Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek Csehszlovák...

Van valakinek Csehszlovák farkasa? Többi lent!

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a faj, olvastam róla több fórumot, beszéltem kenneltulajokkal, de annyira kaptam a hideget-meleget, hogy nem jutottam előrébb... Lényegében az a kérdésem, hogy mennyire kezelhető, tanítható, olvastam hogy szökős de mégis mennyire? Ismeretlen emberekkel hogyan viselkedik?

2015. nov. 10. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen a farkas felmenők miatt ezt a fajtát nehezebb szocializálni, ezért fontos, hogy kora kölyökkortól kezdve hozzá legyen szoktatva az emberekhez, más kutyákhoz és állatokhoz, valamint az embert körülvevő urbanizált környezethez. Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó, de a gyermekektől mindent eltűr. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak.


Nagyon ritkán ugat, inkább vonyít, mint az északi szánhúzó kutyák."


Neten ezt találtam.


Megfelelő mozgatás mellett nem szökik semmilyen fajta. Na nekik eléggé nagy a mozgás igényük :)

2015. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott senkinek. Ezt egy olyantól tudom, akinek van ilyen fajtája. Nagyon nehéz velük, előtte staffjai voltak, azok kispiskóták a csehszlovákhoz képest, ezt ő mondta! Iszonyú vadul játszik és nem nagyon vannak szabályai. Kutyáimmal játszott ugyanis, szóval láttam és hallottam, amit mondtak róla.
2015. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon szökik, gyakorlatilag 24 órás felügyelet, atombiztos kerítés és villanypásztor mellett is. Az enyém ha kimegy akkor nem megy oda idegenhez, kerüli az embert, házon, kerten belül szereti őket.
2016. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!