Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves Berni-pásztor kutyáma...

Egy éves Berni-pásztor kutyámat szeretném napi 1x-i étkezésre szoktatni, melyik napszak lenne a megfelelő (reggel-délben-este)?

Figyelt kérdés
Etetés.

#1 X-i etetés.
2015. nov. 8. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
nekünk 7 éves berni pásztorunk van, napi 1x eszik reggel, meg persze napközben egy egy kis falat ha eszünk, jár neki :)
2015. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Én mindig este adok a kutyáimnak enni,amikor már nyugi van.
2015. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem este jobb, mert utána nyugalomban van, nem mozog annyit, nyugodtan tud emészteni.
2015. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Este. Az a természetes a kutyának, hogy egész nap "dolgozik" (sétál, játszik, őrzi a házat, satöbbi), majd a munka jutalmaként jön a kaja, plusz akkor már valószínűleg aludni fog utána, nem pörögni (ugrálni, futni, hemperegni), ami ugye gyomorcsavarodást okozhat.

De én mondjuk egy ekkora kutyánál inkább megtartanám a kétszeri etetést, szintén a gyomorcsavarodás elkerülése végett.

2015. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ennél a fajtánál az orvos azt javasolta, hogy napi 2x kapjon enni, mert gyakori a nagytestűeknél a gyomorcsavarodás. Nem egy nagy kunszt 2x enni adni neki, a miénk max. 5 perc alatt befalta (de persze, ha nagyon éhes volt akkor 10 másodperc:D)

Szerintem jobb a napi 2x etetés,de ha mindenféleképpen 1x akarod, akkor mindenképp séta után, mikor már nem pörög a kutya :) Este.

2015. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elfogadom a napi 2X-i etetést, nem okoz gondot, esetleg csak az, hogy melyik napszakban.
2015. nov. 9. 15:19
 7/8 anonim válasza:
100%
Mi reggel este adunk a mi Berninknek.Inkább 2x kapjon kevesebbet,mint egyszerre falja magát pukkadásig.
2015. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is reggel és este adtunk neki. Sőt, a mostani kutyánknak is, pedig ő közepes méretű:D

Sajnos a berni apukája pont gyomorcsavarodásban halt meg, pedig rendőrkutya volt (rendes tenyésztőtől vettük, innen tudom, hogy ki volt az apukája:P )

De azt is lehet, hogy ebédre és vacsira kap, de akkor én úgy adnám, hogy ebédre 30%át a kajájának, vacsira 50. Igaz így kevesebbet kap, de ha nem tudod reggel/este etetni akkor ez a legjobb. Vagy este kapja a 70%-ot de akkor tényleg semmi mozgás :)

2015. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!