Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsot találtam a 3 éves...

Kullancsot találtam a 3 éves yorkimban, elvittem állatorvoshoz kiszedte és adott neki 2 injekciót, ennek lehet mellékhatása a szédülés?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A kizárólag izomba, vagy bőr alá adható Imizol injekció hatékonyan pusztítja el a kórokozókat. Babéziózis gyanúja esetén akkor is Imizol adandó, ha a vérvizsgálat eredményére egy napot várni kell, mert addigra az állat állapota esetleg súlyosan megromlik. Noha az injekció enyhén toxikus hatású, kisebb a kockázata az esetleges felesleges beadásának, mint a túl későinek.


Az injekció a kutya számára igen fájdalmas, bőr alá adva pár hétig tartó csomó keletkezhet, esetleg kifekélyesedés is bekövetkezhet. Beadás után nem sokkal hányás, hasmenés, vérnyomás emelkedés jelentkezhet."


Az egyik valószínűleg az Imizol volt.

Amúgy sosem értettem, miért nem lehet megkérdezni az orvostól, mivel is szurkálja a kutyát?

2015. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én tizenegy éve szedegetem a kutyámból a kullancsokat, épp tegnap is volt egy a hátán..

előtte a kullancs környékét befújom fertőtlenítővel, aztán kiveszem a kullancsot, újból ráfújok a helyére egy másik szerrel, és már mehet is szaladgálni..

itt a kertben a nagy fák, bokrok alatt szedi össze a kulancsokat. amilyen sok van, már a gatyámat is kullancsszedésre, meg injelciókra költöttem volna..

ja, és a hely újbuda..

2015. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De, ha már orvos... azt sem értem, hogy az orvos miért nem ad mindenre kiterjedő tájékoztatást?

Költözések miatt több állatorvoshoz is jártunk, de mindig, mindegyikük pontosan elmondta mit állapított meg, miért amellett a kezelés stb. mellett döntött, ami mellett döntött és mindig pontosan, részletesen elmondták, hogy mi várható, sőt, hogy mire figyeljünk. Amellett azt is, hogy ha bármi eltérés van, akkor keressük; ha olyan időszak, akkor az ügyeletest keressük.

Minden fontosat beírtak a kisállat egészségügyi könyvbe; különösen amiatt, hogyha máshoz kell menni, tudja mi az előzmény.

2015. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
59%
Miért kell állatorvoshoz vinni kullancs miatt? Nem lesz semmi baja, barátnőm kutyájából hetente 15-20 darab jön ki, szaladgál a búzamezőn, erdőben, mindenfelé.
2015. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 15:41

A barátnőd szerencsés. Vannak területek, ahol nagyobb a fertőzött kullancsok száma, mint a nem fertőzötteké. van, aki megelőzi a betegséget. Van, aki kivárja, valóban megfertőzte-e a kutyát a kullancs. Hogy ki, melyik oldalhoz tartozik, azt másnak nincs joga kritizálni.

2015. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!