Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kan kutyám baja?

Mi lehet a kan kutyám baja?

Figyelt kérdés

Van egy kan és egy szuka kutyám, 3 és 2 évesek. Bernáthegyi mind a kettő. A kan 48 kg a szuka 63. Ugyan azt a tápot eszik. A szuka szőre fényes, ő maga életerős, vidám, játékos, egészséges. A kan ellenben csont sovány, nincs rajta izom, a szőre fénytelen, fakó és durva, aktív lenne szegénykém, de hamar elfárad és le kell feküdnie, a hátsó lábai kb 45 fokban vannak kifelé fordulva ( nem tudom, ez lehet-e valamilyen probléma). Voltunk már vele többször is vérvételen, állítólag nincs daganatos megbetegedése.


Mégis mitől lehet ez az extrém soványság?


2015. nov. 8. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha voltál vele vérvételen, feltehetőleg állatorvos rendelte el, ők egyébként kell, hogy értsenek hozzá, tehát neki kellene erre választ adni. Lehet, hogy bélférge van, amit nem vérvételből lehet kimutatni. Valószínű, hogy genetikailag is hibás, mert a kifelé forduló láb erre utal.
2015. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valoszinüleg férges
2015. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy makk egészséges. Én mégsem érzem úgy. A testvérei amúgy úgyszintén nagyon soványak és ők is betegesek. Egy már átesett könyök ízületi diszplázia műtéten.
2015. nov. 8. 19:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Féregtelenítve van 3 havonta és akkor a szuka is beteg és sovány lenne...
2015. nov. 8. 19:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Keresel másik orvost.Lehetőleg olyant, aki valóban minden vizsgálatot megcsinál, amivel meg lehet találni ennek az állapotnak az okát.

Az, hogy a lábai ki vannak fordulva, még nem azt jelenti, hogy a többi tünet is ahhoz kapcsolódik.

2015. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De az többnyire a diszplázia jele nem? Mert több kutyát is láttam már akik HD-B-vel rendelkeztek és a lábuk ugyan úgy állt, ellenben a HD-A-val melyből egyet sem láttam kifele fordulva.
2015. nov. 8. 19:55
 7/13 anonim ***** válasza:
nem csak dp lehet egy kifordult láb oka. Más csontfejlődési rendellenesség is lehet. ha komoly dp-je is van egy kutyának, abból még nem következik, hogy sovány, rossz szőrminőségű és fáradékony.Az utóbbiak oka széleskörű kivizsgálással talán megtalálható, a láb pedig egy röntgennel felmérhető.
2015. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét kutyát tenyésztőtől vettétek, törzskönyvvel, 8 hetesen, vagy később? Egy másik állatorvos nem ártana a kutyusnak.
2015. nov. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

ma 07:24

Nem mindegy, honnan vannak a kutyák? Jelen esetben az egyik láthatóan beteg. Ha törzskönyves, ha nem, az állatorvos ugyanúgy meg fogja vizsgálni, és kezelni, ha megtalálja az okot.

2015. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A kan Magyarorszagról származik. 12 hetesen vettem Tk-s. A szuka szlovák import 9 hetesen került hozzám TK-s. Nem rokonok. 3 dokin és két vérteszten majd 1 röntgenen vagyunk túl.
2015. nov. 9. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!