Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek melyik a kedvenc...

Csilla-lilu kérdése:

Nektek melyik a kedvenc kutyafajtátok és miért?

Figyelt kérdés

2015. nov. 17. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A dobermann.

Mert gyönyörű (szerintem), elegáns, okos, nagyon ragaszkodó, érzékeny, pörgős, egyszerűen tökéletes. :)

2015. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piriiiii ***** válasza:
100%
A mudi. Gyönyörű kutya (főleg a dús bundáját imádom), nagyon okos és játékos, mozgékony, aktív, sokoldalú, sokszínű (szó szerint és átvitt értelemben), és van az a jellemző mozgása, az a hirtelen oldalra ugrós, pörgős, fejet ide-oda rántós mozgása, amit imádok. :) Mint valami veszett egér, ha nekikezd futni, betölti az egész udvart a jelenléte. :D
2015. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Agarak (orosz agár, azawakh, saluki, whippet...stb). Ezen belül nem tudok választani, egyedül az angol agár nem tetszik.

Miért tetszik? Eleganciájuk és jellemük miatt.

2015. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elso valaszolo a szivembol szolt:)
2015. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amstaff

Értelmes,okos ,kedves és ügyes kutyus.

Az enyém 2 éves éz Zirának hívják.

2015. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyszer egy Erdélyi kopó odajött hozzám az utcán. Szép szemei voltak és bánatos arccal nézett. Rendesen megsajnáltam és elkezdtem róla kérdezősködni a boltban.

Azt mondták 3 napja mászkál a környéken, nem tudják hol a gazdája. Így hát vettem neki kaját, felcsalogattam a lakásunkba és adtam neki vizet. De aztán mennem kellet a munkahelyemre. Megkérdeztem telefonon pár ismerőst, kell e nekik, de nem kellett senkinek. Én sem tarthattam meg a kutyát, mert akkoriban olyan kevés fizetésem volt, hogy éppen hogy csak nem haltam éhen. Továbbá egy ilyen nagy kutyának szerintem kertes házban lett volna a helye, nem egy 30 négyzetméteres kis lukban, ahol akkoriban laktam. A kutya követett, felszállt velem a trolira, póráz és szájkosár nélkül. Ott mondtam az embereknek h nem az én kutyám. Erre egy fickó szóba elegyedett velem és megengedtem neki, hogy leszálljon a kutyával. A srác úgy nézett ki mint aki ért a kutyákhoz. Nyugodt volt, szimpatikus, és nekem megbízhatónak tűnt. Remélem jó kezekbe került a kutya.



Most már más a helyzet. A párommal élünk együtt, jobb anyagi körülmények közt és van egy fekete, havanese + puli + vagy talán fekete tibet terrier keverék kutyánk, akit kiskora óta nevelünk. Nagyon jópofa lett, ragaszkodó, okos, vicces és szokta terelgetni a másik kutyánkat, hallgat ránk és imád minket. Nem tudom, hogy fajtájából adódóan olyan jó fej a viselkedése, vagy mi neveltük olyanra amilyen lett végülis, de irtó édes kutya. Mindenki elmosolyodik amikor produkálja magát.

2015. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ausztrál juhászkutya

border collie

berni pásztor

2015. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A komondor.

Méltóságteljes, tekintélyt parancsoló, empatikus.

Ha szükséges kőkemény, de akiket kedvel, azokkal szemben egy barátságos jegesmedve.

2015. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ausztrál Juhászkutya, csak nézz rá és megérted miért! :D
2015. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Skót juhászkutya. Gyönyörű, intelligens, alkalmazkodó, nagyon könnyen nevelhető. Ideális társkutya, lehet vele sportolni is.
2015. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!