Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfog valaha változni a kutyám?

Megfog valaha változni a kutyám?

Figyelt kérdés

Amikor örökbe fogadtam,az alapján döntötem el,hogy őt hozom haza,hogy ő jött oda hozzám elsőnek.

Na most...

Már 11 hetes és az a problémam,hogy amikor idegen jönn elöször ugatja,de amint hozzászólnak rögtön ugrál a személyre ( örömében) pont úgy mint anno rám..

És ma az történt,hogy jött egy idegen és a kutyim kiszököt a kapun én szóltam neki,de semmi sőt még távolodot is,de amikor az "idegen" szólt neki rögtön bejött ..elakartam zárni,hogy ne zavarja az" idegent" szerelő( mert folyamatosan ugrált a lábán..:/ erre megharapot nem is egyszer végűl bezártam,amig elnem ment a szerelő..ő már mindig ilyen lesz? Vagy miért csinálja ezt?


2015. nov. 10. 19:28
1 2
 1/18 bollocks ***** válasza:
100%
Te jó ég, még csak 11 hetes, olyan lesz, amilyennek neveled.
2015. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana nevelni...
2015. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedik így mert nem nevelted rendesen. Sosem késő megnevelni egy kutyát szóval az hogy milyen lesz később tőled függ. Magától nem fog megváltozni.

Olvass utána a kutyanevelésnek és/vagy vidd el kutyasuliba.

2015. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 macdln ***** válasza:
100%

Még nincs veled túl sok ideje, úgyhogy szerintem ez idővel változni fog. Én a kutyimat 2 hónapos kora körül kaptam. Kb. 10-12 hónapos koráig mindenkinek örült, akit csak látott, mindennel és mindenkivel játszani akart. Nem nagyon ugatott.

Utána mintha rájött volna, hogy én vagyok a gazdája és, hogy az én családom, az ő családja is. Lehet, hogy kicsit furán hangzik, de tényleg így volt. Most 7 és fél éves. Csak engem, a két húgomat, anyát és a nagymamámat nem ugatja meg, rajtunk kívül mindenkit. De persze csak a házunkon, udvarunkon ( tehát az ő területén :D ) belül ugatja meg az idegeneket. Az utcán csak "eltűri" őket. "Mindent a szemnek, semmit a kéznek" alapon nem engedjük, hogy megsimogassák idegenek, nem tudjuk, hogy hogyan reagálna rá. Persze nagyon cuki, meg szép kutyus, meg ráadásul kis, vagy inkább közepes testű, meg minden, de azért én nem mernék megsimizni egy teljesen idegen kutyát, úgy, hogy nem tudom milyen a természete. Egyszer sétálás közben megszólított egy lány, hogy "Jaaaajjjjj, de cukiii kiskutyus, megsimizhetem ?!?" Sinte követelőző hangon mondta mindezt. Amúgy ekkor már 4 vagy 5 éves volt, tehát már eléggé megszokta az "új" helyet és az "új" gazdit, kicsit rámordult. Szerintem engem védett. :) Idővel megfogja szokni az új helyet, az új környezetet és észre fogja venni, hogy ki a gazdia, ki az, aki minden nap megeteti, sétáltatja, játszik vele, simogatja, kényezteti, és hidd el nem fog már annyira megbízni az "idegenekben".

2015. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan legyek falkavezér - olvass utána.

Másrészt nem kell keményen nevelni, kölyök, játssz vele sokat ,tanítsd mit lehet és mit nem, fáraszd ki, nem tudom milyen fajta(fajta keveréke), de annak megfelelően keress fárasztási változatot, pl vadászat stb.:D Kutyaiskolába nem tudod elvinni, sok helyen a kutyaovi ingyen van, vagy van kedvezmény befogadott kutyákra.

2015. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon kicsi a kutyusod :)

Itt van egy link, ha megnyitottad, a vastagon szedett címek külön kattinthatóak, sokmindent tanulhatsz belőle.

És minden este 7-kor a Digi animal world-on Cesar Milan műsora, onnan is nagyon nevelési tecnikákat tanulhatsz.

Sok örömöt nektek a kutyussal! :)

[link]

2015. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 macdln ***** válasza:

Ő még kicsi, tanítani, nevelni kell. Azt is meg kell neki tanítani, hogy nem ő a főnök. Nem kell neki mindent megengedni, mert, akkor felnőtt korában is olyan lesz. Pl. Ha rosszat csinált és rajra kaptad, azonnal kell, hogy megtörténjen a leszidás vagy orra pöckölés, mert, ha később szidod le, nem fogja tudni, hogy miért kapta, amit kapott.

Mi soha nem vittük kutyasuliba, mégis jól nevelt felnőtt kutya lett belőle. Ha szeretnéd, nyugodtan elviheted, egy próbát megér. Mások tapasztalatát kérd ki róla/róluk és az alapján dönts.

2015. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg fog változni, de nevelni kell folyamatosan. Ha nem megy, nem értesz hozzá, érdemes vele elkezdeni kutyaoviba, majd suliba járni.
2015. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Elnézést,de most láttom,hogy elírtam a korát.

Nem 11 hetes hanem már 5 hónapos és 8 hetes kora óta van velem.

Játszom vele ,fárasztom is :)

Kertes házban vagyunk,de vittem sétálni is néha csak mióta vissza ugat a többi kutyának nem megyünk.

2015. nov. 10. 20:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Pfff...gratulálok...
2015. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!