Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a praktikus...

Szerintetek melyik a praktikusabb, világító (usb-s) nyakörv, vagy fényvisszaverő ilyen kis mellény? Esetleg mindkettő? Továbbá USB-s világítós labdát lehet valahol kapni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 13. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk nyakörvre szerelhető műanyag világítós kütyü van. Azt hiszem szilikon, különböző színben kapható, az egyik kutyának rózsaszín, a másiké narancssárga. Nekünk ez a legjobb. Ha sokat jársz a kutyával sötétben, mindenképpen valami világító kéne, én a nyakörvet nem szeretem, mert a jó ég tudja mit sugárzik pont a nyakuknál, ez a kütyü meg legalább mégsem körben van, csak egy ponton.
2015. nov. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő a tuti. A világító helyett meg nekem a villogó jött be, marha idegesítő (nekem, a kutyát nem zavarja), de legalább tényleg folyamatosan látom, merre van. A fényvisszaverő meg autósok és biciklisek "ellen" jó, akkor nem csak a fejét látják az állatnak, hanem kb. a formáját meg a méretét, feltűnőbb is és jobban el is tudják kerülni.
2015. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.

Akumi, köszi, én is azon gondolkoztam, hogy talán az a legpraktikusabb, hogyha mindkettő van, abból az okból, amit te is írtál.

2015. nov. 13. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell!


Ha póráz nélkül mentek és te akarod látni a kutyát, akkor usb-s nyakörv, ha csak városi forgalomban kell valami akkor mellény.


Nekünk mindkettő van, a nyakörv nem vízálló így ha esik mellényt kap. A nyakörv "hátránya", hogy vonzza az embereket. Nyilván a gyerekeknek nagyon tetszik, de bakker a felnőttek is folyamatosan odajönnek, hogy meg akarják simogatni a kutyát, ill. sokszor nem is kérdezik csak nyúlkálnak, jönnek, mint bogarak a fényre.

2015. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az USB-s nyakörv alatt mit értetek amúgy? Akksis, és USB-vel tölthető?
2015. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ilyen USB nyakörv van:

[link]


1 órára rákötöd USB-n a számítógépre és feltölt. Kb 2-3 órát világít folyamatos világítással, villogón többet bír.

2015. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk világító pórázunk van (éjszakai kaki szedésnél is nagyon hasznos). A nyakörvet a szőre részben eltakarhatja, ha olyan fajta. A mellény is hasznos, de az akkor hasznos, ha valami rávilágít. Véleményem szerint az önmagában is látszik hasznosabb, mintha a ráeső fényben reménykednél. Pl. ha elmentek késő délután szabad területre sétálni, akkor is jobb s nyakörv főleg ha el is akarod engedni. (Ha nagyon fázós a mellény viszont jó szolgálatot tehet.)
2015. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!