Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset eszik a kutyám, nem...

Keveset eszik a kutyám, nem eszi meg a tápot sem!?

Figyelt kérdés

Van egy féléves kutyánk, amikor hozzánk került, és még csak 10 hetes volt mindig falt, talán túlságosan is habzsolt, azóta erről leszokott..viszont nem akarja megenni a tápot már régóta..

Kezdetben kapott konzervet, és szüleim nagyon rossz minőségű tápot vettek neki, el sem tudta rágni annyira kemény/nem jó minőségű volt, azt fel sem használtuk..aztán rádöbbentem, hogy ez iszonyú rossz táplálkozás volt, azóta prémiumtápot kap, de beleszagol és nem eszi meg.

Mikor 1 napig nem akarta enni, szüleim adtak neki direkt neki főzött kaját, azt persze megette, de nem szeretnék minden nap külön főzőcskézni, persze ha nincs más megoldás..

Otthagyom neki 5 percig, de oda sem megy, jön utánam, ha nem kezdte el én elveszem, hogy a következő etetésnél megkapja, de úgyis csak pár falatot eszik, illetve kiveszi a szemeket, szétszórja a betonon, és otthagyja. Már nem tudom mit csináljak, mondtam itthon, hogy nehogy adjanak neki a mi ételünkből, az túl fűszeres, amúgy sem fog mindennap ezen élni, de ők megsajnálják.

Gondolom nem hal éhen egy kutya, ha van előtte étel, de még így is, hogy rengeteget mozog, napi 2x eszik(jó esetben a táp 3/4-ét, de ezt is vagy negyed óráig), pedig most lassan már emelném az adagot is télre, de a mostanit sem eszi meg.

Ezzel mit tegyek?



2015. nov. 15. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik, akkor nem éhes, ilyen egyszerű. Ha anyukádék napközben nassoltatják, akkor ez érthető is.
2015. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, az elmaradt, hogy esetleg próbáld meg azt, hogy a hentesnél veszel csirkehúst, ledaráltatod és összekevered a táppal, meg csinálj úgy mintha te is ennél belőle, hogy "felcsigázd" a kutya érdeklődését. Aztán fokozatosan egyre kevesebb húst adj hozzá míg végül csak a táp marad.
2015. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, de annyira hihetetlen hogy egész napos szaladgálás után se olyan jó kedvvel eszik, hanem mint aki 'bele akar halni' a rágásba és mintha annyira káros kaját raknék elé:D

A húsosat már próbáltam, akkor megeszi a jót, aztán pár szem tápot, és ennyivel elvan.

A nassoltatásról most leszoktak, mióta megkértem őket, de 2-3 nap alatt sincs akkora változás:/

Tényleg úgy néz ki, mint aki utálja a kutyatápot még a macska kajáját is szívesebben enné, ha hagynám.

