Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy egy kutya nem-e bel- illetve sortenyésztett?

Figyelt kérdés

Helló! Kutyát szeretnék venni, csak félek, hogy nehogy beltenyésztett vagy sortenyésztett kutya legyen, mert állítólag azok sokkal betegesebbek, illetve nem élnek olyan sokáig....

Maga a törzskönyv kizárja ezeket?


2010. márc. 18. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha tenyésztőtől veszed és a kutyái szűretve vannak betegség ellen. Akkor igen!
2010. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Én kutyasuliban már láttam belterjes, törzskönyves óriás snaucert.

Botrányosan viselkedett szegény az idegei ki voltak készülve :S

2010. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem sortenyésztett, hanem vonaltenyésztésnek hívják, többnyire az apai nagyapa fedezi be a szukát. A másik variáció pedig az apai ágon való féltestvérek pároztatása, ez a visszatenyésztés. Ekkor a kutya leginkább a nagyapára fog hasonlítani, és így tartják fönt az adott vonalat. Ha ezt egészséges kutyákkal, jól megtervezve csinálják, nem lesz gond. De a kutya törzskönyvén még az ükszülőket is látni, így meg tudod nézni, hogy kik az ősei.
2010. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Minden fajtatiszta kutya valamilyen szinten beltenyésztett, ezt egyébként ránézésre nem tudod megállapítani, vagy papíron megvan, hogy ki kivel lett összeresztve, vagy genetiai vizsgáltnál esetleg kideríthető, de ez drága és nem biztos az eredmény.

Ha ezt nem szeretnéd, szerezz keveréket, méghozzá vagy olyat aminek vagy mindkét szülője fajtatiszta, vagy olyat, aminek mindkettő keverék, lehetőleg több generáció óta - de semmiképp ne olyat, aminek csak egyik szülője fajtatiszta.


Egyébként közkeletű tévedés, hogy a beltenyésztés mindíg betegséget okoz, ugyanakkora eséllyel jönnek elő a hasznos, mint a káros gének.

2010. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a collie-k tenyésztését ismerem legjobban. Sok európa győztes kutya anyja, a nagyapjával lett pároztatva, és mind küllemben, mind idegrendszerben kiemelkedően jó kutyák születtek. Persze ehhez hozzáértés kell, nem kell most mindenkinek ezt csinálni! De az értékes génállományú kutya tulajdonságait így lehet legjobban megtartani. Tudom, kicsit bizarr, de a természetben is a domináns (tehát erős, jó génekkel rendelkező) egyed párosodik, a fiait elzavarja, a lányai maradnak, ha addig nem történik falkavezér csere, akkor bizony később ő fedezi be saját lányait is.
2010. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Állítólag... tenyésztőtől vedd!

Nem a rokonsági fok, hanem a felmenők genetikai állapota határozza meg egy kölyök egészségét. Ha a beltenyésztésből vagy a vonaltenyésztésből rendellenesség származik, az már újszülött korban kiderül. A rokontenyésztésnél a jó tulajdonságok örökítését célozzák meg, a tenyésztők csak akkor alkalmazzák, ha több generáción keresztül és az oldalágakon is egészséges kutyák születtek mindenféle rendellenességek nélkül.

2010. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
29%
Nézd meg a talpat vagy a füle mögött, ha nincs rajt a 'made in china' felirat akkor rendben, de ez a módszer csak kb. 75 %-os. A teljes biztossághoz egy bonyolult urulógiai vizsgálat kell amit most nem részleteznék.
2010. márc. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
39%
És mi van a kínai meztelennel vagy a csaucsauval? Azokon ott lehet a védjegy? :))
2010. márc. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
39%
én vagyok a made in china-s. Nem lehet ott azokon sem.
2010. márc. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!