Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugalmi szakaszban lévő...

Nyugalmi szakaszban lévő szuka kutyusomat állandóan meg akarja hágni az ismerősöm kan kutyája amire pár napig vigyázok. Van rá esély hogy sikerüljön a dolog és vemhes legyen a kutyám?

Figyelt kérdés

A kutyám egy 9,5 hónapos labrador. Szeptemberben esett át az első tüzelésen. Láthatóan zavarja a kan viselkedése, elsétál majd fut, vagy ledobja magát a földre, többször oda is kapott már.

Eddig úgy tudtam hogy egy nem tüzelő szuka nem érdekes a hímek számára, de kicsit utánanézve a témának olvastam a csendes tüzelésről, aminek nincsenek jelei. Viszont az én kutyám egyáltalán nem készséges. Mégis félek hogy a kan végül eléri a célját... Nagyon nem szeretnék almot.


2015. nov. 6. 04:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ivartalaníttasd, és megoldódik a gond :D
2015. nov. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem fogja befedezni, ez csak a tüzelési időszakban lehetséges. Szemtelen a kankutya, ne hagyd neki, hogy terrorizálja a szukát.
2015. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem jól tudom, hogy a kutya kb. 4 havonta tüzel leggyakrabban? Mert ha így van, akkor szeptemberi tüzelést követően most nem lehet vemhes.


Úgy mellékesen: egy ismerősöm apró kankutyája évek óta naponta tízszer meghág egy plüsszsiráfot, egészen valószínűtlen, hogy a zsiráf mindig tüzeljen. :)

2015. nov. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem inkább dominancia fitogtatásról lehet szó. Egyébként tényleg ivratalaníttasd, mindenkinek jobb lesz!
2015. nov. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Az első tüzelés után előfordulhat, hogy 1-2 hónap múlva visszatüzel a szuka. Ez is lehet. De az is nagyon gyakori, hogy a kan egyszerűen csak bunkó, és megteheti, hogy ilyen szemtelen. Az ivartalan szuka kutyámat is meg akarja mászni sok kan. Tiltsd le róla, vagy zárd külön őket. A kannak sem jó, hogy nem tud nyugodtan lenni a szuka mellett, a te kutyádnak pedig végképp rossz ez az egész! Egy fiatal, kamasz kutyának ez hatalmas terhelés, ne hagyd!
2015. nov. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kutyánkat nem akarjuk ivartalanítani mert szeretnénk majd kölyköket, de nem most és nem keverékeket. Csak azért mertem elvállalni a vendég kutyát mert tényleg úgy gondoltam hogy ha már nem tüzel az enyém nem lehet gond... erre nem számítottam. Szerencsére csak három napig lesz itt. Figyeltem őket sokáig, szerintem is erőfitogtatás ami kicsit vicces mert a kan fele akkora mint az én kutyám... Megpróbálom ráncba szedni a kant, hátha javul a helyzet. Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!