Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Mit tegyek ha a kutyam...

Sos! Mit tegyek ha a kutyam agresszívan lépfel bizonyos körülmények között félelemből?

Figyelt kérdés
Van egy 2 èves ivartalanitott szuka kutyam. Az utcan talaltuk par hónaposan befogadtuk. Èszrevetten h bizonyos körülmènyek közt agresszívan lèp fel, fèlelemből. Pl.:ma sètaltam a baratnőmnel, kutyammal, a baratnőm öccsèt kisèrtük. Èn menten közèpen a kitya a baratnőm (8-èves) tesója mellet. A kutya szaglaszott sèta közben, a kisgyerek belerugott a levelekbe a kutya hirtelen felkapta a fejèt ès odakapott a gyerek felè. Nem èrte el így nem harapta meg...

2015. nov. 10. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

nehéz ügy


kiskorában valszeg belerúgtak


kutyaiskolában kitudják nevelni előle


de te is próbálkozhatsz

a rúgást mint ingert kell pozitív élménnyé változtatni

2015. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Hujuj, sürgősen neveljétek ki belőle. Kutyaiskolában tudnak foglalkozni vele, keressetek egy jó szakembert (aki ténylegesen tud segíteni), és kérjetek tanácsot.

Addig is lehet azt gyakorolni, hogy a távolból figyelje, miközben mondjuk barátnőd és tesója fociznak, és ha szépen nézi akkor jutifalat, ha pedig ráizgul, akkor kizökkenteni, elterelni a jutifalattal a figyelmét/arrébb sétálni, leültetni, ilyesmi, tehát hogy szokja egyáltalán a mozdulatsort. Aztán lehet közelebb vinni a kutyát, ahogy feloldódik. Amint látod rajta, hogy félni kezd, akkor nehogy simogasd, mert azzal megerősíted. Figyelmen kívül kell hagyni, és ha nyugodt akkor jutifalat. Amíg nem vagytok közel a barátnődékhez nem tud harapni, vagy ha téged is meg akarna (bár ezt nem hiszem:D), akkor szájkosarat rakjatok rá.

2015. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen, bár már inkább múlt idő.


Tisztázzuk azt, hogy az odakapás nem egyenlő a harapással. Harapás az, ha ráveti magát és rászorít, ill. marcangolja. Odakapás meg az, ha JELEZNI akar a kutya valamit. Pl. Hagyj már békén! Kopj le! Ezt azonnal fejezd be! Leírásod alapján a kutya itt rá akart szólni (kutya módra) a gyerekre, hogy fejezze be, persze ez emberi mércével nem elfogadható.


Lényeg, hogy nagyon kondicionálni kell gyerekekre, ha gyerekek közelében nyugodtan viselkedik, akkor dicsérni, jutalmazni (így a gyerekekhez pozitív élmények kötik). Ha váratlan dolog történik még azelőtt eltereled a figyelmét, hogy reagálna. És ha rád figyel, jutalom. Ha agresszívan lép fel, akkor meg tiltani kell. És a legfontosabb, hogy te nyugodt legyél, ha megijed valamitől te pókerarccal menj tovább.


Pl. enyém a visításra, ugrálása kapta fel a fejét és ugatott, pattogott, kapdosott. Direkt óvodás csoportok közelében sétáltunk, ha lehetett, de úgy, hogy én a kutya és a gyerekek között voltam (ezt a helyzetet ajánlom neked is, így a kutya sokkal nagyobb biztonságban érzi magát), dicsértem a nyugodt viselkedést, ha meg kezdte felhúzni magát odébb mentem és magamra vontam a figyelmét majd jutalmaztam, ha rám figyelt.


De jár az egyik futtatóra (szülő nélkül...) egy 10 éves forma totál neveletlen kis kölyök (kutyával...) na az össze-vissza pattog, ugrál, ordítozik, az én kutyám meg pillanatok alatt tiszta ideg lesz és odarohan ugatni, na olyankor én meg rögtön tiltom és keményen elküldöm a gyerektől. Ha újra rásandít a gyerekre már akkor rászólok.


Ha meg csak simán megijed a kutya valamitől és túl hevesen reagál, akkor egy NEM vagy Á-á is megteszi.

2015. nov. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a szivesen vinném-én a kutyámat kutyassuliba csak az a baj h szeghalmon lakom és itt nincs kutyasuli.. :(
2015. nov. 11. 17:43
 5/7 A kérdező kommentje:
meg kisgyerekek között elég sokat van, van 4 kistesóm--4-10 éves korig. tűri őket feléjük SEMMI agresszivitást nem mutat, akkorsem ha megijed mert hirtelen felugrik valameik, a kis 4 éves hugom (Ugye kicsi gyerek néha picit meghuzza a farkát)DE SEMMI agreszivitást nem mutat... szereti és tűri... csak az a baj h a barátnőm öccsét nem annyira ismeri és nem bízik benne...
2015. nov. 11. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, azt értem,a legtöbb kutya az idegenekkel bizalmatlan, viszont, ha nem bunkósbottal közelít feléd egy idegen ordítva, akkor nem kéne agresszívan viselkednie. Mondom, meg kell szoknia, hogy vannak ilyen mozdulatok, mert így ő is folyton parázni fog :(
2015. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem! megfogok tenni minden tőlem telhetőt! köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak!
2015. nov. 12. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!