Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félelem-másik kutya elhárítása?

Félelem-másik kutya elhárítása?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy az mitől függ, vagy mit jelent, hogy az egyik kutyám, ha megijed egy domináns-de nem agresszív kutyától, aki dominánsan lép fel vele szemben, meghunyászkodik előtte, és még le is fekszik a végén, a másik pedig nem, viszont ő is fél, mert először hisztizve elrohan, amikor kergeti a domináns kutya, majd átkapcsol védekezőbe, és csattogtatja a fogait, visszadumál, de nem fekszik le mégsem? Pedig ő is szemmel láthatóan be volt tojva tőle.
2015. nov. 13. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a kutya személyiségétől függ, nem kell túlkombinálni. Más módszert választanak a konfliktus feloldására.
2015. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmit nem akarok túlkombinálni, csak kérdeztem. Most akkor az a megadóbb, amelyik lefeküdt? Mert szerintem igen. Mondjuk neki lesz jobb később, mert így véget ér a történet, viszont a másik fél ugyan, de vissza acsarog. Ebből meg baj is lehet később.
2015. nov. 13. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből nehéz megmondani, hogy milyenebb a kutya. Az egyik azt közli, hogy "hagyjál már békén", a másik meg azt, hogy "légyszi ne macerálj, látod milyen jó fej vagyok". A kapkodós lehet, hogy jobban tart a másik kutyától, és nem mer neki lefeküdni, de lehet, hogy azért kapkod oda, mert kicsit egós, hogy őt ne piszkálja már egy másik kutya csak úgy. Te ismered őket, mondd meg te, hogy melyik milyen :D
2015. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ismerem, illetve az acsargóst nem annyira, mert ő csak egy hónapja van nálam. Viszont amit mondasz, akkor is feltételezhető, ha közben behúzza a farkát, mikor szalad előle? Igazából az is baja volt, hogy őt kergetni kezdte-mivel eddig mindig ő kergetett mást-persze nem így dominánsan, hanem játékból.
2015. nov. 13. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában ha kergetik a kutyát, akkor behúzza a farkát :D Hiszen ő nem akarja, hogy kergessék, mert tart a dominánsan kergető kutyától, tök jogosan. Az olyanokat agyalás nélkül ott kell hagyni, mielőtt balhé lesz belőle, és kész :)
2015. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen én is azon gondolkodtam, hogy kimegyünk, de végül aztán ott maradtunk, és fél óra múlva már játszottak. Persze nem önfeledten...
2015. nov. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!