Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kiskutya...

Lakásban tartott kiskutya szobatisztaságra nevelésénél lehet kutyapelenka helyett macskaalmot használni?

Figyelt kérdés
(Macska nincs.)

2015. nov. 11. 10:49
 1/8 bollocks ***** válasza:
37%
Igen, ha kirakod az udvarra. A szobatisztaság ugyanis, mint a neve is mutatja azt jelenti, hogy a szobában nem piszkítunk. Sem pelenkára, sem alomba.
2015. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk ugyan kertben volt nagytestű kutyánk, de ha a te helyzetedben lennék, én biztos így csinálnám! Ezt a kutyapelenka dolgot én egyszerűen nem is bírom elképzelni...
2015. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkát és az almot is felejtsd el.

2 óránként ki kell vinni a kutyust, ha kint pisil, akkor lehet ujjongani, ha bent a lakásba, szó nélkül feltörölni.

2015. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem kell használni, mivel ezzel pont nem szobatisztaságra tanítod, hanem arra, hogy helyes bent vécéznie. Sok kutyát ez összezavar, és soká vagy soha nem lesz szobatiszta.

A megoldás: kb. 2 óránként, minden evés, alvás után kivinni. Ha kint pisil-kakil, megdicsérni. Ha bent, takarítani. Ez az egyetlen célravezető módszer.

2015. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya nem macska. Alomba nem fog szokni!


2 óránként levinni és ha szobatiszta lesz elég lesz 3x-4x levinni.

2015. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lakásban tartott kutyáról van szó, _nincs_ udvar, ahová ki lehetne tenni.


1. amíg nem kapja meg az összes oltását, eleve nem mehet utcára. Az még több hét.

2. amúgy is több hónap, amíg szobatiszta lesz. Eleinte természetesen itthon vagyok vele, és leviszem három óránként, de fél évig ez nem tartható, tehát szükség van más, átmeneti megoldásra.


Nem hittem volna, hogy én vagyok itt a jobban tájékozott. :S

2015. nov. 13. 00:06
 7/8 bollocks ***** válasza:
0%

Oltások nélkül is le lehet őket vinni kutyák által ritkán látogatott helyre egy-egy pisilésre, csak nem szabad más kutyákkal találkozzon.

Ha ez nem tetszik, akkor hónapokig takaríthatsz, abban kellett volna tájékozódnod, hogy mivel jár egy kölyökkutya.

2015. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most tájékozódok éppen, okoska.

Még nincs nálam a kutya.

2015. nov. 14. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!