Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyik fajtát...

Ezek közül melyik fajtát ajánlanátok, és melyiket nem?

Figyelt kérdés

1. Nekem van kutyám, elvagyok vele, nevelem éjjel-nappal.

Viszont a barátom elveszítette pár hónapja a szeretett kutyáját.

Amit tudni kell róla és a volt kutyusáról:

Berni pásztor volt, nagyon könnyű volt nevelni. Szinte azt mondhatnám, hogy mindenben jó volt, értelmes volt, hamar megértette, mit várnak el tőle. Ha kellett, erősen védte a területét, de amúgy aki jó szándékkal közelített felé (kapun belül, a mi társaságunkban), akkor jámbor aranyoskodó volt. Velünk is szelíd, kezes bárány volt, mindig velünk akart lenni, de soha nem tolakodóan, ha épp dolgunk volt, elvonult a kis helyére.


Aztán a barátom elkezdte nézegetni a kutyákat, hogy majd egyszer (semmiképp sem a következő hónapokban) szeretne kutyát, de nem igazán van tapasztalata, a bernin kívül más fajtákkal. Ő olyan, akinek olyan kutya kell, akit könnyű nevelni, nem kell elmagyarázni a kutyának mindent 100x, nem akarja átvenni a főnök szerepet, ne legyen semmiképp sem agresszív.

(ezeket ő hozta a szabályokat, én másképp látom az egész kutyázást, de na..helyette írok:D)


Kinézett fajtái:

-Bullterrier

-Kanári szigeteki

-Cane corso

-Újfundlandi

-Golden retriever

-Dobermann

-Roti

-Vizsla

-Komondor


Én mondjuk egyiket se ajánlottam neki, de én ne szóljak bele, mert a saját kutyáimat se tudom megnevelni!:D


2015. nov. 5. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a Bernivel?
2015. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül szerintem az újfundlandi és a golden retriever ilyen "könnyebb esetek". Ha még a vizslát hozzáveszem, az is oké.


A többi eléggé kemény, domináns, nem ilyen típusú gazdinak ajánlott fajta.

2015. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben a golden, újfundlandi és a vizsla talán jó neki, a többit nagyon gyorsan felejtse el. Bár én láttam már idegbeteg vadállat goldent, szóval a fajta nem biztosíték semmire.
2015. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, újfoundlandi, golden, vizsla. Energiaszintjük is ilyen sorrendben emelkedik. Viszont amit legkevésbé ajánlok ezek közül, az a roti és a kanári, bullterrierrel is könnyen leizzadhat, dobi és komondor határeset, corsoból már könnyebben kaphat kezesbárányt, de valószínű, hogy lesznek dominancia gondok. Mondjuk egy komondor szukát én lehet, hogy bevállalnék, mert nagyon imádják a gazdát. Nem annyira főnökösködőek. Jó tudom, mindegyik.
2015. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekes lehet az is, hogy hogyan akarja tartani (udvar? lakás?), mennyi ideje van rá stb. Van-e valami konkrét célja (kutyás sport? kutyasuli?), vagy mindössze annyi, amit leírtál.


A felsorolt fajták közül az újfundlandi jó kerti tartásra, a golden inkább bentire, a vizsla csak bentire.

Vagy lehetne ismét berni, azt nem szeretne?

A többi fajtát alapból ki is zárhatjuk, mert nagyon nem felelnek meg a kívánalmainak.


Esetleg menhelyi örökbefogadáson nem gondolkozott el? Egy fiatal felnőtt, már ismert természetű kutya jó választás lehetne.

2015. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bernit azért nem akar (még), mert nagyon emlékeztetné az első kiskedvencére, azért sem írtam, de persze az a kedvenc fajtája :)

Nem is értem, hogy hogyan tudja összekapcsolni mondjuk a kanárit meg a bernit:D De ráhagyom..


Amit ő tudna nyújtani: Első körben megadna neki mindent, amit az anyagiakkal fedezni tud (legjobb táp, stb.)

Második körben úgy szeretne kutyát, hogy legyen kint is, bent is. A berni az első 3 évben inkább kint volt, főleg éjszakára, aztán (nem vallja be, hogy nekem köszönhetően, de én kutyával kelek és fekszek, ezért az összeköltözésünk után) ő is behozta a kutyát. Tehát ha nem vagyunk otthon, akkor kint lenne, de amúgy állandóan velünk.


A fizikai fárasztás alatt legfőképp azt tudná nyújtani, hogy mindennap kb. 2-3 órát foglalkozik vele, amikor van séta/játék/tanulás..de persze mivel nem kötött a munkaideje hanem változó, egyrészt az foglalkozna a kutyákkal aki épp ráér, másrészt mennék kirándulni, mert azt imádjuk:D

Vinnénk tengerpartra vagy hegyekbe is attól függően, hogy milyen típusú a kutya:) Pl a berni be nem jött volna a vízbe 60 fokba sem, de télen nem lehetett kirángatni a hóból:D:D Az én kutyám fordítva, rácsavarodik a radiátorra már szeptemberben:D

2015. nov. 5. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó gazdinak tűntök ezzel a sok kirándulással :)
2015. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyről mindenképp lebeszélem, a többivel nincs tapasztalatom. A Kanári-szigeteki Nem!Nem!és Nem!És nem túlzok egy cseppetsem :) . Brutál kemény fajta, makacs, és írtó domináns, és ez egy terminátor testbe bújtatva. Ha egy kicsike gyengeséget lát a gazdinál, egyből tör a főnök pozicióra. Amúgy okos hogy mondjak róla jót is :) és nagyon ragaszkodó, én inkább egygazdásnak mondanám, legalábbis nálunk csak rám hallgat. Ja és nagyon határozott, következetes nevelést igényel.
2015. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!