Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta probléma. Izgatott,...

Séta probléma. Izgatott, rohanna ki, aztán húz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Német juhász, imád sétálni, én pedig rendszeresen mennék is vele. A probléma az, hogy neveletlen, ráncigál, húz. Ha bentről meghallja a lánc csörgését már ugrál fel a bejárati ajtóra, szépen összekaristolva azt. Mit tegyek, hogy lehhiggadjon, mielőtt sétálni indulunk? Nagyon kellemetlen nekem, ideges leszek tőle, akkor pedig bukik az egész séta.

2015. nov. 6. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha feláll az ajtóra lépj a hátsó lábára. Másodikra le fogja szokni.
2015. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, mivel az ajtón nem igazán tudok átmenni, hogy a másik oldalán rálépjek a lábára, így az kilőve. Mert ő kint van, én meg bent készülődök, és közben hallom, hogy már megint ugrál.
2015. nov. 6. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás, csak rengeteg türelmet igényel.


Ki kell követelni tőle a nyugodt magatartást MÁR HÁZON BELÜL.

Addig nem nyitod ki az ajtót, míg le nem nyugszik a túloldalon. Addig nem csatolod fel a karabinert, amíg le nem ül. Ha felkel, újra kivárod, mire leül és így tovább. Húzásnál ugyanez, amint feszül a póráz lecövekelsz mint egy fa. Ha lazít,tovább mész és így tovább.


https://www.youtube.com/watch?v=HxenZkvSkPc

2015. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pár nappal ezelőtt ugyanígy voltam én is, csak az én kutyám még kölyök, de már most kellemetlen volt hogy húz. Azért, hogy ne ugrálja össze a fehér ajtót, így én kint tartom a pórázokat meg a nyakörvet, így ez a gond máris megoldva:D

A pórázt hol rakod rá, az udvaron, vagy közvetlen a kapu előtt?

Nálunk ha NEM a kapu előtt raktam, hanem a kertben még jobban felpörgött és dupla annyi időt kellett várnom míg lenyugodott, így én már csak a kapu előtt veszem elő. Megtanulta, hogy addig úgysem veszem elő, míg nem ül le, most viszont azzal küzdök ,hogy leül-én előveszem, és ahogy guggolnék le, kicsit felágaskodik, így hosszú az indulás még mindig, de korántsem annyira kaotikus mint volt.

Kint meg ha húz, én is a megállós módszert javaslom. Ha eléd kerülne és elkezd húzni, azonnal megállsz, aztán ha nem lazítana ő se, a lábaddal kicsit magad mögé/mellé próbálod irányítani, (az én kutyám így már magától megy hátrébb 3 alkalom után kb), és ha nem feszül a póráz azonnal indulhatsz, de fontos, hogy jól időzíts!

Így mi már haladni tudunk akár 5-10 métert is, ami hatalmas szó, eddig 1 lépés volt a megtett távunk, és ez egyre csak jobb lesz:)

Ha meg van lehetőséged vegyél egy hosszú pórázt, (ha nem behívható), aztán olyan helyen ahol lehet, engedd el, ha meglépne rálépsz a póráz végére, így kirohangálhatja magát, és nem fog annyira húzni, könnyebb lesz gyakorolni is, sok sikert:)

2015. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kapu előtt teszem rá a pórázt, ha leül és megnyugszik. Ez tegnap volt kb fél óra, mire kijutottunk az utcára okyan köd és sötétség lett, hogy öröm volt nézni. Ott meg ha ugatnak a kutyák képes visszaugatni és nekimenni a kerítésnek. Ez inkább az utcabeli boxernél van, de vele támadásos incidensünk volt, máshol nem jellemző.

Másfelől, ezelőtt egy fél évvel még vígan sétáltunk, behívható és engedelmes kutya volt. Most megkezdődött a suli, nekem nyolcadik, felvételi, a szokásosnál jóval idegesebb vagyok, a negatív változásokat látom a kutyánál is.

2015. nov. 7. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok, beletelik jó sokba mire eltudunk indulni, de próbálj meg te is nyugodt lenni /értem én, én gimiben vagyok végzős, most fogok majd érettségizni, de ez nem befolyásol semmiben ha sétálni megyünk:)/, és hamarabb fog változás bekövetkezni mint gondolnád:)

Egyébként érdekes, a mi utcánkból kiérve is kétfelé lehet menni, és az egyik irányban konkrétan visszaugat és morog a kutyáknak, míg a másik irányban viszonylag húzás nélkül eltudunk csöndben menni, nem tudom miért.

Nekem is volt egy időszakom amikor ráncigált folyamatosan, nem tudott még annyira viselkedni pórázon, akkor én is ideges voltam és felhúztam magam, és nem is mentünk semerre, de mióta figyelek arra, hogy nyugodt legyek és figyelmen kívül hagyom ha direkt! hülyéskedik, azóta (és nem túlzok) folyamatosan figyel rám a kutyám, ha a hosszú pórázon van a behívhatóság miatt, akkoris bevár, keresi a szemem, tényleg a hozzáálláson múlik minden!:)

2015. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, próbálok nyugodt lenni, elvonatkoztatni a sulitól. Tegnap barátnőmmel elvittük egy hosszabb sétára, érdekes, hogy amikkr átértünk azokon a kutyákon, akiket nem szeret, már csak minimálisat húzott. Azt vettem észre, hogy kell neki az, hogy ne közvetlen a lábam mellett jöjjön, hanem egy fél méterrel odébb, és a válla legyen a a térdemmel egy vonalban.
2015. nov. 8. 12:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez nálunk is pont így van, egyelőre csak az a lényeg, hogy laza legyen a póráz, aztán ezen később lehet formálni majd.

Egyébként nem tudom van-e rá lehetőséged, de ha előtte kicsit elviszed pár percre futni egy kicsit, vagy a kertben elfárasztod minimálisan, akkor nem teli energiával fog kirobbanni az utcára, hanem valamivel nyugodtabban, akkor meg tanítani is könnyebb a normális sétát.:)

2015. nov. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt meg fogom próbálni.
2015. nov. 9. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!