Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véresre harap a kutyám mit...

Véresre harap a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor játszunk a vége mindig az hogy megharap,mert úgy beindul játékközben.

Pl: futkározunk a labdával és amikor nálam van belém mar ( már töb nadrágom kiszakadt! Direkt nem futok gyorsan csak szinte mellette,de akkor is.Morog majd megmar.

Van amikor csak úgy felugrál rám és elkapja a ruhám,így is szakadt már ki :/

Ha alszik és megmozditom,akkor is morog és megmar.Labda dobálásnál is sokszor elkap vmimet.

Amúgy nagyon okos kutya! És nagyon szeretem,csak olyan rosszul esik,amikor néha meg simogatnám és rögtön megharap( nem mondom,hogy nagyokat,de már sokszor vérzet a kezem :)

Szóval erről lelehet szoktatni valamivel?

Olvastam valahol,hogy nem szabad vele játszani ( ezt nem birnám ki) és szerintem ő sem.

Mit tegyek?


2015. nov. 13. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna nevelni. Vidd kutyasuliba.
2015. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bob the builder ***** válasza:

kutya iskola

vagy állatorvos ...

2015. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És ilyenkor mit csinálsz, ha megharap? Mert én egy jó nagy pofont lekevernék neki, az biztos.
2015. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még kutya suliba nem szeretném,mert nagyon sétáltatni sem tudom,mert vissza ugat a kutyáknak és menne nekik.

De már erősen gondolkodom,hogy lassan itt az idő,hogy elvigyem.


Amikor csak úgy ugrál,olyankor rászolók emelt hangal,hogy nem szabad és leszedem magamról.

Viszont amikor beindul,mondjuk játék közben és belém kap akkor ellököm,hogy hagyja abba,de attól csak még jobban megmar,így ott szoktam hagyni olyankor....

2015. nov. 13. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem foglak rábeszélni semmire, de minél tovább húzom ezt a "még nem viszem suliba" dolgot, annál rosszabb lesz kiszedni belőle a rossz viselkedést..És ugye ezzel egyértelmű, hogy minél hamarabb elviszed, annál hamarabb elfolytod benne a rosszat. A jó (JÓ) kutyaiskolában egyébként egy-kettőre megtanítják, hogy hogyan kell normálisan sétáltatni, szocializálják, hogy kutyákkal is ellegyen, és segítenek mindenben, hogy normális legyen a kapcsolatotok.
2015. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha láttál már kutyákat játszani, akkor egyértelmű, hogy az ellökést miért veszi játéknak. Egymással is így játszanak, lökdösik, feldöntik a másikat. Szólj rá erősen és menjen valami büntetés is. Ez játék, nem agresszió, vagyis a büntetésnek is csak olyan mértékűnek kell lennie, amitől rájön, hogy finomabban is lehet játszani. Hatalmas baromság, hogy nem szabad vele játszani, ez kell a megfelelő kapcsolat kialakításához. De a játékot neked kell irányítani. Hatásos, ha ilyenkor azonnal leállítasz mindent és ott hagyod a kutyát. Elég hamar megérti, hogy a durvulás egyenlő a játék végével. Vagy ha rászorítod a pofáját a fogaira annyira, hogy egy kicsit felnyüsszentsen. Ezzel azonnal le szoktak állni a harapásról, hisz ez büntetés is és ledominálás is. De még ezer másik módszert lehetne mondani. Lényegében szinte mindegy mit választasz, csak következetesen használd, érd el, hogy leálljon a durva játékról.


A kutyaiskolával kapcsolatban: ez a hozzáállás nagyon nem jó, hisz a kutyasuli nem a tökéletesen jól nevelt kutyáknak van! Sőt! Minél neveletlenebb a kutyád, minél több a problémátok, annál hamarabb kell elmenni. Persze olyanba, ahol a nevelés főszerepet kap.

2015. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nyammogi ***** válasza:

Egyértelmű, hogy nem tekint téged falkavezérnek, sőt... a rangsorban vele egyenrangúként kezel, de talán még ott sem, ezért veszi a bátorságot, hogy rád morogjon és erősen harapjon meg.

Nekem német dogom van, kicsit más kategória ugyan, ő tátott szájjal, nagyon lassan követi a kezem és kapja -nagyon ügyelve arra, hogy még csak meg se karcolja a kezem!- be a labdát / kezemet.


Visszatérve az eredeti kérdésre: tisztáznod kell vele a rangsort, ezt lehetőleg játék útján tedd. Gondolok itt a kötélhúzásra, amiben meg tudod mutatni a dominanciádat. Ezt -ha házban tartott, megmutathatod neki a fekhelyek kialakításánál, néhány helységből következetesen ki kell hogy tiltsd, stb.

2015. nov. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez nagyon gáz.

Nagyon hosszú lenne itt leírni, hogy kell játszani egy kutyával, hogyan kell fegyelmezni, tekintélyt kivívni stb.

SÜRGŐSEN kutyaiskola!!! Ne várj vele, mert ez nem jobb lesz, hanem rosszabb. A kutyakiképzők megtanítják neked, hogyan kell kutyát nevelni, kutyával bánni.

2015. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyammogi, légyszíves fejtsd már ki, hogy egy kötélhúzás során hogy lehet ledominálni a kutyát? Persze sajnos ezt el tudom képzelni, de egy normális kutya erre vagy visszaharap, vagy soha a büdös életben többet nem játszik a gazdával.
2015. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!