2015. nov. 15. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyám ugyanez volt, bár ő sose szerette a tápot. Mikor hozzánk került, elkezdtem Darlinggal, Chappivel etetni, és tök ideges voltam, hogy mi a p.csáért nem akarja megenni. Aztán az internetnek hála rájöttem, hogy ezek szenny tápok, és más kéne. Vettem is neki 1-2 másik fajtát, de az sem jött be, így váltottam egy közepestől kicsit rosszabb kategóriájú konzervre. Aztán konzervet kapott folyamatosan. Próbáltam közben tápokat, Orijen Redet és Acana Ranchlandot is, mert azt tartották a legjobbnak, de egyiket sem. Aztán most az orvos megszólt, hogy hájas a kutya, és egyáltalán nem lesz így jó, mert már lassan 8 éves (bár kisközepes testű szóval nem öreg még), és felnyílt a szemem, hogy mit csinálok én, megölöm a kutyámat idő előtt..aztán vettem tápot, szuperprémium, de nem Orijen meg Acana, sajnos arra ritkán jut, mert mindig félreteszek inkább egy keveset, és eleinte nem ette, vagy csak alig, hogy ne haljon éhen, le is fogyott, de beparáztam, hogy most rosszabb, mint eddig. Aztán beáztattam neki forró vízbe (mint egy leves), vártam pár percet és kiöntöttem elé. És láss csodát, úgy felfalta, hogy csak néztem, azóta is bejön, de nasit nagyon elvétve kap direkt, mert a keksztől nem lesz egészséges, így csak heti 3 alkalommal kap nasit, mert ha többet kap, már nem eszi a tápot, emellett heti 1 koplalónapot is tartok. Persze kap csontot is, de ugye azzal nem lakik jól a kutya. És most se nem kövér se nem vékony, valamennyire izmos, és tele van energiával, sokkal boldogabb mint régen volt, nem tudom, hogy a tápra váltás miatt-e, de mivel más nem változott, így ennek tulajdonítom :) Mintha most élné ki a fiatalkorát:D
2015. nov. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat, azt kihagytam, hogy már alapból vízbe áztatva kapja a tápot, hátha azért nem eszi meg, mert kemémy, de ígyis csak nyammog. Ha leveslébe van beáztatva, akkor úgyahogy megeszi mindet, de nem kaphat azt se mindig, sokkal sósabban eszünk, mint a kutya..

Köszönöm azért az eddigi válaszokat:)

2015. nov. 15. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mikor 1 napig nem akarta enni, szüleim adtak neki direkt neki főzött kaját"

"mondtam itthon, hogy nehogy adjanak neki a mi ételünkből, az túl fűszeres, amúgy sem fog mindennap ezen élni, de ők megsajnálják"


Itt vannak a válaszok a kérdésedre.

2015. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Viszont az első kommentemben írtam, hogy most egy ideje nem adnak a kutyának semmit külön, de így is csak csipeget a kajából.
2015. nov. 15. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy lehet sunyiban etetik, amikor te nem látod?
2015. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, mivel a tesóm és én látjuk el teljes mértékben a kutyánkat, anyukám is csak akkor adott neki főtt kaját mikor itthon voltam és láttam, egyébként mindig egyszerre vagyunk itthon, és tényleg csak mi ketten foglalkozunk vele.
2015. nov. 15. 22:33
 10/11 anonim ***** válasza:

És mikor beáztattad a vízbe, akkor a víz hideg vagy meleg volt? Mert az enyém csak forró (!) vízbe áztatva kapja, mármint van ilyen kimérőpohár, abba 200g tápot kaphat, neki egy napi adagja 250 gramm, én úgy csinálom, hogy 120-130 grammot reggel kiveszek, abba a pohárba felöntöm forró vízzel szinte teli, várok vele 1-2 percet, majd kiborítom elé. Először mindig leissza a levét (tápízű leves lett így a forró vízből), aztán rájön, hogy húúúúú de éhes, meg ez milyen finom, és felzabálja az egész tápot. Én AZP Sensitive tápot adok neki, sok-sok táp közül ezt hajlandó megenni, és amíg minden nap az adagját megeszi, addig nem akarok se jobb se rosszabb tápra váltani:D


Ja, nálunk amúgy az volt, hogy konzervezett sokáig, aztán benti kutyából kinti lett költözés miatt (hosszú, de nem is ez a lényeg), és konzervből szoktattam táphoz. 1,5 hónap alatt lényegesen lefogyott, amúgy husis hájas volt, de nem durván, de azért látszott, most meg csontos, eléggé lefogyott, de rájött, hogy ez így nem buli, mert jön a tél, és elkezdett enni normálisan. Úgy örülök neki, csak sajnálom, hogy ennyire lefogyott...pedig én mindig etetem a kutyáimat, de nála betartottam, hogy kevés nasit kapjon, és jobban legyen éhes :) Direkt fárasztottam, futtattam, stb:D

2015. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!