Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rolleres kutyafuttatás?

Rolleres kutyafuttatás?

Figyelt kérdés
Sajnos biciklizni nem tudok, ezért rollerelre gondoltam.... Mennyire veszélyes így futtatni a kutyát, esélyes, hogy hatalmasat esek? :D

2015. nov. 16. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Esni bicajjal is lehet, amíg nem tanulja meg a kutya a szabályos futást.

Viszont nagyon nem okos gondolat a roller. A kutyának a betonon futáshoz nincs megfelelő edzőcipője. Így az ízületeinek nem igazán az ideális terület. Viszont a roller máshol nem működik .

2015. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapjáraton bármilyen eszköz roller,bicikli,görkori,gördeszka alkalmas kutya futtatásra. Csak éppen az a baj,hogy betonon történne gondolom.Ami a kutya ízületeit megsínyli. Főleg ha egy nagyobb testű kutyáról beszélünk.

Havonta 1-2 alkalomtól nyilván nem lesz baja. De többször nem ajánlom. Akkor inkább bicaj és föld út.


Viszont a kutyának maximálisan engedelmeskednie kell,mert igen,hatalmasat lehet esni. Pl lejtőn lefele gyorsan mész ő meg kiránt oldalra egy 5 kg-os kutya is kitud rántani úgy,hogy akkorát esel mint az ól ajtó.

Persze ha te tudsz föld úton rollerezni akkor mehet a buli.


Betonon tényleg néha oké.Mondom havi 1-2 alkalomtól nem lesz baj,de többet ne. Ha nagytestű akkor meg még havi 1-et sem javaslok betonon.

2015. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gondolkodom rajta, hogy készítek/készíttetek magamnak egy "tereprollert", jó nagy masszív kerekekkel, fékkel, amivel futtathatnám a kutyámat földúton. Szerintem jobb, mint a bicikli: biztonságosabb, mert ha el is esel, a lábad 10-20 cm-re van a talajtól, és nem keveredik a lábad közé a bicikliváz, tudod tompítani az esésedet. Vagy ha érzed, hogy billensz, le tudod tenni a lábad és korrigálni.

A hagyományos kiskerekű rollereket városi használatra tervezték, szóval kutyafuttatáshoz nem ideális, mert a betont a kutya nem bírja, a füvet/földet meg a roller. De az ötlet jó, külföldön lehet is kapni kutyás rollereket, persze csillagászati áron.

2015. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Margitszigetre meg a Városligetre gondoltam, ott az aszfaltút mellett már van földes-füves, kavicsos rész is...


A tereproller tényleg jó lenne, de hát a sima kis gagyi rollereknek is elég borsos az ára.

2015. nov. 18. 11:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!