Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelésre és a későbbiekben...

Terelésre és a későbbiekben tenyésztésre ti melyik Border Collie kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Már van egy border collie-m, ő kevert vonalú, terelőversenyeken sikeresen szerepelünk. Hasonló kutyát keresek. (Okoskodók kíméljenek, a kutyám tk-es, betegségekre szűrt, stb). Nekem fontos a jó terelőösztön, de a küllem is valamilyen szinten, szóval nézzen ki border collie-nak, és ne egy kicsit szőrös agárnak. Versenyeken láttam már nem egy kutyát, de kíváncsi vagyok ki mit gondol.

2015. nov. 6. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt neked kell tudnod, ha voltál kiállításon vagy terelőversenyen biztosan láttad az ottani kutyákat, hogy neked melyik tetszik és mik az elképzeléseid azt csak te tudhatod. Lehet ami másnak tetszik, az neked nem. Nekem laikusként jobban tetszik a show-vonal, de ha te komolyan szeretnél terelni akkor nem biztos, hogy egy ilyen kutya lenne az ideális számodra.
2015. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem okosdkodás, hanem jó tanács: ne itt keresgélj. a hozzászólók nagy része nagyon profinak érzi magátés rendre butaságokat válaszolgat az ilyen kérdésekre.

sokkal egyszerűbb, ha megkeresed a versenyeken látott kutyákat, gazdáikat, fb-on nagyon sokan vannak fent és általában szívesen válaszolnal a kérdésekre. kutyaás/borderes csoportokban is sokkal több, hasznosabb segítséget fogsz kapni.

2015. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Facen biztos vannak border collie csopik esetleg ott érdeklődj vagy vmilyen terelési csopiban
2015. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Az okoskodás alatt arra gondoltam hogy "jaj minek még egy kennel, minek akarsz szaporítani, stb". :) Sajnos azt vettem észre hogy nagyon szét vált a két vonal tenyésztése, vagy túlságosan a küllemre helyezik a hangsúlyt, vagy annyira rámennek a munka vonalra hogy a küllemben jelentős romlás van. Én ha sikerül végre kennelt alapítanom olyan kutyákat szeretnék tenyészteni, ami egyben jó ösztönű, megfelelő karakterrel, idegrendszerrel, de a küllemükben is minden túlzástól mentesek legyenek.
2015. nov. 7. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell szomorítsalak ugyanis a munkavonal és a küllemvonal olyannyira kettévált egymástól mára, hogy nem fogsz tudni olyan kutyát tenyészteni ami szép mint egy show border és jó munkában mint egy munkaborder... valamelyik mindig a másik rovására megy... pontosan ezért vált külön a két típus. Ez inkább attól függ, hogy kinek mi jön be, ha komolyan terelsz akkor egy idő után úgy is megszereted a munkavonalú kutyák küllemét és azt kezded preferálni. Ha jó terelőképességet akarsz akkor le kell mondanod a szép szőrös küllemről.
2015. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem pont olyan küllemre gondoltam mint egy show border, mert nekem azok csúnyák, de a teljesen munka vonal is. Egy border colie nem úgy néz ki mint egy agár. Legalábbis nekem. :)
2015. nov. 8. 11:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kennel nagyon jó! :) Egyszer majd szeretnék tőlük egy bordert. Eddig vegyes almok voltak (ami alatt azt értem, hogy a mama rövid, a papa pedig hosszú szőrű volt).

[link]


Ha magyarországi kennelt keresel, akkor pedig szerintem ha összevetjük a küllemet és a munkát, akkor ők:

[link]


;)

2015. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vannak olyan komoly, 100% terelővonalú kutyák akiknek rendesen nagy bundája van. nem a szőr mennyisége/hossza a legfőbb különbség a show és munkakutyák között, hanem a testfelépítés (és a temperamentum). van pár igazán szőrös munkakutya, akin mégis találnának valamiféle kivetnivalót a kiállításokon.
2015. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem a szőrhossz az elsődleges különbség, de zöme munka vonallal dolgozó kennel jobban preferálja a rövid szőrt.

[link]

nekem ez már nem border collie, hiába terel szuperül.

2015. nov. 10. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

három fajtatiszta, törzskönyves, isds border collie. most divat az, hogy csak a smooth border az igazi munkaborder, pedig az igazi nagy terelősök tesznek rá. a sportterelősök preferálják a rövid szőrt, meg lehet nézni igazi angol, nap mint nap dolgozó kutyákat, akik gazdáinak ez nem hobbi vagy sport, hanem megélhetés, ki merném jelenteni, hogy több a rough mint a smooth...

2015. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!