Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem parosodik a szukam...

Miert nem parosodik a szukam a kannal?

Figyelt kérdés

A lenyeg:

A 3. tuzelesnel a 10. napon hoztuk ossze egy hasonloan kivalo kannal. Szepen tartotta magat, elfogadta a kant, jatszottak stb., de a behatolasnal ugrott egyet es harapott. Gondoltuk tul korai vagy nincs peteerese, szoval fel ora probalkozas utan feladtuk. Kovetkezo nap ujra ossze hoztuk oket, majd egy nap kihagyassal ujra, de ugyanaz a procedura ment. A kan tulajdonosa ezert hozott egy masik kant, hatha a kan a hibas vagy a szimpatia hianyzik. De vele is ez volt minden alkalommal. Megijedtem, hogy a szukaval van valami gond. Elvittem orvoshoz, csinaltak hasi UHt, a mehet es egesz belso hasureget neztek, minden teljesen egeszseges volt. Vettek huvelykenet mintat, mertek progeszteron szintet, szinten minden jo volt. Az orvos ennel tobbet egeszsegugyi szempontbol nem tudott mondani/tenni. Kovetkezo tuzelesnel hamarabb kezdtuk osszehozni a kannal, hatha a 10. nap elozo alkalommal keso volt, de minden talalka kudarcba fulladt. A tenyeszto, aki a kanok tulajdonosa, akik egyebkent sikeres fedezo kanok, szinten tanacstalan.


Mielott jonnek a szaporitozok es a kerdestol elterok:

Torzskonyves

Kiallitasnyertes

Tenyeszszemles

Orvosi igazolasai vannak, hogy orokletes betegsegektol mentes


Kezdo tenyeszto vagyok! Friss kennel nevvel, elso kutyakkal, de sajnos a problemamra se az orvosom, se idosebb tenyesztomentorom nem tudott valaszolni.


Remenykedem, hatha van valaki itt, aki ezt olvassa es jart hasonloan vagy hallott ilyesmirol. Ha igy megy tovabb, lehet soha sem lehet befedezni, ami nelkul tudunk elni, de akkor is erdekel a miertje!


A valaszokat koszonom szepen!



2015. nov. 12. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt szerintem senki se fogja tudni megmondani, hogy a te kutyád épp miért nem engedi magára a kant, de ebben az esetben ott van az inszemináció lehetősége.
2015. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
11%
nekem is volt ilyen problémám . amikor tüzelt a kutyám én vettem mellé egy kant , ugyan az volt a szitu amit te leírtál .. amikor próbálkozott elugrott és odakapott , lefogni sem lehetett volna . így nem sikerült . másodjára nem is foglalkoztam velük , csak azt láttam h naponta 2x is összejött . gondolom összeszoktak megszerették egymást . az eredmény 6 gyönyörűség most 5 hetesek alig tudom őket otthagyni egész nap csak nézném őket :) lehet h a te esetedben is megoldás enne , vásárolni egy kant és összeszokás után engedné neki . vagy pedig egy másik megoldás aminek én nem vagyok híve , a mesterséges megtermékenyítés .
2015. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Fáj a feje. Erős, független szuka, joga van nemet mondani ha fáj a feje :D
2015. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező TENYÉSZT és nem SZAPORÍT. Tehát az hogy vesz egy másik kant nem olyan egyszerű.. Annak eredmények kellenek, szűrések stb stb..


A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni. Az nem lehetséges hogy szimplán nem "alkalmas" a szuka? mármint úgymond szellemileg. Lehet baromság, ebben az esetben elnézést! Nekem ez jutott eszembe.

2015. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én is tenyésztő vagyok , nem szaporító .. és aki keres az talál . beletelt nekem is egy kis időbe mire találtam megfelelőt , kiemelkedő eredményekkel .
2015. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kedves szaporító kollega amúgy nem feltétlenül mond hülyeséget. Előfordulhat, hogy csak nem szereti az egyéjszakás kalandokat a lányzó :) Meg fáj neki, nem akarja, kevés neki a "csesztetés", fene tudja. Lehet, hogy érdemesebb lenne legközelebb összeköltöztetni a kannal arra a pár napra, felügyelet mellett persze, hátha "belejön".

Illetve olyanról is hallottam már, hogy dominánsabb szuka jelenlétében cseszik hagyni magát a kutya. Bár akkor valószínűleg meg se állna neki.

De amúgy a harmadik tüzelés elég korainak tűnik nekem, olyankor gyerek még a kutya. 3 éves kor alatt nemigen szokás ezzel szívatni, nem véletlenül. Ha jól számolom, akkor kb. a következőnél lesz jó korban, szellemileg legalábbis.

2015. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Lehet szűk a szukád. A szűzhártya átszakítása is fájdalmas. Azt sem minden szuka viseli nyugodtan. A kan pedig nem az az igazi, belevaló ösztönű, amelyiknek nem számít, hogy kapdos, vagy elugrálna a szuka, mert úgy megfogja, hogy lépni nem tud.

Láttam én már olyant, hogy krémes ujjal kissé megtágították a szukát.

2015. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
az állatvilágban is van homoszexualitás
2015. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány éves a szuka?
2015. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!