Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese gazdik! Házi...

Bichon Havanese gazdik! Házi koszt kutyának?!

Figyelt kérdés
10 hetes kutyusom van és kicsit bajban vagyok az etetéssel. Az elején Pedigree-t vettem neki, gondolván, hogy az jó, de hamar rájöttem az ellenkezőjére. Utána olvastam több féle tápnak az interneten, mint pl. a Royal Canin, de újabban csupa rosszat írnak róla, mint hogy hullik a kutya szőre, meg hasonlók. Amelyik kajának tetszett a leírása, annak meg 5.000 Ft kilója .. Szóval az jutott eszembe, hogy nem e jár jobban a kutyus is, meg én is, hogy ha itthon külön neki állítom össze az ételt. Olvastam már, hogy mások külön a kutyának főznek húst, rizst, tésztát meg zöldséget, de nem tudom, hogy ez egy ilyen szoba kutyánál is műkódik e .. Minden választ előre is köszönök!

2015. nov. 14. 03:15
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
A szobakutya is kutya... olvass utána a BARF etetésnek, és lépj be facebookon is barfos csoportokba, ahol tudnak neked tippeket adni. Milyen tápot láttál, aminek 5000 Ft kilója? Ami jó, az a Josera Kids, a felnőtteknek meg a Josera illetve a Brit.
2015. nov. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nekem Yorkshire terrierem van, majdnem egy méret a két kutyus. :)

Az enyém Brit Care tápot eszik, 1100.- forintért vesszük neki kilóját, majdnem elég egy hónapra. De ha a tied esetleg 2 kilót enne, akkor is kijönne a havi kajája maximum (!) 2500.- forintból, és akkor tudod, hogy az egyik legjobbat kapja. :)

Ha van a környéken kimérve kapható állateledeles, érdemes ott megvenni, olcsóbb mintha "szaküzletbe" vennéd, de mégis ugyan azt kapod. Csak a csomagolását nem kell megfizetned. :)

2015. nov. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Második vagyok, 1 dolgot elfelejtettem.

Chappy, Pedigree, Friskies, hasonló tápokat felejtsd el, és a konzerveket is! Házi maradékok (leves, pörkölt, tészta, stb) is felejtősek. Royal Canin se egy csúcs táp, 1 fokkal jobb mint az előzőek.

Tehát inkább ajánlom a következőket: a már említett Josera, Brit Care, Orijen, Acana, TOTW, Happy Dog, és a Barf etetés.

2015. nov. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A táp mellé én sütök valamilyen csirkehúst is általában.

A combnak a csontját ki szoktamdobni a kukába, vagy a két végét levágom, mert a közepe állítólag szilánkosra törik, azt nem szabad neki odaadni, de az a poén hogy ezek a húsok baromi sok vizet tartalmaznak és a sütőbe kb a hús fele vízben szokott állni amikor kiveszem, és a csont is így felpuhul. Egyszer kipróbáltam és el tudtam rágni a csontot a saját fogammal és ruganyos volt inkább, nem tört szerintem szilánkosra, de mindegy, azt akkor sem adom oda a kutyáknak. Más csontot adok, pl szárnyat vagy farhátat.

2015. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!