Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya egyszercsak félni kezd...

Kutya egyszercsak félni kezd érthetetlen dolgoktól?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hós kutyám, aki kiskorában egy kis méregzsák volt, semmitől nem ijedt meg. Aztán ahogy nőtt, egyre elszállt a bátorsága. Kutyákkal is nagyon megadó (persze még nem ivarérett, de akkor is már látni, hogy nem lesz domináns, ami nem is lenne baj), de számomra érthetetlen dolgoktól és érthetetlen okból elkezdett egyre több mindentől félni, főleg a lakásban! Pl felmosófa, ha eldől, pláne, de ha nem dől el, csak a felmosóvízbe beállítom, akkor is elszalad, ha nincs sarkig nyitva egy ajtó, csak félig, akkor alig mer kijönni, és ha odaér az ajtóhoz, akkor rajzfilm-szerűen elkezd spurizni, de olyan gyorsan, hogy egy ideig egy helyben pörög, aztán szalad ki. S ma már a saját itató táljától is félt. Én nem értem, mitől van ez, és fogalmam nincs, mit csináljak már vele.
2015. nov. 15. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is ezt csinálta, de nála kiderült, hogy nem lát :(
2015. nov. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő lát.
2015. nov. 15. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Enyém 6 éves,vele is ez van egy ideje.Benne maradtak bizonyos emlékek,amire nem is gondolnál.Megijedhetett párszor valamitől,amit megjegyzett.Sokat kell vele foglalkozni,biztonságérzetet adni,hogy minden rendben van,olyan dolgokat csinálni vele aminek örül és boldog.Én még egy kicsit vakációztattam is egy hetet máshol,hogy új ingerek érjék,mással legyen(rokon,akivel jól kijön),így feldobódott.Szerintem közrejátszik az idegrendszer ,ami nem erős.
2015. nov. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na, hát ez a leg dühítőbb az egészben!!! Direkt tenyésztőtől vettem, törzskönyvvel, mindennel. Erre ilyen ideggyenge szegény! Legközelebb komolyan mondom, egy menhelyre megyek és onnan hozok egy kutyát!!!
2015. nov. 18. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fajta, de van olyan fajta, ahol előfordul kb. ebben a korban egy extrém érzékenység, amit kinőnek. Ez még nem jelenti azt automatikusan, hogy ideggyenge, mert az kicsi korától látszik. Viszont nagyon figyelni kell rá, hogy ne erősítsd meg ebben a korban a félelmét. Ne tutujgasd, ne erőltesd, próbálj hétköznapian és közömbösen viselkedni. Ha nagyon bizonytalan vagy, hogy mindent jól csinálsz-e, érdemes hozzáértőt (kutyakiképzőt, leginkább kutyaovis csoportok vezetőjét) megkérdezni.
2015. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem, mert kiskorában egy méregzsák volt, még attól sem ijedt meg, mikor ütvefúróztunk, fűrészeltünk stb....
2015. nov. 18. 14:36
 7/7 compactegon ***** válasza:

figyi, mikor enyém megijed valamitől, egyszerűen kiröhögöm. ez nálunk annyira működik, ha megijed valamitől, kb 3 másodperc múlva már csóvál :)

egyébként olvastam, hogy a kamaszkor körül visszatérhetnek kölyökkori "defektek", de általában ezt elnövik. ne parázz, az a lényeg.

2015. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!