Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyám legyen?

Milyen fajta kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Boxerünk volt, nagyon nagyon szerettük, de nagyon beteges volt, és hamar meghalt...:( Ezért nem szeretnék újabb boxert, akármilyen kedves fajta is, mert nem éri meg...Olyan kutyát szeretnék, ami értelmes, nagy testű (kb. akkora mint egy boxer), és nem olyan átlagos kinézetű, mint mondjuk egy németjuhász...Nagyon tetszenek az ilyen farkas kinézetű kutyák, mint pl. a husky, de azt olvastam, hogy nem valami hűségesek, és nem őrzik a házat, pedig a családom számára ez is fontos szempont (kinti kutya lenne) Mivel iskolába járok, jó lenne, ha elég lenne neki kb. napi 1 óra játék/séta, de persze elég tágas az udvar, ahol lakik majd, szóval nem lesz helyhiánya...Ezek alapján milyen kutyát tudnátok nekem ajánlani?

2015. nov. 10. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A hűség nem fajtafüggő! Nem tudom hol hallottad h a husky nem hűséges. Ne külső alapján itélkezz, egy németjuhász cseppet sem átlagos.De ha napi egy órát sétáltatnád,a husky nem neked való. Esetleg több infó? igények szempontjából?
2015. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Két oldalon is írták, hogy nem egy hűséges fajta, nem védi a családját (???) Németjuhászt azért nem szeretnék, mert mindenkinek olyan van, és bár tudom, hogy az egyik legértelmesebb kutyafajta, de nem akarom, hogy az enyém is csak egy legyen "az utca németjuhászai" közül...Plusz a németjuhász elvileg elég könnyen támad emberre.Persze ez biztos nem igaz a családjára, de azért mégis fura érzés lenne...
2015. nov. 10. 21:38
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy felelőtlenül vásárolnak kutyát. A német juhászok, amelyek emberre támadnak, 99%ban az ember hibája. Sokan nem úgy tartják a kutyákat, ahogy kéne. Régen minden kutyának megvolt a feladata, és ezáltal nem volt annyi viselkedészavaros kutya, de a mostani világban már a legtöbb kutyát hobbiszinten tartanak, és mivel nincs dolguk a kutyáknak, le kell vezetniük a feszültséget. Egy német juhásszal is ugyanúgy foglalkozni kell, mint egy belga juhásszal, stb.

Sajnos a napi 1 óra nem lenne sok fajtának elég, az udvar nem tud játszani a kutyával, nem tudja elvinni sétálni, nem tudja tanítani. Naív hozzáállás, hogy van egy nagy udvarom, akkor de jó is lesz a kutyának..hát nem, ez nem jelent semmit.

Ezek alapján amúgy én Basset Hound, Angol bulldog, Mopsz fajtákat javaslok így hirtelen, mert még egy bolognese-nek is több foglalkozás kell. Esetleg menhelyről idősebb, nyugodtabb kutya.


Pont most fogadott örökbe egy ismerősöm egy rottweilert, mert megharapta a gazdáját, bevédte a játékjait, stb. Leadták. 1,5 éves. Az ismerősömnél 1 hónap alatt megtanulta, hogy mi a szabály, nem emelt kezet rá, de megértette vele, hogy addig nem kap enni, amíg nem ül le, plusz mindennap hordja sétálni, kutyasuli mellett lakik, úgyhogy sportolni is jár oda, agilityznek, és ha sikerül az engedelmes, akkor jöhet az őrző-védő is. Eddig semmi, ismétlem, SEMMI jelzés nem volt a kutya részéről arra, hogy ő most bizony vérfürdőt csinál.


Tehát alacsony energiaszintű kutyát ajánlok, a többi jobb esetben unatkozni fog és/vagy szétszedi a lakást, rosszabb esetben akár meg is kaphat. :(

2015. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 11. 05:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Huskyra visszatérve. A hűség és a házőrzésre való hajlam két dolog. Ha suliban vagy,szerintem csaut vegyél. Nem hétköznapi és bírja az egyedüllétet is,amig suliban vagy.
2015. nov. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Boxert nem szabad kint tartani a rövid szőre miatt, hamar tönkremegy az egészsége. De mint írod, nem is szeretnél újabb boxert.

Egyébként tenyésztőtől kell bármilyen fajtatiszta kutyát venni, szűrt szülőktől, megfelelően tartani és etetni, és akkor azért nagy valószínűséggel nem lesz beteges.

Husky valóban nem őrzi a házat, mert nem erre való. Emellett rengeteg foglalkozás, mozgás kell neki, a napi 1 óra az semmi számára. Az, hogy nagy az udvar, semmit nem jelent.

Német juhászt megint csak nem ajánlok, mert munkakutya. Napi 1 óra játék/séta szintén kevés neki. Neki az lenne az ideális, ha kutyasuliba járnál vele, ahol képzed, engedelmes, őrző-védő stb. Az, hogy emberre támad, mindig nevelési hiba! Nem a kutya, és nem is egy fajta hibája.

A leírtak alapján menhelyi, közepes-nagy testű, vastag bundájú (tehát nem rövidszőrű, mint pl. a boxer), fiatal kutyust javaslok. Ő mindenképpen jobban járna veletek, mint a menhelyen. Nagyon hálásak tudnak lenni, egyedi és különleges lesz. :) Sajnos hatalmas a választék.

Javaslom, látogass el menhelyekre, biztos vagyok benne, hogy találsz/találtok megfelelő társat magatoknak.

2015. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Husky szánhúzásra lett tenyésztve nem területőrzésre -.- jó lenne tisztába lenni kutyafajták eredetével,jellemével kapcsolatban.


Egy kertben tartott kutyát naponta két naponta 2-3 órás sétára el kell vinni. Hiszen a kert is egy nagy kennel semmi több, míg felnő megismeri minden szegletét.Utána semmi új nem lesz benne.


Én is egy idősebb menhelyi kutyust javaslok,ők napi 1 óra sétával,játékkal beérik.

Na meg egy keveréktől különlegesebb kutya nincs :)


Ha meg mindenképpen fajtatisztát szeretnél akkor nézelődj fajták után,jellemükre keress rá,meg mire tenyésztették ki.

Német juhász jó fajta,csak napi 2 óra intenzív foglalkozás kell nekik,meg sok mozgás és legjobb családi kutyák!


Bármilyen fajtád lehet ha nem elégíted ki az igényeit,bármelyik támadhat,mert sok feszültség gyűlt fel amit nem tudott leadni.

2015. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem occsóér' szaporítótól kell kutyát venni...és akkor nem beteges és nem hörcsögéletű......mindegy, remélem megtanultad. (A fajtatiszta kutya drága!!)

Mivel süt rólad, hogy kezdő vagy, nézz szét egy fajtamentésnél, van német juhászkutya mentés, boxermentés...

2015. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szaporítótól semmiféleképpen Ne! Azok a mennyiségre mennek rá, nem a minőségre. Lehet hogy szép lesz, de hogy beteges is az biztos. Az ilyen kutyáknak az idegrendszerükkel is baj van, ezekből lesznek az idegbeteg, támadós kutyák.
2015. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Menhelyről nem szeretnék, mert a nagyapám is most vett magának egyet menhelyről, és teljesen kezelhetetlen, lehet hogy hálás, de nagyon-nagyon erőszakos és neveletlen...Ezért én inkább egy kölyökkutyát szeretnék, és tudom, hogy szaporítótól nem szabad, az apukám biztos, hogy tenyésztőtől fogja venni, majd tavasszal, és ha már végleg eldöntöttem, hogy milyen fajtájú legyen...
2015. nov. 11. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!