** válasza:
83%

Ha szép kutyát szeretnél, akkor jó minőségű táp, ne konzerv és ne pedigré meg csepi.

Az etetési idő 15 perc. Sose hagyd előtte! Nem csak nevelési gond lesz belőle, de rossz evő kutyát is csinálsz.

2010. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
19.00 érdekes, hogy minden kutyás oldalon, fórumon, könyvekben azt írják, hogy nem szabad előtte hagyni... kérdezz meg bárkit, egy kutya kiképzőt egy kutya suliban vagy bárki mást aki ért a kutyákhoz, 100% hogy azt mondja, nem szabad előtte hagyni...
2010. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

száraz tápot egyen beáztatva vízbe, ne konzervet, és mindig vedd el tőle. otthagyod egy darabig, ha nem ette meg, a következő etetésnél kap legközelebb hamit.

mivel a kiskutyusoknak mindig be kell áztatni a száraz tápot(fulladásveszély és rágás könnyítése), így pláne nem lenne ideális otthagyni neki, annak a tápnak nincs később olyan jó íze.

csak kis adagokat adj, nehogy túlterhelje a pocakját.

a konzerv nem fogja táplálni a kis szervezetét, mert mint írták is, 70-80% vízből áll, pénzkidobás is. Kálcium tabletta sem kell neki. Ha veszel egy normális száraz tápot, ami nem pedigree, hanem kicsit prémium, pl. Acana, Pro PLan, ahhoz nem kell más semmi. a pedigreeben csak 4% hús van, az is olyan dolgokból mint szőr, pata, karom stb, így nem jó a kölyökkutya fejlődéséhez.

1 éves koráig kell minél jobb táppal etetni, h később ne az orvoshoz vidd a pénzed, hisz kiskorában fejlődik ki mindene.

sok sikert:)

2010. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, ha minden igaz, vagy ma, vagy hétvégén veszünk Neki Royal Canin mini juniort, aztán majd 10 hónapos korától uszkáros Royal Canint:)

Amúgy hiába hagytuk eddig kinnt Neki a tápot, mert nem evett egyfolytában, legfeljebb akkor most ha meglesz a Royal Canin, nem hagyjuk előtte:)

Köszönöm a hasznos válaszokat és a jókívánságot:)

2010. márc. 19. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!