Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Htvbb kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy munka közben folyamatosan engem nézzen?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 15 hónapos keverék kutyám, akivel járunk rendszeresen kutyasuliba. Nagyon ügyes, figyelmes és gyorsan tanul, az engedelmességgel sincs baj, egyetlen egy dolgot nem tudok neki megtanítani, hogy rám nézzen munka közben. Figyel rám, követi az utasításaim, de folyamatosan nézelődik mindenfelé, amivel csak úgy kint az utcán nincs baj, de munka közben az az elvárás, hogy végig engem nézzen. Próbáltam kajával is labdával is, amyg ül, illetve a kertben már nagyon szépen csinálja, kint azonban nem tudom fenntartani a figyelmét, pedig rengeteg gyakoroltuk már. Mit próbálhatnék még esetleg, vagy hogyan?

2015. nov. 12. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezni a kiképzőt pl.? :)
2015. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit el akarsz érni, az általában több hónapos munka.

Azért vannak a kiképzők, hogy megmutassák hogyan csináld.

2015. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, kérdezd meg a kiképzőt, az a legtisztább.

Mi a kutyasuliban klikkert és jutalomfalatot használtunk, ergo ha ránk nézett a kutya ment a klikk+kaja. Először csak a szemkontaktust gyakoroltuk így, aztán amikor az már jól ment, jöhetett a többi meló.

2015. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azok, aki szép munkára törekszenek olyan módszert használnak már az első pillanatól a tanításban, amivel többek között azt tanítod a kutyának, hogy végig csak rád koncentráljon. Ennél fogva ha betartod az egymást követő lépéseket, ezzel nem kell külön foglalkoznod. Egy szép lábnál követés megtanítása úgy 1-1,5 év.

Most mivel próbálkozol? Milyen módszert használtál tanításhoz?

2015. nov. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem két hete dolgozunk ezen :) A kiképző azt mondta, hogy próbáljam kajával vagy labdával, amíg rám figyel mehet neki a kaja, dicsérjem folyamatosan, vagy menjek vele x lépést, és ha figyelt mehet neki a labda, és aztán növeljem a távot. Meg hogy gyakoroljunk sokat. Ez mind megvolt, bent a kertben mintapéldány, de ahogy kikerül, sehogy nem tudom sem megfogni, sem fenntartania figyelmét. Csinálja amit kell, lábnál megy még póráz nélkül is szépen, csak nem néz rám.
2015. nov. 13. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor kint még lépj vissza segíts neki többet. Akár rakd vissza a jutalom falatot tartó kezedet az orrához és megvezetéssel csináljátok újra. Az arany szabály, hogy akkor lépünk csak tovább a tanításban, ha legalább 10/7-szer jól csinálja meg a feladatot a kutya. Az elmondásod alapján kerten kívül nálatok 10/0, vagy max ennél kicsit jobb az arány, vagyis ilyenkor még nem növeljük az elvárást, nem nehezítjük a kutya dolgát, hisz még nincs megfelelően alapozva.

Emellett azt is érdemes figyelembe venni, hogy megfelelő-e a kapcsolatotok. Ha vannak nevelési gondok, akkor érthető, hogy nem fog izgalmasabb környezetben dolgozni a kutya veled.

2015. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!