Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Görkorizás/futás kutyával?

Görkorizás/futás kutyával?

Figyelt kérdés

Van egy (még csak) féléves nagyon-nagyon energikus kiskutyám, és arra gondoltam, hogy ha megfelelő életkorú lesz elvihetném magammal futni, míg én görkorival megyek, persze először csak neki legyen gyorsabb tempójú séta, aztán ha biztonságosan tudunk majd közlekedni, akkor jöhet kocogás, futás.

A kérdésem, hogy ezt mikor lehet elkezdeni majd? (1 éves kora előtt ha jól tudom biztosan nem.)

Illetve kell majd vennem hozzá valami speciális hámot-pórázt? Nem szeretném majd nyakörvvel vinni, szerintem a hám kényelmesebb lenne ezesetben.

Előre is köszi a segítséget.



2015. nov. 7. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, mit szeretnél konkrétan.


Futtathatod felszerelés nélkül is, te mész, kutya nagyjából veled, elmászkál, szagol, pisil, utánadrohan, ahogy neki jól esik, ez esetben nem kell se póráz, se semmi.


Futtathatod simán laza pórázon, ez esetben nyakörvvel, ami ugye neki nem kényelmetlen, te viszont tudod vele kontrollálni.


Meg futtathatod canicrossosan is (nem tudom, hogy a görkoris verziónak van-e külön neve), akkor értelemszerűen kell hám meg canicross felszerelés.


Keverni ne próbáld, a laza pórázos hámos futásnak semmi értelme, csak könnyebben elránt vele a kutya, ha adódik valami helyzet (macska, vagy megijed valamitől, stb.).


Az alapszabály amúgy az, hogy egy éves kora fölött kezdheted a dolgot, fokozatosan növeld a terhelést, és soha ne betonon futtasd. Hidegben extrém fontos a bemelegítés, nyáron meg értelemszerűen ne délben vidd, hanem reggel vagy este.

2015. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amíg nem tudunk tökéletesen együttmüködni, addig akkor nyakörv-póráz lesz mindenképp. Persze ezek alap dolgok, azért is tettem fel a kérdést, mert találtam 2 tökéletes helyszínt, ahol nekem van a görkorihoz beton, neki pedig füves-homokos út, köszi a segítséget.:)
2015. nov. 8. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Betonon futást én sem javaslom,embernek sem tesz jót.Azért vannak salak meg külön futópályák és különböző futó cipők. Nyilván futócipő kutyának nincs.Így a betonon futás tabu.


Lényeg a fokozatosságon van,kevés távval kezdesz és növeled.Illetve megfelelő engedelmesség is kell,hogy egy kutya,macska,labda vagy bármi más ne vonja el a figyelmét,mert még egy kistestű kutya is ha oldalra ránt akkor elesel.

2015. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat sétáltattam a kutyámat görkorival. Ha pórázzal akarod, akkor meg kell tanulnia melletted futni, és azt hogy akkor futás van, nincs megállás, szaglászás, mert szépet esel. Azt is megtanulja, hogy a görkorikat el kell kerülni, hogy nem tudsz olyan könnyen megállni. De hamar bele fog jönni és mindketten élvezitek majd. Az enyém már annak örült amikor a korimat húztam. Másik: onnantól nagyon szerette a görkorisokat.
2015. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megfogadom amiket tanácsoltatok, már alig várom, hogy elkezdhessük, remélem tényleg mindketten élvezni fogjuk!:)
2015. nov. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!