Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kínai meztelen kutyám,...

Van egy kínai meztelen kutyám, sokszor lesem kutyás részeken, hogy van-e másik gazdi aki ilyen kutyával rendelkezik. Miért ilyen ritka?

Figyelt kérdés
kettő év alatt csak egyszer találkoztunk a fajtával . Ha megfelelő tenyésztőtöl vásárol valaki, akkor gyönyörű lesz, nem az a kopaszott csirke kinézetű foghiányos beteg kutya. Mindenhol csak a Yorkshire terrier-t látom és a többi túltenyésztett "dívatkutyát".

2015. nov. 4. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Mert az emberek egy jelentős részének nem tetszik, mert kopasz.

Meg amúgy macerás a bőrápolása (legalábbis egy átlag kutyához képest), hogy ha nem nő magától jó helyen a szőre, akkor borotválgatni kell, satöbbi.

De valószínűleg inkább azért, mert csúnyának látják, meg szeretnek beletúrni a nagy puha bundába, nála meg ezt annyira nem lehet :)

2015. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Az elsőnek igaza van. Azon kívül azért látsz annyi túltenyésztett divatkutyát, ahogy írod, mert agyba-főbe szaporítják őket, sokan veszik szaporítótól őket, mert olcsó, és nem akarnak pénzt adni a kutyáért.
2015. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
TEljességgel az a helyzet, amit Akumi írt. Macerás, és nem megszokott, nem sokan kedvelik, mert fura hogy kopasz. Nekem sem tetszik, de hát kutya. VAn akinek ez, van akinek az.
2015. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk van 2 a lakón, és a városban is ismerek 2-t. Szerintem nagyon jópofák, főleg ha nevelik őket.
2015. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
nekem is van kopaszkám, és nem mondanám, hogy macerásabb a bőrápolása mint egy nagy bundás kutyának. 2 hetente letolom a felesleges részeket, és már csinos is. Egyébként nagyon jó fej, nem idióta, igazi kiegyensulyozott kutya. és igazi partner mindenben.
2015. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Azért lehet olyanokat olvasni, hogy pattanásos lesz, meg naptejezni kell, meg krémezni, mert kiszárad a bőre, meg gyakran fürdetni, meg miazanyám... Az ember meg ugye hogy döntse el, hogy mi az igaz ebből? :)
2015. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
hát nem tudom, én nem szoktam hetente fürdetni, és azt gondolom, hogy ő is ugyanolyan kutya mint a többi. ha alapból az ember ugy áll hozzá, hogy jaj milyen macerás, akkor az is lesz. Az enyém mindent eszik, kint kóricál "meztelenül" a kertben, labdázik, ugrál, nem pattanásos, és nem allergiás. vagy csak kifogtam egy jó egyedet:)
2015. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Én azért egyelőre félek tőle kicsit :D Rajta van a listámon, de majd akkor szerzek be egyet, ha ráérek szöszölni vele (saccra húsz év múlva), ha mégis kellene :)

Mindenesetre jó tudni, hogy nem feltétlenül olyan kis kényeskék :)

2015. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy hallottam hogy macerás fajta, talán ezért ritkább. De nem túltenyésztett és ez jó :)

Én is láttam egyet még régebben és az annyira aranyos és szép volt hogy haza akartam vinni azonnal, pedig nekem sem annyira tetszik ez a fajta.

2015. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem macerásabb foglalkozni a külsejével mint egy szőrős kutyának. Az én kopaszomnak semmi baja a bőrének, egy pattanás sincs rajta... Pedig nem fűrdetem valami sűrűn, és még sosem kentem rá naptejet nyáron.

Fúrcsa hogy csúnyának tartják, inkább az emberek nem tudják, hogy a kopasz kutyák lehetnek szépek... kb úgy néz ki egy szép példány mint egy kis ló. Ha pedig normális helyről vásáról valaki akkor biztosan nem a "világlegcsúnyábbkutyája" lesz mint ahogy a közhiedelemben gondolják.

2015. nov. 5. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!