Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben halhatott meg a kutyám?

Ebben halhatott meg a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt egy 5 hónapos kis csivava kutyám, aki meghalt két napja. Eljött az állatorvos beoltani, ez volt a 3. oltása, és az oltás után meghalt,mire az állatorvos csak annyitt mondott hogy gyenge volt és elment. Gyenge egyáltalán nem volt a kutya és soha semmi baja nem volt!!! Ez előtt mindig más időpontban jött beoltani, mert kb 20x kellett felhívni hogy kijöjjön!

Megnéztem az oltásait és mind3 hónapban ugyanazokat kapta,mmint a rózsaszin Zoetis Vanguard Plus 5 és ebből a zöldet.

Máshol olvastam hogy más fajta oltást is kellett volna kapjon, ez a kettő nem elég.

Az állatorvos megölte a kutyánkat??????? Kérlek segítsetek :'(



2015. nov. 6. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 hónapos kutya miért nem volt már beoltva mindenre? 5 hónaposan már bőven meg kellett, hogy kapja az oltásait. Miért kellet 3x ugyan azt az oltást beadni neki? Miért nem boncoltatta fel a kutyát?
2015. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mert leszarta és elment a pénzzel együtt amit kifizettük a haláláért, persze ez ilyenkor kit érdekel, de még ilyen állaorvossal nem találkoztam. Tegnap eltemettük egy kis koporsóban. Hogy érted hogy más oltást? Akkor jól gondoljuk hogy nem csak ezeknek kellett meglenni ugye???
2015. nov. 6. 15:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja, 5 hónaposan már minden oltással rendelkeznie kellett volna. Szerintem inkább az lehetett a gond, hogy a kutyád bizonytalan eredetű helyről származhatott...
2015. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, mert ahonnan hoztuk(vagyis a párom,mert ajándék volt) ott azt hazudták hogy megvan minden oltása, és kiskönyve is van majd elpostázzák mert az állatorvosnál van aki az ismerősük.. Utána hivogattuk, de már nem vették fel a telefont, el mentünk, de nemjött ki senki.. És rögtön hívtuk is az állatorvost olyan 9-10 hetes lehetett mikor megkapta az első oltását..
2015. nov. 6. 15:38
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Na pontosan ezért szokták mondani, hogy legyen legalább 3 állatorvos, akihez el tudod vinni a kutyát: egy aki közel van, másik aki akár hajnali 3-kor is ugrik ha baj van, és még egy akiben 100% megbízol.


A faluvégi "majd kijövök ha úgy érzem" hentesektől ne várj sokat. A ti hibátok is amiért meghalt a kiskutya mert:


1. Miért nem voltak meg az oltásai? Ennyi idősen már rég meg kellett volna kapnia őket.


2. Ahelyett hogy 20x az állatorvost hívogatod, inkább fogtad volna szerencsétlen 1 kilós kutyát és TE viszed őt el egy normálisan felszerelt rendelőbe.

2015. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Jah, hát igen, még jó hogy élő állatot nem veszünk ajándékba és meg minek is utánanézni hogy hol szabad vásárolni... A párod autót is a piacról vesz "majd postázzuk" forgalmival?
2015. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel bizonytalan a kiskutya eredete, a Jóisten sem fogja tudni megmondani, hogy miért pusztult el. Lehetett öröklött szívbetegségtől kezdve a különböző kezeletlen fertőzéseken át, bármi. Millió egy oka lehetett, és nem az állatorvost akarom védeni. Felelőtlenek voltatok ti is, hogy olyan helyről hoztatok kiskutyát, ahol még csak oltást sem adtak neki és az első utatok nem az állatorvos vezetett...
2015. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Olyan rendesen vagytok komolyan.. Pont 3 állatorvos van a közelben, akiből 1 sosincs itt, a 2. sosem jön ki és a 3. pedig 20adjára. Na hogy miért nem vittem el? Nem a szomszédban volt, és neten nem volt írva nyitvatartás, amiko kérdeztem akkor mindig annyi volt a válasz hogy majd ő kijön ,úgysincs bent. Többször volt hogy nem vártunk tovább és elvittük a rendelőhöz, ami zárva volt. Na akkor mit tehetünk? Felhívjuk. Miért engem hibáztattok az oltások miatt? Mihent megtudtuk hogy nincsenek neki,rögtön intézkedtünk. Akkor az orvos azt mondta hogy havonta hívjam, így is tettem.


Miért vesz ajándékba kutyát? Miért ne tenné? Nem mindegy hogy ajándék vagy te veszed meg magadnak? Akor is kifizeted ha már ezen vagy fennakadva.


És a kérdésre kellene válaszolni elsősorban, nem kioktatni. Az ember a hibáiból tanul, mostmár mi is tudjuk kitől szabad és kitől nem állatot venni.

2015. nov. 6. 15:49
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem így működik. Most komolyan, mit vártál? Persze, sajnáljuk a kiskutyát, de igenis ti is hibásak vagytok abban, hogy elpusztult, nem csak az állatorvos. Lehet hogy mivel szar helyről hoztátok allergiás volt a gyógyszerre amit adott a doki, aki szintén nem nézte meg elég alaposan a kutyát, ilyen dolgokból simán elpusztulhat...


Na ezt meg ne nekünk akard már bemesélni, hogy nem tudtad a nyitvatartást, amikor először ott voltál nem igaz hogy nem tudtad volna leírni egy papírra hogy van nyitva.


"Sose jön ki", istenem... talán azért mert lehet tele van a rendelő beteg állatokkal vagy lehet éppen műt, nem fogja otthagyni a pácienseit csak azért mert te nem méltóztatsz odamenni és kivárnia sorod. Képzeld, felénk sincs sok állatorvos, de mégis el tudom vinni az állataimat bármi van, mert tudom hogy ez a doki még a rendelési időn túl is dolgozik, soha nem megy úgy haza ha nem üres a váróterem, szerintem érthető hogy ha haza sincs ideje menni akkor nem fog majd kikocsikázni Bivajbasznádra egy nyomorult oltásért.


Ja és miért nem veszünk ajándékba? Na pont azért, ami történt! Sajnálom tényleg ami történt, de eza ti hibátok is, leírtam miért. Remélem legközelebb már felelősségteljesebbek lesznek és TÁJÉKOZÓDTOK mielőtt kutyát vagy bármilyen állatot akartok venni, és csak tenyésztőtől, törzskönyvvel, KÉZBE KAPOTT papírokkal, szerződéssel és garanciával vesztek.

2015. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Itt csak ti vagytok a hibásak.

Először ott, hogy bizonytalan helyről vettetek kutyát, mikor 3 kattintással utána lehet nézni mindennek a kutyavásárlásról.

Aztán ott, hogy nem ti vittétek a kutyát orvoshoz, hanem megvártátok, hogy a szátokba repüljön a sült galamb.

Végül pedig akkor, amikor nem vittétek másik orvoshoz az első jelnél, hogy az orvos egy idióta.

Ti öltétek meg. A nemtörődömségetekkel, a kényelmességetekkel és a felelőtlenségetekkel.

2015. nov. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!