Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset alszik! Mit tegyek?

Keveset alszik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a kiskutyák napi alvásigényéről, ami állítólag napi 14- 16 óra. az én 4 hónapos kiskutyám biztosan nem alszik ennyit Nagyon éber, mindenre figyel. Az éjszakát átalussza velem, késő éjjel fekszem, ő is addig fenn van velem.Ha hatkor kelek, akkor ő is, ha délben, akkor ő is addig pihen! Itthonról dolgozom, sokat vagyunk együtt, ha elmegyek itthonról az max 3- 4 óra.

Napközben néha kicsit bóbiskol, pláne etetés után (max 1 óra), de ahogy írtam késő éjszakáig ébren van velem!

Aggódom a kutyusért. Lehet, hogy nekem kéne fékeznem egy kicsit, hogy ő is nyugodtabban pihenjen?

Várom a tanácsaitokat mit tehetnék!



2015. nov. 14. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egész nap cseszegeted, meg folyton foglalkozol vele, ha megjelenik melletted, akkor tényleg vegyél vissza. Minőségi időt kell a kutyára szánni, elhatározni, hogy na most akkor húsz percet foglalkozom a kutyával, aztán hagyjuk egymást (!) békén két óráig. Nem ötpercenként egy kis beszélgetés, meg simogatás, meg miatököm. De ne féltsd a kutyát, ha álmos, aludni fog, ha fejreállsz is. Ez inkább csak a nevelése szempontjából fontos.
2015. nov. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A munkámra koncentrálok, jövök, megyek, házimeló egyebek, tehát nincs a kutya állandóan nyaggatva! Néha csak ül szomorúan és néz rám, hogy miért nem foglalkozom vele. Megtanulta már, ha a gazdi épp nem ér rá, akkor foglalja el magát! Minden jön - megy figyel, pörög, rág. Kaja, séta után alszik. Ritkán van csend. Ha igen, akkor vagy pihen, vagy épp valami rosszat csinál... :)
2015. nov. 14. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd a fenébe, majd alszik, ha elfáradt :) Illetve hát nyilván azért tenni kell, hogy elfáradjon, séta, játék, tanulás, de túlpörgetni sem szabad, úgyis lelőhetetlen lesz, hiszen kölyök.
2015. nov. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Másfél óra séta, naponta többször pár perc tanulás, játék.

Éljük az életünket, figyelünk egymásra!

Bízom abban, hogy a fejlődésére ez nem lesz rossz hatással!


Köszönöm a tanácsot! :)

2015. nov. 15. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!