Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát javasolnátok...

Melyik kutyát javasolnátok leginkább kezdő gazdinak az alábbiak közül: szamojéd, pembroke welsh corgi, border collie, ausztrál juhász, beagle, vizsla vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Miután voltam kiállításon, és utánaolvastam az egyes fajtáknak, erre a hétre sikerült leredukálni a listát, ők tetszenek a legjobban. Valakinek van valamelyikkel pozitív / negatív tapasztalata?

2015. nov. 9. 11:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

Hát azért így nehéz lenne ajánlani, mivel elég különféle igényű fajták vannak a felsorolásban.


Hol tartanád a kutyust? Csak kertben, csak lakásban, vagy kertes házban szabad bejárással a lakásba?

Mennyi időt tudsz rászánni a vele való foglalkozásra naponta?

Van-e valami célod az adott fajtával (sport, kiállítás, munka), vagy csak úgy szeretnél egy kutyát?

Kutyaiskolába járnál-e vele? Sportolni járnál-e vele?


Mennyi pénzt szánsz a vételárra?


Ha ezekre válaszolsz, könnyebben tudunk fajtát ajánlani.

2015. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Ezek közül a francia bulldogot.

A beagle, border, vizsla divatfajta, de egyáltalán nem való mindenkinek, illetve nem is kezdőknek való...nem szobakutyák, még egy beagle-el is rettenet sokat kell foglalkozni ahhoz, hogy ne szedje szét maga körül a berendezést.

Pembroke corgi szintén, ösztönerős terelőkutya.


NEm mellékest kutyaválasztásnál másodlagos szempont hogy ő milyen...elsődleges az, hogy TE MIT TUDSZ MEGADNI A KUTYÁNAK ?

Ki tudod elégíteni az igényeit?

tudsz rá szánni naponta minimum másfél -két órát, hogy játsszatok, tanítsd? NApi 3 séta, ebből egy legalább hosszú, kisebb kiruccanás legyen?

Ezek a fajták, amiket felsoroltál, mind olyanok, hogy egyiknek nagyobb igénye van a foglalkozásra, mint a másiknak.

Nem mellékest, kennelből vételezésre, megvan a keret?

2015. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Fú, hát ez tényleg elég vegyes. Van itt kicsi, nagy, nyugodt, mozgékony...

A border collie és az ausztrál juhász a legtöbb mozgást igénylő. A szamojéd a szánhúzók közül a legnyugodtabb, de még így is élen jár mozgásügyileg.

A beagle elég makacs egy kutya, corgie szintén.


Ezek közül még talán akkor a francia bulldog és a vizsla mondjuk...De ezek közül a vizsla "se kutya", annyira azért nem kezelhető könnyen. Nem is értem miért lett divatkutya.


Tehát akkor francia bulldog marad :D ... Szerintem

2015. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Miért ezek a fajták? Tök különböző jelleműek meg foglalkozásigényűek. Mit szeretnél kezdeni a kutyával, hogy képzeled el egy napját, egy hetét, az egész életét?
2015. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:

A Samoyedek igen akaratosak és önfejűek, ha valami nem akarnak alkalmi süketek is. Mondjuk nekünk van egy amelyik nálunk született, mi neveltük fel kiskorától és bármit megtett amit mondtunk neki.(pl kiállításon a 2 engedetlenebb ebet ő húzta, amíg ők feküdtek a gurulós ketrecben). Nem csak a fajtától függ milyen lesz a kutya hanem leginkább tőled . A kan kutyánk pl az engedetlen típushoz tartozott, a 2 méteres kennelből simán kiásta magát, a kerten lévő kerítésen átmászott és a szomszéd nappalijába beugrott. Egyszóval sok kitartás kell ahhoz, hogy egy Samoyedból szófogadó kutyát faragj, de ennek ellenére imádnivalóak ^^.


Azt sem ártana átgondolnod mennyi pénzt szeretnél rá áldozni, mert a samoyed, border collie, aussie, corgi elég drága mulatság. Ezek a kutyák 150-250 között mozognak. Meg aztán kell egy minimum középkategóriás táp is, az sem olcsó mulatság és akkor még a szőrápolásról nem is beszéltünk.

2015. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

Szamojéd: Mindennapos szőrápolás, makacs fajta, kell az agyi és fizikai fárasztás.

Welsh corgi: Na, neki is kell fárasztás, eléggé pörgős kutya, és az ára is a csillagos ég. Emellett kissé makacs is.

Border collie: NAGYON sokat kell vele foglalkozni, egész napos feladat, nem csak úgy van ám a kertben és akkor oké, mert eléggé depis lesz. Neki mindig új feladatokat kell tanítani, mert arra van igénye, ezenkívül a szőrét is legalább 2 naponta ápolni kell. Nézd meg youtube-on Nana a border collie-t, hogy mennyi trükköt tud. Neked is hasonlóképp kell tanítanod, ha azt akarod, hogy boldog legyen, és unalmában ne kapja szét a házat/kertet:D

Ausztrál juhász: Hasonlóan a borderhez sokat kell tanítani és legalább 2 naponta ápolni a szőrét.

Beagle: magas vadászösztöne van, így bármennyire is cuki a filmeken, nem szobakutya, illetve benti kutya, de mindennap kell egy kis "vadászat" neki, plusz tanítás.

Viszla szintén nagy vadász sőt még makacs is lehet, de talán ez az egyik fajta amit ajánlok.

Francia bulldog már könnyebb egy fokkal mint a többi, de vele is játszani kell, és nem szabad babaként elkényeztetni. Plusz kicsit beteges fajta, így mindenképp csak is jóhírű tenyészetből válassz.


Egyébként közhely, de látogass el pár menhelyre, mert ott vannak olyan fajták (akár a te felsorolt fajtáidból is), amely egyedek pont hozzád valóak, lehet, hogy nem kölykök,de mondjuk fiatalon lettek ivartalanítva, és már nyugodtabbak, vagy középkorú és amiatt nyugodt, esetleg tanítva is van, stb.


Én ezeket ajánlanám: Golden, labrador, Skót juhász, szetterek,Berni pásztor (bár inkább a fiúknak, hogy azért kis erő még is legyen:D)

2015. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Én cs az Aussieról tudok beszélni, mert nekem olyan kutyusom van. Én is kezdő gazdi vagyok, és panelba lakom. Nem az a l3nyeg hogy milyen kutyát tartassz, hanem hogy meg tudsz e felelni a kutyára jellemző elvárásoknak. Például egy Aussienak nagy a mozgásigénye, ez igaz, de az enyémnek elég 2-3 óra mozgás + kutyasuli és már ki is van purcanva. Amúgy egy rettentően okos, értelmes fajta, már túl okos és ravasz. De imádom, a legjobb és legszebb kutya a világon. :)
2015. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
16%
Csak francia bulldogot ne vegyél, nyomorékká van tenyésztve, fut 2 métert és nem kap levegőt, de amúgy se kap normálisan levegőt, nagyon beteges egy állat, nem is nagyon nevezném kutyának.
2015. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, te szerintem az angol bulldogra gondolsz. Nem?
2015. nov. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Sajnos a francia se sokkal jobb...
2015. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!